Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rekomendowane odpowiedzi

Czy od nowego roku wraca stara akcyza ?

Czy kto? wie, jak długo może leżeć paliwo w kanistrze ?

W?tek przeniesiony z "ogólne" do "OT"

MariuszBurgi

Odnośnik do komentarza

1. "Nakładanie podatku akcyzowego na używane samochody, sprowadzane z zagranicy do Polski, jest niezgodne z unijnym prawem" Trybunał Sprawiedliwo?ci w Luksemburgu.

2. Motory nie podlegaj? żadnej akcyzie.

3. Paliwo w karnistrze może w sumie być w nieskończono?ć (chyba, że poprzez nieszczelno?ć pojemnika wyparuje :) )

Odnośnik do komentarza

3. Paliwo w karnistrze może w sumie być w nieskończono?ć (chyba, że poprzez nieszczelno?ć pojemnika wyparuje :) )

No tu się kolego muszę sprzeciwić .... !wchair , paliwo to także mieszanina zwi?zków chemicznych ... ulegaj?cych rozkładowi....paliwo przechowywane w temp. poniżej 5 stopni celcjusza wytrzymuje od 3-ech do 6-ciu miesięcy w stanie niezmiennym -warunek musi być okresowo mieszane.

Po tym czsie traci RON i MON czyli liczbę oktanow? i motorow? ta druga jest odpowiedzialna za V-max i przy?pieszenie w skrócie ta pierwsza jest liczb? handlow? t? któr? nazywaj? paliwo np.pb95.

Po tym czsie zachodz? reakcje rozpadu niektórych zwi?zków chem ... np. tych odpowiedzialnych za smarno?ć paliwa i w efekcie przypychaj? się wtryskiwacze pojawiaj? się różnego rodzaju naloty i nagary na dróżce paliwowej z twojego zbiornika ?ż po sam wydech..... tak więc to nie komuna nie ma sensu oszczędzać i trzymać setki karnistrów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
1. "Nakładanie podatku akcyzowego na używane samochody, sprowadzane z zagranicy do Polski, jest niezgodne z unijnym prawem" Trybunał Sprawiedliwo?ci w Luksemburgu.

Z tere?ci pierwszego postu wynika jasno, że chodzi tu o akcyzę na paliwo, a ta jak wiadomo nie ma nic wspólnego z prawem unijnym. Wracaj?c do pytania, na 90 % zostanie przywrócona :)

Odnośnik do komentarza

O kurcze, a ja woze ze soba pelen kanister przy wozku juz ponad dwa lata :) . Mam nadzieje, ze niskie RONy i MONy parchowi nie zaszkodza !wchair ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Autor mało prezyjnie okre?lił swoje pytanie o akcyze.

Paliwa, samochody, alkohol?

Odnośnik do komentarza

:D

Ale tak zupełnie na poważne ...

Akcyza jak to mówi rz?d nie wzro?nie ale powróci do stanu sprzed obniżki spowodowanej skokiem cen ropy na rynkach ?wiatowych ... co to oznacza

Oznacza to ze za paliwo znów zaczniemy płacić krocie nawet 4,5 zł a w dodatku w czasie zwiększonego popytu (wakacje) paliwo jeszcze podrożeje ... w dodatku ceny ON też s? niemałe ... a będ? jeszcze wyższe (zwiększony popyt -okres zimowy) i wła?ciwie jedyne co ratuje te silniki to stosunkowo małe spalanie.

Naprawdę coraz bardziej rozważam alternatywe kupienia starego DIESLA i ?migania na oleju rzepakowym z Lidla :D

Gdzie te czasy gdy benzyna kosztowała 2,90 a gaz 0,60gr za litr ... ehhh

Odnośnik do komentarza

Tankujmy poki sie da 3,39zł to cena w Krakowie... moze zrobie zapasy :D

Ma wzrosnac cena o ok 20-30gr za litr, wiec jest szansa ze i tak bedzie tansze niz jakis czas temu.

Ale np nasz kochany rzad obnizyl nam akcyze na najbardziej potrzebny towar kazdemu czyli na kosmetyki... no comment...

Odnośnik do komentarza

Szmaciarze i tyle, bombe na wiejsk? rzucić i niech ich wyj@bie w powietrze wszystkich bo na to już słów nie ma... :D

Nie chodzi mi o to że zapłace3 złote na jednym baku więcej do moto czy dyche do osobówki. Ale maj?c tak jak ja firme transportow? i ciężarówki spalaj?ce 35 litrów na 100km i przejeżdżaj?ce 500km dziennie łatwo policzyć jak straty generuje podwyżka nawet o głupie 10 groszy na litrze... :D Cóż już niedługo przyjd? Litwini i Ukraińce jeĽdzić do polski.... by ich wszystkich ch@j strzelił :D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Nie chodzi mi o to że zapłace3 złote na jednym baku więcej do moto czy dyche do osobówki. Ale maj?c tak jak ja firme transportow? i ciężarówki spalaj?ce 35 litrów na 100km i przejeżdżaj?ce 500km dziennie łatwo policzyć jak straty generuje podwyżka nawet o głupie 10 groszy na litrze... !happybth

Nie ma co się podniecać... Ja tam zrozumiałem dawno temu, że to taki kraj i albo st?d wyemigruje (niestety znaj?c siebie wiem, że to mało realne) albo naucze się płyn?ć "z pr?dem" :D

Je?li idzie o temat paliw i ekonomikę- Jeszcze nie tak dawno uważałem, że oszczędzanie na paliwie nic mi nie da i że liczy się pasja !happybth

Od niedawna moj? now? pasj? w samochodach s? silniki TDI :D

Nie to żebym był kiedy? uprzedzony do diesli ale do tej pory zdecydowanie bardziej w 4oo preferowałem V6, V8 itp.

Ostatnim moim dieslem był Golf 1.6 D i teraz po latach nabyłem znów Golfa TDI i wiem jedno- V- Max 190, osi?gi akceptowalne i... Spalanie 5l. ON/ 100!

Pełen kociołek 170 PLN i robię za to ok. 1000 km!

W tej kategorii nawet An 650 przegrywa !happybth

Odnośnik do komentarza

A żeby jeszcze dobić Zmotoryzowan? czę?ć społeczeństwa to od kwietnia obowi?zkowe ubezpieczenia OC wzrosn? nawet o 18% ... teoretycznie ta podwyżka będzie przeznaczona na ratowanie ofiar wypadków drogowych praktycznie po wszystkich potr?ceniach, kradzieżach i marnotrawieniu pieniędzy na ten cel pozostanie może 5% tego stanu. B)

A i w 2007 roku może dostaniemy więcej niż 5 km Autostrad :)

Wiadomo mnie ta podwyżka bardzo nie uderzy po kieszeni bo na OC płacę wła?ciwie grosze ... ale co z wła?cicielami nowych samochodów ?

Ciężko się żyje w kraju który dybie na pien?dze podatników ... byle do 18-stki i pojadę gdzie? za granicę. B) Bo skoro państwo mnie do tego zmusza.

P.S.

Silniki TDI to jest to B) Mam takowy od niedawna w dodatku w do?ć sporej pojemno?ci i silnik benzynowy słabiutko przy nim wypada.

Czekam tylko na jakie? przyzwoitę motocykle z Dieslem>

P.S. 2

Fajne Choinki :D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
A i w 2007 roku może dostaniemy więcej niż 5 km Autostrad

Wiecej, 6 km - ale co ma piernik do wiatraka, skoro kasa nie idzie na drogi tylko na NFZ czyli sluzbe zdrowia

Odnośnik do komentarza

Popieram Mariusza w kwestii silników. Ja w passacie też mam TDI i jakbym nie jeĽdził to pali mi zawsze ok 6 litrów/100 ( rocznik 97, przebieg 225tysi a chodzi jak nówka ).

Tak się składa że wła?nie chcę sobie odĽwierzyć furkę i byłem wczoraj pod Łodzi? obejżeć Volvo s60. Wszystko super-hiper ale jedno mnie odrzuciło. Był tam silnik 2.4 benzyna/140KM. Troszkę pojeĽdziłem sobie po okolicy w ramach prób, po czym komputer pokazał mi ?rednie spalanie- 10,8litra... To mnie zniechęciło i tylko dlatego maszynki nie kupiłem. Pozostanę jednak przy dieselkach.

TDI to jest to !!!

Odnośnik do komentarza
(...) Pozostanę jednak przy dieselkach.

TDI to jest to !!!

Wła?nie się rozgl?dam za sensownym dieslem w kombi. Jako? mam do?ć zagazowanej Vectry.....

(...)kasa nie idzie na drogi tylko na NFZ czyli sluzbe zdrowia

A tam jest baaardzo fajnie marnotrawiona.....

I z tym to akcentem... Życzę wszystkim Wspaniałych |wi?t Bożego Narodzenia.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

A my mamy Megane II. z 1,9 dCi. Silnik bajka (spalanie w granicach 5L). Wła?nie... tylko za silnik należ? im sie brawa... Rdza już smakuje progi (pomimo że gwarancja jest na 10 lat a mineły 2) Elektronika pada a w ?rodku jak na t? klase jest mało miejsca i jest cholernie niewygodnie... Choć stylistyka cało?ci jak najbardziej poprawna. B)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...