Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wycieczka "wokół komina" Wrocław


shade_

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie polecić miejsce/miejsca do odwiedzenia niedaleko Wrocławia na wycieczkę jednodniową skuterem ? Może jakaś widokowo ciekawa trasa ?

Odnośnik do komentarza

Na południe od Wrocławia - Kotlina Kłodzka, Kotlina Jeleniogórska, okolice Wałbrzycha jest co zwiedzać !OK Na północ Dolina Baryczy , rezerwat Stawy Milickie. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie zdziwiło by mnie to pytanie gdyby zadał je ktoś z innego rejonu Polski.

Ale ktoś z Wrocławia nie wie co ma pod nosem ?:wacko:

O tempora, o mores!

Generalnie Lucjan podał Ci rejony na co najmniej 10-15 wyjazdów

3 minuty temu, Lucjan73 napisał:

Kotlina Kłodzka, Kotlina Jeleniogórska, okolice Wałbrzycha jest co zwiedzać !OK

Byłem tam już z 10 razy i jeszcze wszystkiego nie zwiedziłem

 

14 minut temu, shade_ napisał:

Może jakaś widokowo ciekawa trasa ?

Na mapach Googla wybierz te najcieńsze białe nitki i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Artur może kolegą od niedawna mieszka na Dolnym Śląsku i nie zna okolic ? Te rejony które podałem zapewnią atrakcje na kilkanaście wycieczek.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, shade_ napisał:

Możecie polecić miejsce/miejsca do odwiedzenia niedaleko Wrocławia na wycieczkę jednodniową skuterem ? Może jakaś widokowo ciekawa trasa ?

Możesz zaliczyć przy okazji drogę stu zakrętów - Radków - Kudowa Zdrój. !OK

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Lucjan73 napisał:

Na południe od Wrocławia - Kotlina Kłodzka, Kotlina Jeleniogórska, okolice Wałbrzycha jest co zwiedzać !OK Na północ Dolina Baryczy , rezerwat Stawy Milickie. 

Pomimo, że jestem z Wrocławia to w Dolinie Baryczy nigdy nie byłem, jak na moja pierwsza wycieczkę skuterowa nadaje się idealnie! Zawsze zwiedzałem Dolny Śląsk autem, ale z okna samochodu wiele miejsc nie wygląda tak atrakcyjnie jak z pozycji skutera. Dziękuje.

 

36 minut temu, markali napisał:

Możesz zaliczyć przy okazji drogę stu zakrętów - Radków - Kudowa Zdrój. !OK

Godna polecenia widokowo trasa. Dziękuje. To będzie moja kolejna wycieczka :)

Odnośnik do komentarza

Któryś z kolegów z Wrocka w zeszłym roku zrobił wycieczkę:

Sobótka (kamieniołom)

Zagórze Śląskie (zamek,jezioro,tama)

Trasa idealna na jeden dzień,masz wszystko:górki,widoki,lasy,jeziora,tamy i zaplecze gastronomiczne,do tego blisko,ok.130 km.

Odnośnik do komentarza

Można jeszcze skoczyć z Wałbrzycha w kierunku Mieroszowa na granicę Czesko - Polską. Po przekroczeniu granicy kierować się na Mezimesti > Vernerovice > Teplice Nad Metui > Adrspach > Chwalec > Trutnov > i powrót do Polski przez Lubawkę > Chełmsko Śląskie (domy tkaczy śląskich) > Łączna (ZOO Farma - alternatywa do Wrocławskiego ZOO ;) - http://www.zoofarma.pl/index.php/aktualnosci/) i z powrotem do Mieroszowa - dalej Wałbrzych (Książ, Palmiarnia, Stara Kopalnia...). Jechałem w ubiegłym roku skuterkiem (125) bardzo fajne widoki :)

Warto przeanalizować trasę cały dzień wrażeń zapewniony :)

Odnośnik do komentarza

Shade,

Bardzo przyjemna jest wycieczka do Trzebnicy.

Lecisz starą ósemka i przy selgrosie odbijasz na Szczodre i potem przez Łozinę, Głuchowo do Trzebnicy.

W Trzebnicy kawka w cukierni naprzeciwko Klasztoru cystersek, paciorek przed grobowcem Św. Jadwigi i potem powrót po śladach albo meandrując między trasą na Łozinę i na Oleśnicę. Widokowo bardzo ładna, dużo winkli, mało aut, łagodne górki, dobry asfalt. Nie pogonisz, ale uciecha gwarantowana.

Odnośnik do komentarza

Wstawiam film z przejazdu wokół tamy nad Jeziorem Bystrzyckim w okolicach Zagórza Śląskiego. Polecam wycieczkę, ładne widoki:

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bardzo fajny film .Montaż , jakość obrazu i pomysł ze wstawieniem mapy obrazującym miejsca które pokazujesz  Suuuper. !OKK

Trasa tez bardzo fajna ( robiłem ja w odwrotnym kierunku od Zamku Grodno do tamy i wzdłuż jeziora do kompleksu Włodarz.

Uwielbiam tamte rejony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...