Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Skuter nie tylko na trase lub miasto.


Gość Ziemniok

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Kieruję się do Was z pytaniem, ponieważ Wy jeste?cie bardziej obyci w skuterach ;)

Czy mogliby?cie podać, polecić jakie? modele skuterów 125 cc który radz?c sobie bdb w mie?cie, korkach, trasie, poradzi sobie również na bezdrożach i "większych wybojach"? Nie mówie tutaj o tym że skuter ma ci?ć 70 na godzine bo polu i dziurach, lecz o Tym, żeby jako? przyzwoicie sobie w tych warunkach radził przy wystarczaj?cym komforcie jazdy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jedno przeczy drugiemu. W końcu skuter jest z założenia pojazdem zupełnie nie off roadowym (no może poza kilkoma wyj?tkami 50-tek typu Zoomer czy Typhoon).

Jedno co mogę doradzić to pojazdy z płozami na dużych kołach jak m. in:

Piaggio Beverly 125 th_Piaggio_Beverly-125_st1mz.jpg

Aprilia Scarabeo 125 Aprilia_Scarabeo_125__6360.jpg

czy Honda SH 125 Honda_SH_125_Motorroller__1929915.jpg.

Generalnie im większe koła tym lepiej będzie się jechało na drodze nieutwardzonej.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przeczytaj test Piaggio Beverly - test byl przeprowadzany w Bieszczadach gdzie nie zawsze drogi posiadaly asfalt i mozna powiedziec ze test byl rowniez testem w pewnym sensie terenowym.

Odnośnik do komentarza
Gość elwood_blues

Hmmm, chyba nie ma takiego skutera, który ł?czyłby w sobie wszystkie cechy których napisałe?.

Co się tyczy 125-ek, to masz baaardzo duży wybór: ale ostrzegam przed zakupem chińskich skuterów, które s? wprawdzie dużo tańsze od japońskich czy włoskich, ale s? też niestety bardzo awaryjne.

Pomy?l o Burgmanie 125, Majesty 125, lub może co? z Kymco - dobra jako?ć za nisk? cenę.

Odnośnik do komentarza

Mnie też się wydaje, że nie ma takiego skutera. Co najwyżej niektóre lepiej radz? sobie z dziurami na ulicy. Duże koła nie ułatwi? w znacz?cym sensie jazdy na bezdrożach, bo w ten sposób my?l?c, to każdy motocykl dawałby sobie radę. Poza tym często duże koła s? węższe i nie wiem czy to ułatwia jazdę nawet w nieco trudniejszym terenie.

Patrz?c na zdjęcia wrzucone przez Mariusza, to ?miem w?tpić czy producent w ogóle my?lał o terenowym zastosowaniu tych skuterów. ;)

Ziemniok, zastanów się czy rzeczywi?cie szukasz skutera. ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Duże koła nie ułatwi? w znacz?cym sensie jazdy na bezdrożach, bo w ten sposób my?l?c, to każdy motocykl dawałby sobie radę.

Nie wiem jakie bezdroża miał na my?li autor w?tku, jednak wielokrotnie miałem okazję zjechać na drogę nieutwardzon? albo nawet głęboko piszczyst? i skuter na dużych kołach zachowywał się zdecydowanie bardziej poprawnie niż np. Hexagon czy Helix. Oczywi?cie zarówno te na małych jak i te na dużych kołach przewidziane s? głównie do jazdy po asfaltach z racji małego prze?witu.

Poza tym często duże koła s? węższe i nie wiem czy to ułatwia jazdę nawet w nieco trudniejszym terenie.

No wła?nie ułatwia.

Patrz?c na zdjęcia wrzucone przez Mariusza, to ?miem w?tpić czy producent w ogóle my?lał o terenowym zastosowaniu tych skuterów

Pewnie, że nie my?lał. W końcu skuter to nie enduro czy ATV, jednak je?li już w lekki teren skuterem to zdecydowanie bardziej polecam ten na 16 calowych kołach niz ten na 11 czy 12- stkach.

Ps. Ziemniok- może faktycznie lepiej kupić co? z większym prze?witem...

Odnośnik do komentarza

Mariusz, oczywi?cie masz większe do?wiadczenie ode mnie, ale chyba nie ma co na siłę udowadniać przydatno?ci skuterów do jazdy nawet w lekkim terenie. Moim zdaniem na takie gorsze drogi, to skuterem można wjechać tylko w razie konieczno?ci. A je?li od razu nastawiamy się na tak? jazdę, to warto zastanowić się nad innym rodzajem jedno?ladu.

Co do większych kół, moim zdaniem zastosowanie w?skich, ale "GŁADKICH" opon w skuterach, nie zmieni tutaj dużo sytuacji, je?li chodzi o jazdę w terenie. Czy znów się mylę? Owszem piszesz tutaj o wyższo?ci nad jazd? Hexagonem czy Helixem, ale przykładowe nieutwardzone drogi, to się jeszcze zdarzaj? w miastach.

Chociaż na siłę, to można wszystko. Wtedy zgadzam się, żeby wybrać wspomnianego Typhoona lub co? na 16-calówkach.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wła?nie dlatego napisałem na wstępie (pierwszy post), że jedno przeczy drugiemu i skuter to nie enduro.

Rozmowę można by toczyć bardzo długo tylko jaki to ma sens?

Masz rację- gładka opona niezależnie od tego w jakim rozmiarze będzie niewła?ciw? do jazdy na drogach piaszczystych czy kamienistych.

PS. Tak przy okazji off road' u: Segway w wersji terenowej :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
No, można kupić dwa pojazdy : na szosę i w teren. 

Wychodzę wła?nie z tego założenia ... Pojazd na szose już mam a co?ik do polatania w terenie chciałbym zakupić na wiosne ... niema sensu męczyć skuterka w terenie i niema co jeĽdzić Enduro/Crossem po asfalcie :rolleyes:

Jedyna rada to mieć i To i To :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Każdy chwali swoje.... to i Ja , polecam Kymco Bet&Win w wersji 125cm oczywi?cie 4T ... zwinny wygodny, doskonały do miasta a do tego wyj?tkowo niedrogi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Epicuro może i dobre, ale mi w te?cie (Motocykl rok ?)nie przypadło do gustu, gdyż w deszczu kolana masz mokre przez idiotyczne "upiększon?" slonę w rejonie kierunkowskazów, oraz sraszny hałas powyżej 60km/h dzieki Ľle wyprofilowanej szybie. :D

Odnośnik do komentarza

!OKK Ho ho ho ! Nie było mnie dwa dni a juz 15 odpowiedzi !OKK

Więc opisze swoj? sytuację: Jedno?lad chcę kupić ponieważ co dzień będe pare kilometrow do szkoły dojezdzal po normalnych drogach ( no.. polskich), wypady poza miasto, jak równiez czasami pojezdzil bym po bezdrozach i takich tam, ma być wygodne, mie?cić dwoje ludzi, przeciskać się w korkach, miec pojemnosc do 125, i dawać sobie rade w terenie.. moze jednak skuter to zly typ jednosladu ? Lecz takie np enduro wydaje mi sie jakies takie nie wygodne, małe... pomie?ci w wygodzie enduro 2 osoby ?

No i czy enduro moge smigac po miescie..

Pozdro !scooter

Odnośnik do komentarza
Lecz takie np enduro wydaje mi sie jakies takie nie wygodne, małe... pomie?ci w wygodzie enduro 2 osoby ?

Czy Enduro jest małe ? to chyba raczej zależy od modelu i własnych gabarytów !scooter Czy wygodne ? no tego bym nie powiedział ... rezygnuj?c z skutera wła?ciwie tracisz cał? wygodę (choć to też kwestia przyzwyczajenia) ... brak schowków, zupełnie inna pozycja kierowcy, brak ochrony od czynników atmosferycznych. W zamian za to zyskujesz biegi, trochę więcej mocy i możliwo?ć po?migania w terenie. Choć enduro ?rednio nadaje się do codziennej jazdy.

No i czy enduro moge smigac po miescie..

Możesz ... tylko po co ?

Z motocykli które może cię zainteresuj? jest Varadero i Tdr .. to co? pomiędzy tym wszystkim czego potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmosquig

Przy dobrej pogodzie enduro znacznie lepiej radzi sobie w mie?cie niż skuter. W trasie jest całkiem ok, ze względu na duże koła i miękkie zawiechy - nierówno?ci nie stanowi? problemu. W bardziej hardcorowych modelach kanapa wymusza postoje co 150-200km (podobnie zreszt? jak zbiornik paliwa). Schowki to nie aż taki problem, bo możesz założyć kufer.

Jedyny minus enduro, to brak ochrony przed zł? pogod?.

Do codziennej jazdy enduro nadaje się ?wietnie, pod warunkiem że nie pada. Jak się rozleje, to bez ciuchów przeciwdeszczowych jest kłopot.

Odnośnik do komentarza

je?li chodzi o twoje załozenia, możesz brać pod uwagę sugestie Burgiego. zadna 125ka -Majesty, Burgman, czy Kymco. w zasadzie nic ze sqterów co ma 12" koła nie nadaje się w teren. pierwsza sprawa komfort, druga - szybko pourywasz zaczepy plastików (wystarczy ~50km/h po zwykłej polnej), trzecia - to błyskawiczne zanieczyszczenie filtra powietrza i leci silniczek.

Sqter to miasto, enduro teren. Brak złotego ?rodka.

Odnośnik do komentarza

TW125 niestety najwolniejsza-przyspieszenia czterosuwowa 125cc. W terenie raczej nudna, po plaży lepiej, na asfalcie wolno. Urz?dzenie doskonałe do wypasu owiec w górach, to nie jest stwierdzenie złosliwe, jest cicha i jako? wjedzie wszędzie(prawie), tylko adrenalinki wszędzie brak. !scooter

Odnośnik do komentarza

Jak jeste? już na tym forum to znaczy, że kupisz skuter więc tylko pytanie jaki... A wyjeżdżać skuterem na teren to wyrok ?mierci w strasznych męczarniach dla silnika i plastkików, które się rozwal? po nieuniknionych upadkach na małych kołach bez "bierznika terenowego" !OKK

Teraz pochwale swoje !scooter :

Majesty 125 (2002r.) zwinny choć promień skrętu ma mniejszy niż Madison 125 (2000r.). Silniki maj? te same (Minarelli). Majesty wygl?da jak duża 50tka. Jak użytkuje Majesty to często dobija mi amory do końca co w Madisonie jeszcze nie do?wiadczyłem.

Oczywi?cie polecam Madisona, duży, wygodny !OKK

Wybieraj: wygoda (skuter) czy enduro (jak lubisz błotko)...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...