Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Darmowe noclegi dla motocyklistów? Zobacz Moto Travel Sleep


WAL de MAR

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to juz jest znane. mi to dopiero wczoraj w rece wpadlo. jak nieznane to napewno sie przyda

Darmowe noclegi dla motocyklistów? Zobacz Moto Travel Slee

 

Motocyklowe wojaże mają to do siebie, że czasami trzeba zsiąść z siodełka i dać odpocząć gnatom oraz motocyklowi. Gdzie znaleźć nocleg? Ile to będzie kosztować? Być może warto zainteresować się inicjatywą Kamila, który wraz z kolegą stworzył Mapę Darmowych Noclegów Moto Travel Sleep.

Pomysł jest do bólu prosty. Na facebooku powstała grupa, w której można umieścić informacje o darmowym noclegu w swoim domu, zaś pomysłodawcy MTS umieszczą lokalizację na mapce Google.

mapa.jpg?resize=618%2C409 Moto Travel Sleep. Foto: google.com

Grupa na fb służy również do tego, aby podróżnicy, którzy skorzystają z uprzejmości innych motocyklistów, mogli podziękować lub po prostu napisać kilka słów. W ten sposób można również eliminować ewentualne lokalizacje i ludzi, którzy nie rozumieją idei wspólnoty i bezinteresownej współpracy.

Docelowo na mapce znajdzie się wszystko, co przyjazne motocyklistom, czyli sklepy, serwisy, puby, może zloty, imprezy motocyklowe, itd. Na razie dostępne miejscówki znajdują się głównie w Polsce, ale w przyszłości może być ich więcej również poza granicami kraju.

Czy pomysł ma sens? Couchsurfing to idea, która jest znana od lat i znakomicie się sprawdza. Dlaczego ma się nie udać w przypadku ludzi, których dzieli wspólna pasja do dwóch kółek? Jak myślicie?

MAPKA : https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1MLhQsIWq_533Pdo311byiUO9IaI&ll=51.775990786485885%2C17.981001792578127&z=6

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Idea bardzo dobra i słuszna ale na ile użyteczna ? Pewnie potrzeba czasu...

2 godziny temu, WAL de MAR napisał:

Na razie dostępne miejscówki znajdują się głównie w Polsce, ale w przyszłości może być ich więcej również poza granicami kraju.

Coś tam widać już także poza granicami. Polonia jest wszędzie :)

Odnośnik do komentarza

Idea słuszna i pewnie się rozwinie...

Ps,może warto przenieść wątek do Nasze miejscówki,kwatery itd w dziale imprezy,podróże?

Odnośnik do komentarza

Idea słuszna...  Ale ja podejrzewam, że właśnie się nie rozwinie się na wielkę skalę.

Co innego między znajomymi w klubie, a co innego jak bierzesz kogoś zupełnie nieznajomego "pod swój dach".

Odnośnik do komentarza

Misiek,

ludzie dzielą się na ludzi którzy rozumieją idę wspólnoty i na osoby zamknięte w swoim środowisku.

Podczas podróży małych i większych nigdy nie spotkałem się z negatywnym nastawieniem osób nowo poznanych. Wręcz przeciwnie,zapraszali do odwiedzin i noclegu podczas kolejnych wypraw na swojej posesji lub pomocy w zorganizowaniu taniego noclegu.

Nikt nikogo nie zmusza do rejestracji na fb bo to jest zaproszenie!!! dla osób otwartych z empatia kierujących się taką a nie inną ideą wspólnoty na 2oo.

Moim zdaniem pomysł jest słuszny i rozwinie się na taką skalę o której nawet sobie nie wyobrażamy czego sobie i wam wszystkim życzę,bo ludzi z pasją i otwartych jest więcej niż nam się wydaje!piwko

Ps,właśnie dałeś mi kopa by się zarejestrować :)

Może nie posiadam idealnych warunków dla podróżnika,ale postaram się pomóc w miarę możliwości z noclegiem i karmą włącznie.

Ps,Arturas zaświadczy mam nadzieję moje intencje....

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Witam wszystkich. Pomysł jest bardzo trafiony. Myślę,ze z każdym miesiącem będzie dla nas coraz więcej takich przystani, sama z racji slusznosci ideii ,  pasji i dobroci serca proponuję przystań dla bratnich dusz i ich moto. Kilka miejsc w domu + kilka namiotów, kawka i herbatka się znajdzie ,prysznic i kuchnia też w zasięgu ręki. Miejsce na gril lub ognisko,miła atmosferka, a i piwko w altanie wypić mozna. Oczywiście za free.. Lokalizacja Podkarpacie- Krosno

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...