Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co ma do zaoferowania Trójmiasto zimą?


Barteq

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do forumowiczów z Trójmiasta i okolic :)

Otóż na najbliższy weekend (piątek-sobota-niedziela) będę tam na miejscu (niestety, nie skuterem ;)).

Problem jest taki, że atrakcje Trójmiasta znane mi są tylko w wakacje. Niestety nie mam pojęcia gdzie można się udać zimą. Jedyne co przychodzi mi do głowy z reklam to aquapark w Redzie. Ew. molo w Sopocie.

P.S. 1 wiecie może jak jedzie się z Warszawy w obecnym warunkach krajową "7"? Myślę, że przejazd będzie ciekawszy niż autostradą, a nie będzie mi się nigdzie spieszyło.
P.S. 2 polecacie jakieś fajne knajpki na obiad w obrzeżach Trójmiasta?

Odnośnik do komentarza

Hmmm, temat ciekawy, bo my, tubylcy nje zauważamy często piękna naszego miasta.

Ja ze swej strony, oczywiście poleciłbym Stare Miasto, Długi Targ i okolice. Jest fajny widok z Góry Gradowej, ale trzeba tam wejść....nie jest jednak aż tak źle.

Jest też koło , podobno diabelskie, ale widoki z niego wręcz anielskie.

Stary Wrzeszcz nie oferuje zbyt wielu atrakcji, choć mieszka tu kilku skuteromaniaków, alena obiad proponuję 8 - mkę, przy ulicy Wajdeloty. Smacznie, tanio, klimatycznie, choć po za tym, że czasami gremialnie wpadamy tam na obiady, klimat nje jest związany z mltocyklami.  No, chyba, że ktoś słucha staro skandynawskich rytmów na motocyklu.

Aquapark? Chyba przereklamowany. Molo, owszem , godne zaliczenia. Westerplatte - fajny spacer i liźnięcie nieco historii. Obok restauracyjka, w której spotykają się trójmiejscy skuterowcy.

W okolicach, w Szymbarku dom co go budowali od dachu, bo im wiatr dokumentacje przewrócił. Myślę, że warto to zobaczyć i spróbować co jest silniejsze: wzrok czy błędnik. Jakby nam się coś przypomniało, będziemy aktualozować. Bo to tak na szybko wymyślone.

No i szkoda, że nie o2o, bo byśmy po kaszubskich winklach przeciągnęli.

7 -mka ciekawsza niż autostrada, bo tu koparka, a tam żuraw i betoniarka, a i 100 km bliżej.

Odnośnik do komentarza

Tak jak już Stator wspomniał, Stare Miasto z np. Muzeum Bursztynu, Długim Targiem, Długim Pobrzeżem, Żurawiem i Muzeum Morskim oraz Bazyliką Mariacką, pozostaje jeszcze Góra Gradowa i Hevelianum, Europejskie Centrum Solidarności czy Muzeum Poczty Polskiej. To wszystko w samym centrum lub w okolicach centrum miasta. W Oliwie - Katedra Oliwska z Parkiem Oliwskim, w Letnicy - Stadion Energia Gdańsk, pozostaje jeszcze Westerplatte z Twierdzą Wisłoujście.

Sopot to głównie ul. Bohaterów Monte Czerwono z Krzywym Domkiem i dalej molo. Pozostaje jeszcze Góra Zamkowa z Grodziskiem.

Gdynia to Skwer Kościuszki z min. Akwarium Gdyńskie oraz Dar Pomorza. Pozostaje jeszcze Infobox, Muzeum Miasta Gdynia, Muzeum Emigracji, Centrum Experyment czy ewentualnie Torpedownia.Napewno odwiedzenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku z min. Domkiem Do Góry Nogami oraz innymi atrakcjami tego miejsca - warte jest odwiedzenia, z Gdańska jest to ok. 40-45 km.

Co do knajpek to są praktycznie wszędzie tam gdzie już pisałem. Stare Miasto - Gdańsk,  w Sopocie na tzw. Monciaku (Boch. Monte Cassino) czy w Gdyni w okolicach ulic : Świętojańska, Abrahama czy 10-tego Lutego.

Sam dojazd z Warszawy do Gdańska to trochę kilometrów budowy trasy S-7 w okolicach Ostródy, potem przy obwodnicy Elbląga i najdłuższy fragment tej trasy, od miejscowości Kmiecin (przed Nowym Dworem Gdańskim) do miejscowości Koszwały (przed Gdańskiem) i dalej już dwa pasy do samego miasta. Najlepiej z S-7 zjechać drugim zjazdem (Gdańsk Port) i cały czas prosto aż do Tunelu pod Martwą Wisłą. Za tunelem będzie Stadion Energia Gdańsk po lewej stronie i wtedy można kierować się na centrum skręcając w lewo na pierwszym lub drugim skrzyżowaniu.

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję Wam za wskazanie ciekawych miejsc w Trójmieście, wstępną mapę zwiedzania mam już przygotowaną :)

Pytanie tylko, czy warto wejść do Fun Areny, jeśli nie będzie ze mną dzieci? Liczyłem na możliwość dostania się na punkt widokowy, ale na stronie jest informacja, że "atrakcja nieczynna"...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o punkt widokowy to myślę że lepiej iść na koło widokowe na Targu Węglowym, ewentualnie wspomniana wcześniej Góra Gradowa.

Z T.Weglowego trzeba dostać się do tunelu przy Dworcu Głównym PKP, tunelem do końca, schodami do góry, w prawo, po minięciu przystanków autobusowych - Góra Gradowa z charakterystycznym krzyżem będzie widoczna po lewej stronie, patrząc w górę.

Stadion sam w sobie to najlepiej wygląda w czasie meczów, a jeszcze najlepiej wieczorową porą. W pozostałe dni pozostaje muzeum Lechii, bar T-29, no i możliwość zwiedzania po wyznaczonej trasie.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję Wam za pomoc i skierowanie mnie do różnych ciekawych atrakcji.

Niestety, nie wszędzie trafiłem, ale czasu było zbyt mało, następnym razem to nadrobię :)

Odnośnik do komentarza

Następnym razem to zapraszamy do Gdyni :) Oprócz wymienionych przez Adama miejsc, jest jeszcze ORP Błyskawica, Gdyński Port, parę fajnych knajpek, klif i molo w Orłowie, Gdyński Szlak Modernistyczny, okręt podwodny na lądzie (Oksywie), parę bunkrów, Muzeum m.Gdyni, muzeum Marynarki Wojennej....i wiele innych miejsc, w zależności od zainteresowań. 

Można też pojechać np. na Hel, do Jastrzębiej Góry, do Pucka.....po sezonie jest miło i pusto. No i Kaszuby..... na pewno warte obejrzenia :)

Odnośnik do komentarza

Gdynię też mieliśmy okazję odwiedzić pierwszego dnia, choć nie było za bardzo czasu aby poznać się ze wszystkimi atrakcjami, bo na miejscu byliśmy ok. 14:00.

Byliśmy na Błyskawicy, w porcie i oceanarium, sporo czasu spędzając spacerując. W porze wieczornej i nocnej zaliczony też Sopot oraz już zupełnie późno plaża w Gdańsku - Brzeźnie a ok. północy grzaniec na rynku Starego Miasta w Gdańsku :) . Cały następny dzień to atrakcje Gdańska. Niestety w niedzielę ok. 8 rano musieliśmy ruszyć do Warszawy.

Wierzę, że jeszcze nie raz odwiedzę Trójmiasto i będę miał okazję uzupełnić braki w wiedzy na temat tych pięknych 3 miast :)

P.S. z czystej ciekawości - czy gdzieś na miejscu jest możliwość wypożyczenia skutera na dzień/kilka dni? Oczywiście w sezonie wiosennym/letnim. I nie mam na myśli chińskich "50-tek" tylko czegoś, na czym swobodnie 2 dorosłe osoby mogą się przejechać.

Odnośnik do komentarza

Mamy nadzieję, że następnym razem będ,ie okazja, żeby się spotkać. No bo tym razem, za co przepraszamy, nie dało rady......trochę przykro, ale co poradzić. Kiedyś, w czasach gdy jeszcze nie mieszkałem nad morzem, myślałem sobie: ci z Gdańska, to mają fajnie. Po pracy obiadek i nad wodę......hehehe. Nic bardziej mylnego. No to do następnego !

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...