Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ankieta w temacie polubień.


Lucjan73

Ankieta, w temacie funkcji polubień ?  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, w związku z kolejnymi głosami w sprawie funkcji polubień zakładam ankietę na 14 dni. Wyniki ankiety posłużą nam do podjęcia decyzji co robimy dalej. Zapraszam do głosowania.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przez "lubię to" robi się tylko kwas na forum. Jak widać do niczego dobrego to nie prowadzi. Zniknie ta funkcja to zniknie źródło niepotrzebnych fochów.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Na dzień dzisiejszy przypomina bzdurne "lajki" z facebuka.

Za byle co.

Bez sensu.

W takiej formie jestem na NIE

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Oddałem swój głos na "nie" ponieważ nigdy nie nadużywałem tej funkcji, a tym bardziej nigdy w sposób taki jak "Like" na FB. Wierzę, że inni także.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie bardzo rozumiem jak ta funkcja może rodzić jakieś "kwasy".
Jestem jej pozostawieniem. Dla mnie jest to wygodny sposób potwierdzenia czyjejś opinii/zdania bez potrzeby powielania podobnego wpisu.

Odnośnik do komentarza

Ręce precz od Reputków. Są super i jak już nie ma o czym pisać, to zawsze można wrócić do tematu reputków :). Taki wątek na długie, zimowe wieczory (alternatywa dla kalendarza). Tylko temat trzeba przenieść do offtopika i bardzo chętnie podejmę się moderowania tego wątku.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, MarP napisał:

Przez "lubię to" robi się tylko kwas na forum. Jak widać do niczego dobrego to nie prowadzi. Zniknie ta funkcja to zniknie źródło niepotrzebnych fochów.

Podaj jakieś przykłady Marku tego ''kwasu''

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
20 minut temu, papcioch napisał:

Są super i jak już nie ma o czym pisać, to zawsze można wrócić do tematu reputków :). Taki wątek na długie, zimowe wieczory (alternatywa dla kalendarza).

Popieram w całej rozciągłości :lol:

W kwestii opcji nr 3... znalazłem rozwiązanie o czym tu wspominam -> KLIK

Aha, w sondzie oddałem pusty głos :ph34r:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
2 godziny temu, pgizi napisał:

Nie bardzo rozumiem jak ta funkcja może rodzić jakieś "kwasy".
Jestem jej pozostawieniem. Dla mnie jest to wygodny sposób potwierdzenia czyjejś opinii/zdania bez potrzeby powielania podobnego wpisu.

Dokładnie tak :). Popieram !OKK, aczkolwiek warto byłoby ją (tę funkcję) poprawić, żeby post każdego użytkownika mógł być polubiony :).

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, papcioch napisał:

 Tylko temat trzeba przenieść do offtopika i bardzo chętnie podejmę się moderowania tego wątku.

Popieram, papcioch na moderatora, będzie ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jak już wielokrotnie pisałem jestem za wyłączeniem możliwości polubienia posta.

Inną sprawą jest to , że zaczyna już ewidentnie brakować jazdy skoro zajmujemy się takimi "poważnymi " tematami.

Byle do wiosny bo jak widać pomysłowość nasza nie zna granic :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Godzinę temu, Pan rypak napisał:

Podaj jakieś przykłady Marku tego ''kwasu''

Co prawda to jest temat do głosowania ale odpowiem.

A chociażby problemy opisywane w temacie "Gdzie są reputki?". W 2012 temat się już pojawił bo też były problemy, reputki zostały zlikwidowane problemu już nie było więc jak teraz znikną to zniknie problem mania i nie mania czy dziwnych reguł tworzenia listy aktywności.

Odnośnik do komentarza

Nie widzę w tym kwasu,a widzę nieporozumienie w dziale technicznym tzn nie wszyscy mogą kogoś polubić.

Jest to dla mnie drugorzędne i trochę nie zrozumiałe jeśli chodzi o użytkowników forum.Jeśli już miałby istnieć jakiś twór na podobieństwo polubienia to typu''pomógł'' czyli jeśli chodzi o posty to dajesz ''pomógł'' i tyle-proste? prawda:)

Jeśli np.w dziale technicznym podpowiadasz koledze co należy zrobić i to mu pomogło to klikasz ''pomógł'' i finał.

Pozdrawiam i pozdrowienia dla Kasi.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Problemem jest to że patrząc na ilość "reputków" u jakiegoś użytkownika nie wiemy czy jego REPUTACJA wynika z wiedzy i pomocy udzielonej innym kolegom czy jest to wynik "kliknięć " za wpis typu : super , fajowo , mega , lipa , du..a  czy inne podobne.

Dla mnie REPUTACJA to oznaka  że ktoś na nią zasłużył konkretnym działaniem a nie tym że koledzy mu "kliknęli" za byle co.

Mnie to wisi. Ale jak NOWY czyta jakąś radę i widzi że radzący ma wielką "reputację" to bierze to za wykładnię "dobrej rady" a może to być "lipa" pisana przez "króla lajków" za bzdety.

Skoro więc nie przynosi to zamierzonego efektu to niech nie wprowadza innych w błąd.

Precz z bezsensownymi reputkami !!!!

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
11 godzin temu, Pan rypak napisał:

 

Jest to dla mnie drugorzędne i trochę nie zrozumiałe jeśli chodzi o użytkowników forum.Jeśli już miałby istnieć jakiś twór na podobieństwo polubienia to typu''pomógł'' czyli jeśli chodzi o posty to dajesz ''pomógł'' i tyle-proste? prawda:)

Jeśli np.w dziale technicznym podpowiadasz koledze co należy zrobić i to mu pomogło to klikasz ''pomógł'' i finał.

 

Zgadzam się z Rafałem  -  tu widzę sens

 

10 godzin temu, arturo-bb napisał:

Dla mnie REPUTACJA to oznaka  że ktoś na nią zasłużył konkretnym działaniem a nie tym że koledzy mu "kliknęli" za byle co.

I właśnie o TO chodzi

Jeśli reputki mają być w takiej formie jak teraz - jestem na nie, czyli wyłączyć reputki :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Moim zdaniem istnienie reputków w obecnej formie jest zbędne i właściwie niczemu nie służy, bo kolega koledze "likuje" post i nie wiadomo ani kto ani za co. Jeśli już taka funkcja ma być to niech to będzie w pewien sposób umotywowane. Np. na forum Paneuropeana funkcjonuje opcja pomoc. Wygląda to w ten sposób, że jeśli post komuś pomógł to można go oznaczyć i należy wpisać komentarz. Ponadto można klikając na profilu ocenionego użytkownika zobaczyć w czym się zasłużył i dla kogo. Taka wersja nie stwarza "reputkowej patologii", bo wszystko widać. Rozumiem, że takie opcje nie są dostępne na wszystkich serwerach i może to wymagać wiele pracy od administratorów.

Jestem zatem za zmodernizowaniem reputkowania (brak takiej opcji w ankiecie), ale za pozostawieniem w obecnej formie jestem na nie.

Oddałem pusty głos.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Wrzonio napisał:

Moim zdaniem istnienie reputków w obecnej formie jest zbędne i właściwie niczemu nie służy, bo kolega koledze "likuje" post i nie wiadomo ani kto ani za co. Jeśli już taka funkcja ma być to niech to będzie w pewien sposób umotywowane. Np. na forum Paneuropeana funkcjonuje opcja pomoc. Wygląda to w ten sposób, że jeśli post komuś pomógł to można go oznaczyć i należy wpisać komentarz. Ponadto można klikając na profilu ocenionego użytkownika zobaczyć w czym się zasłużył i dla kogo. Taka wersja nie stwarza "reputkowej patologii", bo wszystko widać. Rozumiem, że takie opcje nie są dostępne na wszystkich serwerach i może to wymagać wiele pracy od administratorów.

Jestem zatem za zmodernizowaniem reputkowania (brak takiej opcji w ankiecie), ale za pozostawieniem w obecnej formie jestem na nie.

Oddałem pusty głos.

Dobrze mówisz Wiesiu,mądrego zawsze warto posłuchać :)

Odnośnik do komentarza

Jestem za tym by w końcu wyłączyć "lubię to" , dlaczego?;

Po pierwsze ,nie wiem kto mnie tak "lubi "

Po drugie,niemożna tego wyłączyć dla pojedynczych osób (a chciałbym by u mnie nie działała funkcja "lubię to )

Po trzecie ,niekoniecznie chce być w czołówce listy osób lubianych 

Po czwarte, do szczęścia nie jest mi to potrzebne ,bo nie widzę potrzeby bycia "królem lajków" 

Jeśli chodzi o " reputki" to miało by sens w określonych działach (np.techniczne,imprezy i podróże) i możliwością sprawdzania kto je dał i za co 

11 godzin temu, arturo-bb napisał:

Dla mnie REPUTACJA to oznaka  że ktoś na nią zasłużył konkretnym działaniem a nie tym że koledzy mu "kliknęli" za byle co

Całkowicie się zgadzam i dla lajków mówię stanowcze NIE i bardzo proszę adminów o zrobienie coś z moimi "polubieniami" ( usunąć,zablokować ) co kolwiek bym przestał być na liście aktywnych użytkowników i Top Members 

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie chcę analizować jak bardzo Marcin 78 musiał być szykanowany i jak bardzo komuś przeszkadzało, że ktoś lubił jego posty.

Nie zamierzam kolejny raz tłumaczyć, że funkcjonalność o której rozmawiamy nie miała nic wspólnego z określeniem REPUTACJA.

Nie chcę dostawać kolejnych PM'ów w tej sprawie!

Nie widzę też sensu czekać do końca sondy na wynik, który już teraz mówi sam za siebie.

Funkcja wyłączona.

Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...