Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Motocykle na buspasie w Al Jerozolimskich


Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat tu ponieważ jest on ważny dla części warszawskiej.

Zgłoszono do budżetu partycypacyjnego poniższy projekt:

818 - Motocykle na buspasie w Alejach Jerozolimskich - 3 - letni pilotaż https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/10636?user

Zachęcam osoby mogące oddać swój głos by oddały właśnie na ten projekt.

Harmonogram prac wygląda następująco:

ZGŁASZANIE POMYSŁÓW
1 grudnia 2016 - 23 stycznia 2017

DYSKUSJE O POMYSŁACH
1 marca - 18 marca 2017

GŁOSOWANIE NA POMYSŁY
14 czerwca - 30 czerwca 2017

Można by to spróbować pomóc rozpropagować.

Myślę, że przypomnę się z tematem w połowie czerwca.

Odnośnik do komentarza

Część dyskusyjna została zamknięta. Teraz czekamy na głosowanie. I tu, jeśli ktoś ma prawo głosu, bądź jego znajomy, czy członek rodziny to namawiamy na głosowanie na ten projekt. To jest początek wpuszczenia (zalegalizowania) na buspasy w Wawie.

Odnośnik do komentarza
Gość Dawid181

A ja tak szczerze mam w kuprze czy mogę latać na 2oo czy nie. Mam możliwość to korzystam. Zatrzymają, dadzą mandat i tak nie zapłace

PL w tym temacie jest daleko w tyle w porównaniu z Europą.

Odnośnik do komentarza

Dawid181 może Ty masz to gdzieś, ale niektórzy woleliby jeździć po buspasie legalnie i nie bać się sfrustrowanych taksówkarzy i kierowców autobusów, którzy najchętniej zepchneliby moto do Wisły 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Dawid181 napisał:

A ja tak szczerze mam w kuprze czy mogę latać na 2oo czy nie. Mam możliwość to korzystam. Zatrzymają, dadzą mandat i tak nie zapłace

PL w tym temacie jest daleko w tyle w porównaniu z Europą.

Ciekawe podejście. Przypomnę, że w Europie ludzie mają szacunek do prawa i płacą należne im kary. Prezentując takie podejście oddalasz nas od Europy jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Gość Dawid181

Nie wiem czemu zawsze Polska musi być w czarnej dupie Europy i nie może być pionierem we wprowadzeniu czegoś tak od siebie dla wszystkich. Nawet z wprowadzeniem możliwości jazdy 125 na kat.B byliśmy daleko daleko w tyle.   

A tak z drugiej strony Wy nigdy nigdy nie jeździcie po bus pasach??

Odnośnik do komentarza

Dawid181 temat dotyczy legalizacji jeżdżenia po buspasach, a nie tego, czy ktoś po nich w ogóle jeździ, czy nie

 

A kwestię płacenia (bądź nie) mandatów pozostawmy sumieniu każdego z nas i skarbówce (nie róbmy OT)

 

Odnośnik do komentarza

 

Dnia 26.03.2017 o 13:15, Dawid181 napisał:

Nie wiem czemu zawsze Polska musi być w czarnej dupie Europy i nie może być pionierem we wprowadzeniu czegoś tak od siebie dla wszystkich. Nawet z wprowadzeniem...

Prawdopodobnie wyszedł Ci totalny skrót myślowy bo wychodzi na to, że chcesz by Polska była pionierem i obywatele nie płacili mandatów. Jest sposobność zrobienia czegoś dobrego we własnym interesie a nie czekania aż "może oni by zrobili" czy "w normalnym kraju to dawno już jest". Tam, gdzie "to wszystko już jest" to samo się nie zrobiło. Kierowcy moto mieli takie same problemy, jak my dziś. Im było łatwiej, ponieważ ich sezon trwa dłużej niż nasz a poza tym w Polsce rynek jednośladów ruszył z 10 lat temu. I tyle w temacie rozmywania głównego wątku.

Wracając do tematu to ja tam wolę sytuację legalnych buspasów. Z przynajmniej dwóch powodów: pierwszy -  lecę buspasem by być szybciej a drugi to nie po to by stać na chodniku i wysłuchiwać co Pan Policjant ma do powiedzenia. Trzy - ściągalność mandatów jest dość wysoka i prędzej czy później US przypomni się wraz z odsetkami - za te pieniądze wole kopić Natalii coś fajnego.

Odnośnik do komentarza

W demokratycznych wyborach już tak jest, że nawet menel spod budki piwnej ma taką samą "siłę" w głosowaniu co i np. profesor ekonomii... jeden uczył się może 3 lata, a drugi 30...

No to jak mają być podejmowane właściwe rozwiązania, skoro o ich wynikach w wyborach decydują tacy i podobni "mocarze" umysłowi :lol: ....

A komentarze widoczne w różnych podobnych tematach? Jedynie tego dowodzą ...

Odnośnik do komentarza
Gość Dawid181

Po komentarzach widzę że trzeba wszystkich motocyklistów nabić na pal lub ukrzyżować i spalić ich sprzęty.Bo za szybko bo za głośno,bo się przeciskają. Masakra. Gdyby kierowcy aut jeździli przy prawej krawędzi nikt nie musiałby się przeciskać,warczeć, Niedawno wróciłem z Rzymu a tam pełna kulturka 

Odnośnik do komentarza

Dawid, bo tak to właśnie działa, kierowcy puszek tępią motocyklistów, tirowcy kierowców puszek, piesi rowerzystów itd. Taka Polska, nie potrafimy korzystać z dróg wszyscy jednocześnie, każdy jest najlepszym kierowcą a cała reszta jeździć nie potrafi.

Buspasy w Warszawie nigdy nie będą dla motocyklistów, bo motocykliści w Warszawie to zło, które trzeba tępić a nie im pomagać - tak myśli większość decydentów.

Odnośnik do komentarza

to ja włożę kij w mrowisko ;)

na bazie doświadczeń z innych miast widać, że motocykle na buspasie to większa płynność ruchu w mieście, ludzie jeżdżący na 2oo a nie puszką

dużo było zawodów, które walczyły o swoje prawa na ulicach Warszawy skutecznie umilając życie nam mieszkańcom

a może by tak wyjechać na ulice pod ratusz w ramach protestu?

jest nas na tyle dużo, że również jesteśmy w stanie zablokować miasto i walczyć o przywileje

Odnośnik do komentarza

Obawiam się, że jeden wyjazd by sprawy nie załatwił, prędzej coś na wzór masy krytycznej na rowerach, cyklicznie, systematycznie, przez lata...może wtedy :)

Odnośnik do komentarza

Na Radzymińskiej to ściągają z bus pasa sam tego doswiadczylem ale może w końcu ktoś przejrzy na oczy

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

JuStA, jak by coś to ja nie mam fejsa, ale jeśli możesz to obserwuj rozwój wydarzeń, proszę.

Coś trzeba zrobić.

Tym czasem możecie (Warszawiacy) podziałać tu:

https://www.facebook.com/notes/fundacja-jednym-śladem/głosujemy-na-pomysły-miejsca-parkingowe-z-udogodnieniami-dla-motocykli-i-skuteró/1757242650954407/

Czasu jest mało a można oddać głos przez Internet... działamy, działamy, działamy, Od czegoś trzeba zacząć!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W temacie..

20479561_1754636151243229_90978514257980

Fundacja Jednym Śladem

7 sierpnia, o godz. 14.00, spotykamy się pod Ratuszem by wręczyć urzędnikom naszą petycję w sprawie wpuszczenia motocykli na buspasy. Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalną zgodę na zgromadzenie! Grzecznie, legalnie i kulturalnie, jak na warszawiaków przystało widzimy się już za parę dni!

------------------------------------

Jak nic nie wyskoczy to postaram się być.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...