Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ukraina 2016


CZARO

Rekomendowane odpowiedzi

film wyszedł chyba ciut za długi ,ale już nie miałem cierpliwości :) ,jest to zaledwie ułamek tego co zobaczyłem i przeżyłem i ułamek tego co zarejestrowałem na cyfrowych nośnikach :)

w okolicach Huty Pieniackiej przez około 5 godzin szukałem śladów wioski około 150 mieszkańców miała do dnia rzezi w 1943r. ,szukałem cmentarza który gdzieś tam jest w lasach a jedyne co znalazłem to pojedyncza mogiła, to tak dla wyjaśnienia kontekstu części  filmu..jak by co to pytajcie.

miłego oglądania.

filmik z Ukrainy

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Świetna wyprawa solo... W zeszłym roku byłem pod samą granicą jadąc do Czarnego Górnego pod Ustrzykami Górnymi. Te szutry na filmie, mnie trochę przerażają, może nie ze względu na dziury, ale na możliwość złapania "gumisia"... Chciałbym pojechać w te strony, bo szwagier był i opowiadał o klimatach. Tylko mówił, że na drogach trzeba uważać, bo autobusem o mało z siedzeń nie powypadali, jak wjechał w jakiś lej :) No i ponoć policja czepia się czasami bez sensu, licząc na łapówę... Tak przynajmniej mówił.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, SlawoyAMD napisał:

 Te szutry na filmie, mnie trochę przerażają, może nie ze względu na dziury, ale na możliwość złapania "gumisia".............. na drogach trzeba uważać, bo autobusem o mało z siedzeń nie powypadali, jak wjechał w jakiś lej :) No i ponoć policja czepia się czasami bez sensu, licząc na łapówę

jeśli chodzi o złapanie gumy mam zawsze na wyjazdach ,,sprej'' ,sznurki z klejem i dodatkowe wypełnienie bez ciśnienia do tego mały kompresor :) nie poradzę jak opona po prostu wystrzeli dużą dziurą ....jeśli chodzi o niszczenie opon to tylna guma po powrocie poszła na śmietnik (po szutrach jechałem z obciążeniem,a opona nie była nowa taka na jakieś jeszcze dwa sezony),dodam że szutrów miałem około 60km z pasażerką bo swoją przewodniczkę ze Lwowa zabrałem na ten wyjazd,na tym szutrze było mega dużo takich ostrych a zarazem ,,śliskich''kamieni coś jak podsypują pod tory........jeśli zaś chodzi o ich policję to przed wakacjami zaszły tam bardzo duże zmiany,nie ma tego co było kiedyś , na porządku dziennym że każdy milicjant nawet po pracy mógł cię zatrzymać jadąc swoim prywatnym autem i w sumie nigdy nie wiedziałeś kto cię zatrzymuje i czy ma do tego prawo,a zawsze chcieli w łapę....teraz jest tak że jeśli radiowóz jest na służbie musi mieć włączone ,,koguty'' i tylko taki ma prawo zatrzymać i cokolwiek zrobić, jeżdżą wszystkie radiowozy na bulajach bez sygnałów dźwiękowych,widać je z daleka więc jest luz ,a ich działanie jest mega prewencyjne więc spełniają swoją rolę...nie miałem żadnych problemów ze strony służb ani zwykłych ludzi wręcz przeciwnie wszędzie spotykałem się z uśmiechem i życzliwością taką szczerą ludzką...

Odnośnik do komentarza

Fajna wycieczka:)

Troszku więcej słowa pisanego by się zdało do tego co zobaczyłeś,przeżyłeś,zjadłeś,wypiłeś itd.

Ps,na granicy lepiej wyłącz kamerkę bo tym razem miałeś szczęście,a następnym razem sformatują ci kartę i ''0'' relacji z wycieczki.Wiem co mówię bo na Bałkanach przerabiałem temat kamerki.

Odnośnik do komentarza

spoko ,z kamerą jakoś nie było specjalnie problemu na wszystkie odprawy(2x po Polskiej stronie 2x Ukraińskiej) ,raz tylko jeden pogranicznik spytał czy nagrywam i jeśli tak to żebym wyłączył,ale ani razu nawet on nie sprawdzane było czy kamera jest włączona....na tych przejściach służby skupiają się na ,,mrówkach''  czyli paliwo,fajki i alko ,jak widzieli turystę to nawet mnie nie sprawdzali ..tylko pytali czemu sam :)  i czy przypadkiem moi koledzy nie zapili i nie będą jechać później  hehe

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Valdek_Tychy napisał:

Film jest ok. ale podkład muzyczny w większej części,delikatnie mówiąc jest denerwujący :wacko:

tak wiem :) ale miałem opcje dać z ori dźwięk czyli ostry szum wiatru ,albo totalną ciszę żeby to zlikwidować,dodałem muzę jaką mieli legalnie na yt i można sobie ściszyć lub całkiem wyłączyć ,to takie najmniejsze zło jakie udało mi się wymyślić ....

 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, AndrzejMyslowiceS napisał:

Cześć Czaro , zauważyłem  na rękawie Twojej kurtki emblemat Vstroma a jechales honda CB 500.

cześć miałem jakiś czas temu v-stroma i emblemat został,wpadam tam na forum więc tak jakoś tutaj nawet w profilowym został mały dl :)   , a honda to nie cb500   tylko honda cb600f hornet model pc41 :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Przepraszam za cb500 , po dokładnym przyjrzeniu zauważyłem cztery rury wydechowe. Dlaczego nie jeździsz już vstromem ?

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, AndrzejMyslowiceS napisał:

 Dlaczego nie jeździsz już vstromem ?

bo często zmieniam sprzęty lubię pojeździć różnego rodzaju/przeznaczenia sprzętami ....szukam ciągle czegoś co bardziej mi będzie pasować :)   ale jeśli chodzi o małego dl-a uważam go za jeden z najlepszych motocykli uniwersalnych...z minusów to ciut za mało mocy może bardziej momentu w dolnym zakresie,dość słabe hamulce i nie najszczęśliwsze zawieszenie jak na sprzęt aspirujący do ,,enduro-turystyki'' ale nie ma motocykli idealnych do wszystkiego także uważam v-stroma za bardzo dobry motocykl biorąc pod uwagę całokształt....bardzo miło go wspominam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...