Skocz do zawartości
Forum Burgmania

honda dylan


Walter44

Rekomendowane odpowiedzi

którzy mog? się wymienić do?wiadczeniami. Do tej pory jeżdziłem helixem, a ostatnio kupiłem dylana 150 któremy brakuje przedniej szyby. Może kto? co? wie.

Odnośnik do komentarza

Wła?nie stałem się posiadaczem nowego Dylana 125cm. Kupiłem w salonie. Przymierzałem się do SH 125 ale przy Dylanie sprzedawca wykazał większ? elastyczno?ć. SH jest na wtrysku więc nie będzie problemów, że sprzedaż? w przyszłym roku. Przejechałem do tej pory 20 km to jest mój pierwszy skuter więc moje do?wiadczenie jest żadne. Wcze?niej przejechałem kilkadziesi?t tysięcy na motocyklach mam nadal Kawasaki EN 500.

Najpierw to co mi się niezbyt podoba to ta zwłoka przy ruszaniu skuterkiem po dodaniu gazu czuje się ,że skuter rusza trochę ospale zdaje sobie sprawę, że jest to efekt zastosowania sprzęgła od?rodkowego może się przyzwyczaję. Bardzo podoba mi się silnik mimo małej pojemno?ci ma niezłe przyspieszenie. JeĽdziłem trochę Yamach? YBR 125 i Dylan jest w tym temacie lepszy, Bardzo dobrze się prowadzi i uważam , że należy mu się pi?tka za komfort resorowania. To tyle na razie mam go kilka godzin jak nakręce więcej kilometrów to postaram się podzielić kolejnymi do?wiadczeniami. :P

Odnośnik do komentarza

Waldek trochę cierpliwo?ci. Masz bardzo fajny skuter o wysokiej trwało?ci z grupy tzw "osiołków roboczych". Może nie najszybszy, ale ekonomiczny i trwały. Dotrzyj go spokojnie, a zapewne będziesz zadowolony. Pozdrawiam J. :D

Odnośnik do komentarza

Na pocz?tek odwołuje informacje ,że zawieszenie jest komfortowe, jest ale tylko wtedy gdy ci?nienie w oponach jest obniżone o połowę w stosunku do zaleceń. Aktualny przebieg to 200 km. Najpierw kilka słów o pozycji za sterami jest ona typowo krzesełkowa ale do?ć wygodna. Kanapie mimo , że jest dosyć skromna nic zarzucić nie można. Skuter dobrze się trzyma drogi przy pokonywaniu zakrętów nie ma problemów z utrat? przyczepno?ci. Bardzo dobre wrażenie robi silnik, mimo niewielkiej mocy dosyć żwawo przyspiesza i nie robi mu większej różnicy czy jedziemy solo czy z pasażerem. Nie testowałem jeszcze tego ale osi?gnięcie 100km/h nie powinno być problemem. Jeżeli chodzi o zapalanie to jedynie przy ciepłym silniku wskazane jest lekkie odkręcenie manetki gazu. Zreszt? tak zaleca producent w instrukcji obsługi. Na temat spalania nie chcę się jeszcze wypowiadać wygl?da na to że będzie ono oscylowało między3,5 a 4 litry zależy od stylu jazdy. W codziennym użytkowaniu bardzo dobrze sprawdza się schowek pod siedzeniem można tam przewieĽć drobne zakupy a na parkingu schować kask czy rękawice. Przedni schowek może pomie?cić tylko dokumenty i drobiazgi typu telefon komórkowy. Teraz o wadach zdecydowanie za w?sko s? rozstawione lusterka zawsze widać w nich do połowy rękawy kurtki, regulacja nie poprawia tej sytuacji. Uważam że całkowit? wpadk? producenta jest obudowa tablicy licznikowej. Przy jeĽdzie po kostce wszystko drży i stuka. Ja poradziłem sobie tak z tym problemem, że od spodu tablicy licznikowej s? otwory które maj? służyć do montażu szyb, wkręciłem tam ?ruby z dużymi gumowymi podkładkami które docisnęły cał? obudowę i ograniczyły te stuki.

Generalnie mogę powiedzieć, że Dylan spełnia jak na razie moje oczekiwania i jestem z niego zadowolony. Za jaki? czas pochwale się kolejnymi wrażeniami

Odnośnik do komentarza

Hej, Waldek

Ja mam dylana 150 od ponad miesi?ca i za mało najeżdziłem aby opiniować. Na pewno w porównaniu z helixem to komfort jest żaden. Równiez uważam, że jest za twardy, ale my?lę, że sobie wyreguluję. Jestem w trakcie zakupu szyby. Bez niej moim zdaniem jazda pow. 80/h jest męczarni?. Moje powody kupna mniejszej maszyny s? identyczne jak Twoje. Po prostu względy praktyczne. Wkrótce zacznę jazdy dylanem ( na razie jeszcze nie mogę zej?ć z niezawodnej Heli) i będę z Tob? w kontakcie, tym bardziej, że jeste?my prawie s?siadami.

Odnośnik do komentarza

Cze?ć Walter

Co do szyby to też się przymierzam. Mam takie oferty od przedstawiciela Hondy, oryginalna szyba za 522zł albo Givi za 400zł i jedna i druga s? wysokimi szybami nie wiem jak się będ? sprawdzać w praktyce. Mnie się zdaje że ta oryginalna lepiej się prezentuje. No poza tym to ceny też nie s? zbyt zachęcaj?ce. Może do wiosny jeszcze trafię na bardziej atrakcyjn? ofertę. We Włoszech znalazłem szybę do Dylana za 66 euro. Fajnie ,że się „znalazłe?” to będziemy się mogli podzielić swoimi do?wiadczeniami. Jak widzę tutaj większo?ć jeĽdzi na Yamachach i Suzuki

Odnośnik do komentarza

Nawet nie kombinuj z tymi szybami. Ja dużo przegl?dałem i jedyne co nie zepsuje image dylana to szyba PUIG City Touring lub City Sport. Razem z mocowaniem wydatek 360z. Poczekaj, bo wła?nie zamówiłem i za miesi?c mam dostać. Sprawdzimy w naturze na moim przykładzie.

Odnośnik do komentarza

Hej, Waldek

Co do lusterek masz rację, s? za nisko i za blisko. Mam zamiar zamienić na wyższe i większe, ale na razie w sklepikach jest za mały wybór. Sytuacja się poprawi jak się zacznie sezon. Trzeba pamiętać, że mamy gwint prawy i lewy. Najpierw zamontuję szybę, póżnie dobiorę lusterka.

Odnośnik do komentarza
Gość Waldek

Dylan ma na liczniku 600 km. |rednie spalanie to około 3,2 litra. W warunkach miejskich przejechałem 30% reszta to trasa. Skuter sprawuje się doskonale w mie?cie Jeżeli chodzi o dalsze wypady to prócz nie najmocniejszego silnika przeszkod? jest też nie najwygodniejsza pozycja nazwał bym j? krzesełkow?.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem dylanem dług? trasę ok. 400 km jednorazowo po górach z pasażerem. Nie było tak żle, tyle, że co godzinę trzeba zrobić przerwę. Prędko?ć czasami wynosiła 110 ( mam 150-tkę). Wszystko jest super, tylko tzreba dołożyć przedni? szybę i zlikwidować wibracje na plastykowej osłonie kierownicy przy wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza

Trzeba odnowić ten w?tek. Więc przejechałem Dylanem już 3 tys. km. Skuter sprawuję się znakomicie. Jego największe zalety to bardzo dobry silnik i dobre zawieszenie. Skuter ma bardzo dobre przyspieszenie do prędko?ci 80 km/godzinę. Można porównać do dobrego samochodu. Bardzo dobrze prowadzi się na zakrętach. Jeżeli chodzi o prost? to prędko?ć maksymalna tego skutera wydaje się również kresem możliwo?ci dla podwozia. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

S? też i wady największa to wła?nie ta lataj?ca obudowa kierownicy. Słaba jest też ochrona nóg przed wiatrem. Pierwszy przegl?d gwarancyjny sprowadzaj?cy się do wymiany oleju 170zł.

Odnośnik do komentarza

Moim dylankiem zrobiłem już 5000. Jest ok. Przy?piesz do 80 super ( mam 150). Jest zwrotny, dobry na korki. Dobry w dwie osoby. Zgadzam się, że wpadk? producenta jest drgaj?ca deska rozdzielcza na wolych obrotach, lub na nierówno?ciach. Ale nie zwracam uwagi. Może nie odpadnie. Silnik super. Zmiana oleju to koszt żaden i trwa 15 minut. Jestem zadowolony. Splanie 3l-3,3l.

Jeszcze uzupełnię. Zmieniłem lusterka na wyższe i szersze. Jest ok. Szyba PUIG wersja city jest super. Bez szyby nie ma jazdy pow. 60. Dołożyłem kufer za 150z.

W efekcie mam skuter na tyle krótki, że jest dobry w korkach, ale mogę ?miało wyskoczyć z żon? za miasto. Jezdziłem w Turcji kymco 125, ale żona się męczyła. Tym jest zachwycona.

a nie można uzupełniać poprzez funkcję "edytuj" następnym razem taki post zostanie skasowany bez ł?czenia postów

Artix

Odnośnik do komentarza

Witam! Ja dosiadam Dylana 125cc od 1.5 roku i jestem z niego bardzo zadowolony zrobilem nim okolo 7500 mil. Posiada przednia szybe i kufer :D Duzych wkladow finansowych nie bylo poza wymiana oleju tak okolo 2500mil(4000KM) cena (10GB) jak sie pokazala kontrolka (Change Oil),wymiana klockow hamulcowych-sam zrobilem i wymiana opony (70GB). Jezdzi sie naprawde dobrze leje do zbiorniczka i jazda naprawde fajny skuterek do miasta. !OK whist

Odnośnik do komentarza

Mój Dylan ma przejechane 5500km. Wiosn? samodzielnie dokonałem sprawdzenia luzów zaworowych. Trochę było kłopotów z odkręceniem plastików, trzeba usun?ć płyn chłodz?cy zdj?ć pokrywę i już. Nie trzeba było nic regulować po sprawdzeniu szczelinomierzem okazało się iż wymiary s? zgodne z zaleceniami producenta. W sumie największa trudno?ć to odkręcenie i zdjęcie tych plastikowych obudów. Dokonałem też zmiany oleju. Wlałem zwykły Lotos 10W40. Dokupiłem też szybę, wysok? firmy Fabbri. Wszystkim polecam takie doposażenie. Komfort jazdy podnosi się nieporównywalnie, jest cicho, much zostaj? na szybie a nie na ubraniu, jedzie się dużo przyjemniej. Jeżeli chodzi o osi?gi to nie widzę istotnych różnic po zamontowaniu szyby. W sumie maszyna sprawdza się znakomicie i jestem z niej bardzo zadowolony. !scooter

Odnośnik do komentarza

Po długiej przerwie wracam do watku. Moim dylanem w ciagu 5 lat przejechalem ponad 20 000. Generalnie ok. Na miasto super. Niskie spalenie, dobre osiagi do 90 km/h. Nie było awarii. Teraz chce zmienic olej w przekladni, ale nie wiem ktoredy sie spuszcza stary olej. Może ktos ma instrukcje lub zna temat. Prosze posiadaczy o zgłaszanie sie w celu wymiany doswiadzcen.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...