Skocz do zawartości
Forum Burgmania

NOODOE - system komunikacji i personalizacji w skuterze


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Na tegorocznej EICMA w Mediolanie Kymco zaprezentowało unikalny system, który otwiera nową erę w połączeniu: kierowca> smartfon> skuter.Noodoe-2.jpg

O co tu chodzi...

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii możemy dowolnie personalizować wygląd pulpitu, wybierać wyświetlane treści, a także korzystać z wbudowanego radaru. Noodoe pomoże nam znaleźć skuter na zatłoczonym parkingu, poinformuje o nieodebranych połączeniach, wyświetli wiadomości SMS oraz emaile. 

STOP MODE 
Stop mode – system, który podczas postoju przekaże Ci informacje takie jak nieodebrane połączenia telefoniczne, nowe wiadomości od przyjaciół oraz ich wpisy na portalach. Poinformuje Cię również o najnowszych, ważnych dla Ciebie wydarzeniach.
Wyróżnij się z tłumu.
Noodoe pozwala Ci spersonalizować swój pojazd na wiele sposobów. Możesz dowolnie zmieniać nie tylko wyświetlane informacje, ale również wygład całego pulpitu. Do wyboru masz niezliczoną ilość gotowych skórek, które sprawią, że Twój skuter stanie się niepowtarzalny. Nie znalazłeś nic dla siebie? Stwórz własny wzór i podziel się nim z całym światem. Dodatkowo masz tu możliwość wgrania własnego zdjęcia, które przywita Cię w momencie uruchomienia pojazdu.

Noodoe-4.jpg

Twój skuter i telefon – zgrany duet.
Od teraz możesz połączyć swój skuter z telefonem za pośrednictwem aplikacji Noodoe. Zapomniałeś, gdzie zaparkowałeś swój pojazd? Teraz to nie problem. Twój smartfon wskaże Ci do niego drogę. Dodatkowo aplikacja daje możliwość połączenia się z innymi użytkownikami systemu oraz ustalenie ich położenia. Już nigdy nie zgubisz swoich przyjaciół na przejażdżce.

Noodoe-6.jpg

Odkryj więcej z inteligentnym kompasem!
Wyświetlany na pulpicie Twojego pojazdu kompas doprowadzi Cię do ciekawych miejsc w okolicy, pozwoli zaplanować podróż oraz ułatwi orientację w terenie. Informacje o właściwym kierunku jazdy i pozostałym dystansie sprawią, że bezbłędnie trafisz do celu.

Noodoe-11.jpg

Pełna kontrola jednym palcem!
Obsługa systemu Noodoe odbywa się poprzez ergonomiczny panel sterujący umieszczony na kierownicy. Pozwala on szybko i bezpiecznie zmieniać aktualnie wyświetlane informacje.

Noodoe-5.jpg

System Noodoe będzie dostępny początkowo w modelach AK 550 oraz New Like 125.

Mam nadzieję, że na tegorocznym, 13 zlocie *Burgmania 2017* będziemy już mogli Wam zaprezentować nowego AK550 wyposażonego w system komunikacji !OK

Odnośnik do komentarza

No cóż :rolleyes: jak to gdzieś ktoś powiedział :  kosmiczna technologia. Na pierwszy rzut oka - gadżeciarstwo - czego nie jestem zwolennikiem, ale kilka rzeczy wydaje się być bardzo praktyczne.  Bardzo mi się podoba że  system Stop Mode przekazuje informacje tylko podczas postoju - tak zrozumiałem. Czyli nie rozprasza kierownika w czasie jazdy.

PS:  Kiedyś Mariusz pisałeś o jakiejś aktywnej szybie na której wyświetlane miały być np. przychodzące SMS.  Niestety wybrałeś złą datę na prezentacje bo 1 kwietnia.  Ja osobiście uznałem to za fajny żart na Prima Aprilis -  ale teraz to się zastanawiam :huh:  no kurcze - technicznie to jest możliwe, a ceny takich wynalazków spadły wielokrotnie. Jak by nie było budzik z wyświetlaniem godziny na suficie można kupić za 40,00 zeta.  

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
3 godziny temu, EndriuBis napisał:

 Kiedyś Mariusz pisałeś o jakiejś aktywnej szybie na której wyświetlane miały być np. przychodzące SMS.  Niestety wybrałeś złą datę na prezentacje bo 1 kwietnia.  Ja osobiście uznałem to za fajny żart na Prima Aprilis -  ale teraz to się zastanawiam

Chodzi o tą informację: Inteligentna szyba do skutera. ... i to nie był żart :)

Faktem jest, że do dziś w temacie cisza. Samsung walczy z wybuchającymi bateriami w Note 7 a na szybę nie starcza czasu ;)

Trzymamy kciuki za system komunikacji Noodoe !OK

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A większość pewnie jeszcze szybciej by się  rozwaliła bo co chwilę sprawdzali by Fejsa albo inna społecznościówkę.

Odnośnik do komentarza

Ponieważ wychodzę ze słusznego założenie że wszyscy których nie znam na drodze dookoła mnie to potencjalni debile i mordercy a ci których znam i wiem że debilami nie są mogą po prostu popełnić błąd (łącznie ze mną) - to jestem przeciwny podtykania debilom pod nos wszelkich ekraników z fejsikiem, tfiterem i innymi mediami społecznościowymi, esemeskami.. itd w czasie jazdy.

Pierwszego moda jakiego na to wymyślą - to jak z nawigacją w samochodach  - żeby mieć do tego dostęp w czasie jazdy.

A nawet jak nie to wolę żeby gość na skuterze stojącym przede mną na światłach patrzył czy się zielone nie zapala a nie był własnie zajęty scrollowaniem wiadomości na ekraniku wykorzystując chwile postoju.

Nawigacja ok, rozproszenie grupy ok (o ile wszyscy jadą jedną marką z jednym systemem i to na tyle blisko że się komunikują), tapetka na pulpit... tak - to coś bez czego stanowczo bym nie mógł żyć :D.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 6.01.2017 o 09:31, MariuszBurgi napisał:

 

Mam nadzieję, że na tegorocznym, 13 zlocie *Burgmania 2017* będziemy już mogli Wam zaprezentować nowego AK550 wyposażonego w system komunikacji !OK

A ja mam nadzieję, że do tego czasu będę szczęśliwym posiadaczem AK550  z tym systemem. Kaska już leży i czeka na... możliwość zakupienia sprzętu. Może uda się być pierwszym....^_^ 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Andrzejku,ja się nie spinam. Po prostu nastawiłem się na niego. Jedyna rzecz, która może mnie od tego odwieźć to mały kufer pod siedzeniem. :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
2 godziny temu, Campto napisał:

Jedyna rzecz, która może mnie od tego odwieźć to mały kufer pod siedzeniem. :)

Sławku, nie wiem jakie masz oczekiwania. Już teraz widać, że przestrzeń to trochę więcej niż Tmax ale mniej niz AN650 czy SW/SW-T 400/600... no ale to nie tourer tylko sport :)

kymco-ak550-11.jpg

 

Za to kokpit przygotowany pod NOODOE !OK

kymco-ak550-16.jpg

 

A tu zegary nowego People S125 także przygotowanego pod ten system

kymco_people_s_9.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jeśli wejdzie "szczękowiec", rękawiczki i jeszcze trochę ( a na to wstępnie wygląda) to... mój Ci on. :P

Odnośnik do komentarza

Skuter ładny- ten duży Kymco , ale te zegary to dla mnie osobiście porażka. Papuzie kolory aż ranią oczy ;) . Jak na jarmarku...

PS. A jeszcze dojdą do tego jakieś "skórki" i zdjęcia :o ? Będzie jeszcze większy "odpust" ;) ?

Odnośnik do komentarza

Wrzucisz sobie fotkę z fejsa na lewy zegar, a na prawy kardaszjankę, czy inną kaszankę. Do tego "przez twe oczy zielone" na system audio i spokojnie będziesz mógł z fasonem podjechać do roboty. Pod warunkiem, że pracujesz w Sejmie ;).

Odnośnik do komentarza

te "papuzie kolory" mogą być szansą na ich czytelność w słońcu a tapetkę zawsze można jakąś stonowaną wrzucić. Ale to estetyka i wrażenia artystyczne - a to jak wiadomo rzecz gustu.

Mnie przerażają te funkcje komunikacyjno-społecznościowe. Ja jedyne co bym dopuścił to wyświetlenie nieodebranych połączeń - w moim wypadku to decyzja czy oddzwaniać czy olać aż do planowego postoju (tzn gdy nie jeździłem z zestawem w kasku) - tzn czy dzwoni ważny Klient czy jakiś znajomy cztery litery zawraca...

Odnośnik do komentarza

Spokojnie poczekajmy niech się najpierw pojawi a potam będziemy się martwić grunt to dobry silnik i oby się koła kręciły a reszta to Pruszcz.

pryszcz a nie Pruszcz

Odnośnik do komentarza

Czyli tak - na Burgmani testujemy nowego AK 550  z system lub bez, a bliżej wakacji lub na wakacjach będzie kilka fajnych (używanych) sprzętów do wzięcia za dobre pieniądze :D bo chłopaki się przesiadają na nowego Kimczaka ?

Dobrze łapię ? :)

Odnośnik do komentarza

Chętnie się przejadę tym sprzętem, bo po rozczarowaniach T-maxem i nie tylko uważam, że przymiarka/przejażdżka, to podstawa decyzji o ewentualnej zmianie. A system, jako nowinka i bajer, niech się świeci i mruga, jak ktoś tak lubi. Osobiście muszę to najpierw zobaczyć, żeby ocenić przydatność. Bardzo cieszy mnie, kiedy się pojawiają nowe modele maxi :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...



OMG! Chciałoby się rzec. Kilka funkcji wydaje się być przydatnych, jak powiadomienia o pogodzie, gdzie się rozjechali kumple z jednej wycieczki, najbliższa stacja paliw, nawigacja, czyli rzeczy, których zwykle szuka się w smartfonie :) niektóre chyba są dostępne tylko na postoju, pewnie dla bezpieczeństwa. Widać ze Kymco odrabia lekcje. Pewnie ficzery będą przyrastać w miarę rosnącej ilości użytkowników. Dla jednych gadżet, dla innych przydatne. Digitalizacja włazi nam do życia nie pytając o zgodę ;)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...