Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Policyjny wozek.


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie tak dawno jezdzilem takim fajnym autkiem z litekra "L" na dachu i motorkiem z ta sama literka na plecach ;)

I wiem, ze zmiana pasa w godzinach szczytu to bylo dlugie wpatrywanie sie w lusterko w wyszukiwaniu wolnej luki miedzy samochodami.

Na bzku jest podobna sytuacja.... :/

Odnośnik do komentarza
Policja niemiecka dostala nowy wozek poscigowy ... predkosc max. bagatela 366 km/h ... moc 730 KM ...

ce673ec7b52ae9d518159ffc005c5dc2.jpg

ce45d246c81d8c5139625b2a5f906a19.jpg

czyzbym identyczny radiowoz widzial na stoisku pewnej firmy tuningowej na stoisku we Frankfurcie :>

hpim0188yo6.th.jpg

Odnośnik do komentarza

W Chorwacji lataj? takimi :lol: ładne, bardzo ładne BMW...dscn4953em7.jpg

Kilka dni póĽniej takie BMW zatrzymało się na samochodzie, kierowca puszki wymusił :D nie wiem co z policjantem, ale moto było strzaskane...

Ale s? też takie :D

dscn5097pd8.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Policja niemiecka dostala nowy wozek poscigowy ... predkosc max. bagatela 366 km/h ... moc 730 KM ...

ce673ec7b52ae9d518159ffc005c5dc2.jpg

ce45d246c81d8c5139625b2a5f906a19.jpg

Chyba zakup takiego auta jest spowodowany wej?ciem Polski do strefy Schengen :D

Musz? dopa?ć przestępcę przed terytorium Polski, bo nie będzie można prowadzić po?cigu przez polizei na naszym obszarze i odwrotnie. :D

Odnośnik do komentarza

Z wielkim smutkiem zawiadamiam, że KWP Lublin dostała trzy nowe Ople Vectry - nie do?ć, że maj? "big brother'a" to jeszcze pod mask? maj? BARDZO nie w?sko...

Je?li nie będzie w Polsce autostrad to za kilka lat sami dobrowolnie będziemy sobie kupować samochody o mocy do 40 "koni" żeby nas nie korciło...

Szkoda tylko, że w Polsce jest taka chora kolejno?ć... najpierw kupuj? policjo?cigowozy a dopiero póĽniej my?l? o budowie normalnych dróg...

W Niemczech przejechanie np. 600 km zajmuje od 3 do 5 godzin... rozbieżno?ć ze względu na brak ograniczenia prędko?ći na autostradzie...

W Austrii - będziemy potrzebowali jakie? 5 godzin...

I pomysleć, że to wszystko zgodnie z prawem... Zakładam, że do autostrady trzeba dojechać parena?cie kilometrów...

W Polsce aby przejechać 600 km zgodnie z przepisami RD trzeba sobie zarezerwować jakie? 24 godziny... i to nie wiem czy się wyrobimy w tym czasie... Czy to nie jest ABSURD????

Jak tu jeĽdzić???

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ehhh !happybth nie ma autostrad, kiepskie drogi, cholera mamy ich wiecej niz czesi, ale zawsze slysze w czechach to sa fajne autostrady, drogi krajowej od wojewodzkiej malo kto rozroznia. 600 km po Polsce zgodnie z przepisami to raptem 10 h !happybth i o to chodzi bo przepisy drogowe nie sa po to zeby je lamac.

Odnośnik do komentarza
Ehhh !happybth nie ma autostrad, kiepskie drogi, cholera mamy ich wiecej niz czesi, ale zawsze slysze w czechach to sa fajne autostrady, drogi krajowej od wojewodzkiej malo kto rozroznia. 600 km po Polsce zgodnie z przepisami to raptem 10 h !happybth i o to chodzi bo przepisy drogowe nie sa po to zeby je lamac.

SmArtix chłopaku...

Po pierwsze - jestem skłonny się z Tob? założyć o dowoln? rzecz, że 600 km po Polsce zgodnie z przepisami to nie jest 10 godzin... Nie patrz na auto mapę komputerow? która wylicza przewidywany czas przejazdu nie bior?c pod uwagę remontu drogi, zakorkowanych miast itd...

Po drugie: porównujmy się do "lepszych" a nie do "gorszych"... Co to za argument że w Czechach jest Ľle...???? Id?c Twoim tokiem my?lowym, powinienem się bardzo cieszyć z naszych dróg bo nasi "bracia zza Buga" maj? duże gorsze od nas???? Oj chyba to nie tak...

Po trzecie: Nie masz się co "w?ciekać" bo zaczyna się co? dziać w naszym kraju jeżeli chodzi o drogi... szkoda tylko, że nia zaczęło się dziać jakie? 20 lat temu... a teraz to jest wielka kicha... Tempo prac jak i ich jako?ć prac jest rozpierd...j?ca na łopatki...

Niestety!!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Po pierwsze - jestem skłonny się z Tob? założyć o dowoln? rzecz, że 600 km po Polsce zgodnie z przepisami to nie jest 10 godzin... Nie patrz na auto mapę komputerow? która wylicza przewidywany czas przejazdu nie bior?c pod uwagę remontu drogi, zakorkowanych miast itd...

OK, ale ja wybieram trase i godzine wyjazdu :D

A ci zza Buga maja w km wiecej autostrad :D a dziac to sie zacznie tak naprawde w przyszlym roku, niestety, zaden kraj w europie nie ma tak porabanego prawa zamowien publicznych jak u nas i takich problemow z protestami od dziadka ktory musi sprzedac ojcowizne po pseudo ekologow typu zaplacisz to uznamy ze ten zuczek tu nie wystepuje. Niestety, czas od pomyslu do rozpoczecia budowy drogi to obecnie 8 lat a bylo 11 lat, to jest dopiero dramat !happybth Tempo prac to tez lipa, bo bez wzgledu czy budowane 10 km czy 200 km to czas jest ten sam 24 mc.

Ja sie wsciekam tylko o jedno ze drog krajowych jest 16 tys km i one sa juz w 60 % wyremontowane choc przenosza 50 % ruchu a drog wojewodzkich jest 320 tys km i stan dobry jest na 14 % to dopiero jest lipa zwlaszcza jak sie jedzie smartem, kolejna lipa sa drogi miejskie,w Wawie cos sie ruszylo ale w Kielcach jak pamietam Silver mi dobijal zawieszeniem co chwila, smarciakiem tam na pewno nie pojade bo mi kregoslup sie rozsypie !happybth

Odnośnik do komentarza

W Niemczech wszystko wskazuje na to, ze jednak zostanie wprowadzone ograniczenie predkosci do 130 km/h. Nie bedzie juz autostrad bez ograniczen i bardzo dobrze, bo komu to dzisiaj potrzebne? 130- 140 km/h to idealna predkosc podrozna, a brak ograniczenia to wymysl chorej glowy :) .

Szkoda mi jedynie zagorzalych uzytkownikow sportowych moto :( .

Brak ograniczen jest dosyc wygodny (dla producentow i uzytkownikow), ale rozsadek w koncu zwyciezy :( .

PS. Ja tam nie narzekam, do samego Szczecina mam autostrade :( . I nawet nowa autostrada- obwodnica Szczecina zostala w tym roku oddana do uzytku !happybth :P:( . W zeszlym roku remont drogi na morze, teraz jedzie sie jak po stole, tak trzymac !happybth . W miescie za to, ch*jnia z grzybnia, przy przejazdach przez szyny tramwajowe potrafi czasami przestawic geometrie :( .

Po niemieckiej stronie ostaly sie do dzisiaj odcinki przedwojennych autostrad, ktore zostana zrobione na nowo dopiero do 2010 roku... Tak wiec wszedzie sa dalekosiezne terminy... ponad 20 lat po zjednoczeniu...

PS2. Nigdy zadne 600km po Polsce nie zajelo mi 24h :D (a nie jezdze jak szaleniec)! Gdyby tak bylo, jezdzilbym jedynie do Szczecina. No chyba ze wybieramy trase podrzedna, gdzie rozwiniecie predkosci powyzej 60km/h jest nie mozliwe ze wzgledu na dziury, traktory i wozy drabiniaste, ktore blokuja cala szerokosc "nawierzchni" :D:(:( .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
W Niemczech wszystko wskazuje na to, ze jednak zostanie wprowadzone ograniczenie predkosci do 130 km/h. Nie bedzie juz autostrad bez ograniczen i bardzo dobrze, bo komu to dzisiaj potrzebne? 130- 140 km/h to idealna predkosc podrozna, a brak ograniczenia to wymysl chorej glowy !happybth .

Szkoda mi jedynie zagorzalych uzytkownikow sportowych moto !happybth .

Czytałem jak?? wzmiankę w polskiej prasie o tych obostrzeniach. Nikt tam nie wspominał o ograniczeniu prędko?ci ze względu na bezpieczeństwo tylko chodziło o ekologie. Dla mnie trochę bezsens ale może ja się nie znam.

Sam jeżdżę w D z prędko?ciami rzędu 120- 140 km/h... Oczywi?cie sporo jest takich co jeżdż? szybciej lewym pasem ale jest to na prostych odcinkach, bez remontów i raczej w godzinach poza szczytowych.

Czyli niby ci, którzy jeżdż? czasem 160- 180 km/h maj? tak bardzo obci?żać "niemieck?" atmosfere??? Proponowałbym porównać to z kosmiczn? ilo?ci? tirów, które jad? autobahnami zderzak w zderzak!

Jeden ci?gnik siodłowy jad?c z prędko?ci? 100 km/h "wypluwa" z siebie tyle syfu co 5 aut osobowych z silnikami wysokoprężnymi !

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie dyskusja trwa juz od kilkunastu lat, ale do tej pory argumenty typu: niebezpieczne, jedyny kraj na swiecie bez ograniczen, itp. nie trafialy do glowy odpowiedzialnych. Teraz doszedl jeszcze temat ekologi i emisji CO2, znajdujacy sie akurat na fali. Dlatego miedzy innymi wprowadzanie "stref ekologicznych" w duzych miastach, Euro 4 i takie tam. Uwazam ze to dobre(tak w skrocie), trzeba robic cos w tym kierunku. Ruch TIR-ow i ogolnie ciezarowek jest tez tematem dyskusji i tutaj rowniez mozna bedzie sie spodziewac zmian w przyszlosci...

Ograniczenie predkosci na autostradach? W 99% ten zakaz przejdzie...

PS. Ostatnio w calym miescie rozdawali ulotki i w kilkunastu miejscach byly pikiety dotyczace wprowadzenia w calym miescie ograniczenia predkosci do 30 km/h !happybth .

Moze nie dzisiaj, bo pomysl troche szokuje, ale za 10 lat ... ?

Dodam, ze juz dzisiaj jest bardzo duzo stref w ktorych predkosc ograniczona jest do 30km/h, jest tez sporo stref gdzie mozna poruszac sie z predkoscia pieszego !happybth .

Rozrosniecie sie tych stref to tylko kwestia czasu i nie nalezy sie zastanawiac "czy", tylko raczej "kiedy" :D .

Uzytkownik samochodow spelniajacych norme euro4 z zielona plakietka :D .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...