Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Facebook a weryfikacja konta dowodem osobistym.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W dniu wczorajszym ww portal społecznościowy zażądał przesłania im mojego dokumentu tożsamości. Ponieważ jestem sceptycznie nastawiony do przesyłania komukolwiek swoich danych osobowych to na dzień dzisiejszy konto „Tenco Niemafejsa” jest zablokowane. Jak mi się coś odmieni to im je prześlę.

Mam prośbę a zarazem pytanie: Jeśli ktoś ma pomysł jak ominąć wspomnianą weryfikację to proszę o podpowiedź (mogą być na PW).

Odnośnik do komentarza

A! Widzisz Pan, oni chcą imię, nazwisko, datę urodzenia i zdjęcie. Resztę danych można zakryć. Jak na razie to mam wątpliwości co do rzekomego późniejszego usunięcia otrzymanego skanu, Dodatkowo, przy okazji, mogą zbudować sobie bazę danych i później nią handlować.Pomijam kwestię reklam dedykowanych.

Odnośnik do komentarza

Wzięli się za czyszczenie fejkowych kont, chcą mieć porządek w bazie, zapewne po to, żeby móc później handlować konkretnymi danymi, jak piszesz... No cóż, jak dostanę takiego maila, to pewnie też zniknę z FB, trudno się mówi.

Odnośnik do komentarza

AAAA! :clapping: I się doczekałem. Nigdy nie miałem konta na TwarzoKsiążce bo wymyśliłem sobie, że wcześniej czy później czegoś będą chcieli w zamian. Tyle gadania o ochronie danych osobowych, ochronie prywatności a byle łajza z gotówką może kupić informację o nas.Nie dajcie się wrobić. Skoro zmienili zasady to ich problem. Kiedyś nie chcieli takiej weryfikacji. Niech się walą na ryj.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A Ja nie mam czegoś takiego jak fb i jestem szczęśliwy. Zaraz jeszcze będą kazali płacić za konto.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Podobno kto nie ma FB to nie żyje ;-).

Yyyyy ja nie mam i nigdy nie miałem i żyje całkiem całkiem :-)

Odnośnik do komentarza

Face się przydaje czasami. Nie przesiaduję tam godzinami ale czasem zajrzę. Konto mam oczywiście bez nazwiska. Jak mnie po poproszą o dowodzik to pokażę im środkowy palec.

Odnośnik do komentarza
Dnia 4.09.2016 o 17:45, .maniek napisał:

(...)Zaraz jeszcze będą kazali płacić za konto.

Przecież już od lat się płaci...... Swoim czasem?...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 5.09.2016 o 11:52, Długi 1973 napisał:

To jest nad trzech

 

Dnia 5.09.2016 o 12:18, Cormoran napisał:

nigdy nie miałem i żyje całkiem całkiem ?

 

Dnia 5.09.2016 o 14:26, ALFI napisał:

Mnie się też dobrze powodzi bez FB....

Jak widać jest nas więcej ?

Też nie mam i jak na razie nie udało się nikomu mnie "przekonać" do FB.
Co do nieistnienia jak nie ma się FB - całkiem fajnie tak nieistnieć ?

Odnośnik do komentarza

Przecież skanowanie dowodów osobistych przez takie podmioty jest wyraźnie zakazane a nawet karane

Nawet w Banku piszę oświadczenie z moimi danymi a dowód daję tylko do wglądu

Wczoraj wypełniałem dokumenty leasingu pojazdu i też nikt nie chciał skanować czy kserować dowodu

Kolega powinien powiadomić Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Powinien się zająć tematem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...