Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Cztery dni z BMW


irasko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Większość, która była na Burgmanii wie, że jeden z naszych sponsorów BMW FUS ufundował kilka nagród w postaci użyczenia dowolnie wybranego modelu motocykla na pełny weekend. Jedna z tych nagród trafiła w moje ręce. W ubiegły piątek 22.07 z samego rana odebrałem piękną sztukę BMW 1600 GTL...

34b25acf40ed25ed5da4174e65f1ae33.jpg

10d66cdadc7d437095885fae656822ac.jpg

Postanowiłem ruszyć się trochę po kraju. Pogoda na szczęście dopisała, bagaże spakowane....hotele zarezerwowane...i w drogę.

3cfa68572b60d08564a4dc7a84a40e65.jpg

Pierszy przystanek i nocleg w Kazimierzu Dolnym. Piękne miejsce znane z urokliwych zakątkow i wyjątkowego artystycznego klimatu...

Mieszkałem w samym centrum, a motocykl musiałem trzymać na parkingu na górze przy klasztorze...dobrze, że nie padało bo wjazd i zjazd po mega krzywej kostce brukowej po deszczy przy 350 kg masy mógłby być mało przyjemny...

....sobota to wypad dalej do Sandomierza...

75796c04829fbde27714703b0444edac.jpg

...i parę widoków z Sandomierza..

645aebbe1760ffb1e0149d395ae8495c.jpg

d423d6ac13a63929c4b549668181a9c0.jpg

d9d8e4fe97d94fa90b4941185d45be71.jpg

0ad2b918bd5a250b94a308f494bea5b3.jpg

...ciężko było poruszać się po mieście, nawet motocyklem, gdyż było mega dużo pielgrzymów z okazji ŚDM, a większość ulic była z tego powodu zamknięta.

Miałem jechać z tamtąd do Krakowa, ale stwierdziłem, że będzie jeszcze gorzej....pokręciłem się jeszcze po okolicy...trochę widoków...oczywiście nie obeszło się bez ciacha, lodów i kawy. ...standard podczas każdego wyjazdu...

dd736ffee4250ca8f2948ef5a6f53719.jpg

6d7467a0993ebd68aefad07b1dced544.jpg

5cfbaa8bd25068397f535d9137e81d2a.jpg

Nocleg w Sandomierzu...i powrót w niedzielę do Warszawy...

...oczywiście z kawą w Otwocku Wielkim w Pałacu...

2320a29753b43f13d0a5e75c853161e5.jpg

...33 stopniowy upał dawał się we znaki

Ogólnie wyjazd bardzo udany...nakrecone ponad 600 km. Motocykl na trasę bardzo dobry, szybki, dynamiczny, 180 KM !!! ...trochę za duży i za szeroki do miasta. Trzeba się mocno rozpychać.

Uwaga od pasażera...bardzo mocno uderza powietrze w twarz przy prędkościach powyzej 100 km/h. i praktycznie nie do wyeliminowania przez ustawienie szyby.

Podobno zdecydowanie mniej jest to odczuwalne w wersji GT !!!.

...w GTL pasażer siedzi zdecydowanie wyżej. Odczucia moje potwierdzili koledzy z BMW Fus - Piotrek i Łukasz, którym oddawałem motocykl w poniedziałek dopiero po 14:00.

...nie mogłem się z nim rozstać...czy bym go kupił za te pieniądze...? Chyba nie.

Pod koniec sierpnia przetestuję R 1200 RT.

Podobno wygodniejszy...sprawdzimy... :D

Odnośnik do komentarza

...33 stopniowy upał dawał się we znaki

Nowe BMW za wielką kasę i w standardzie nie ma klimatyzacji :) :) oj nie ładnie :)

Trochę zazdrość, choć sam gdybym miał taki wybór pewnie wziął bym skuter lub małego GS-a.

Odnośnik do komentarza

O przepraszam a te dwie małe owiewki które regulują przepływ powietrza to co ? przecież to taka motocyklowa klima, a co do ceny, hymm... wiem z doświadczenia że można kupić sporo taniej, trzeba tylko trochę ponegocjować. BMW oferuje różne metody jak oni to nazywają wsparcia finansowego.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Uwaga od pasażera...bardzo mocno uderza powietrze w twarz przy prędkościach powyzej 100 km/h. i praktycznie nie do wyeliminowania przez ustawienie szyby.

Dziwne o tyle, że ten typ moto bardzo często jest użytkowany głownie z pasażerem. Spore "niedopatrzenie" :kwasny:

Irku, dzięki za relację :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dziwne o tyle, że ten typ moto bardzo często jest użytkowany głownie z pasażerem.

Spore "niedopatrzenie" :kwasny:

...w modelu GTL jest tylna kanapa podniesiona o 15 cm względem bliźniaczego GT.

...w nim podobno tego zjawiska już nie ma.

Odnośnik do komentarza

Podsumowując, jak to mawiamy z kumplami - AGTNZ (A Goldy z tego nie zrobisz).

A nie każdemu pasuje GW i jego "otoczka" :D ... Np. mi kompletnie nie.

PS. Na GT widzę się szybciej, albo na VFR1200 lub K1300S też tylko z bocznymi...

Odnośnik do komentarza

Dziwne o tyle, że ten typ moto bardzo często jest użytkowany głownie z pasażerem. Spore "niedopatrzenie" :kwasny:

Irku, dzięki za relację :)

To prawda też pierwsze słyszę o takim zjawisku. Przejechaliśmy wspólnie ponad 600 km i nie było mowy o tym że coś jest nie tak. Z tyłu miałem raz syna, wysokość ok 175 cm i żonę troszkę niższą. Oboje mówili że zaczyna wiać mocno od prędkości ok 120 km/h - szyba ustawiona w taki sposób że patrzyłem na drogę tuż ponad jej rantem. Rozwiązaniem okazała się max podniesiona szyba. Jak dla mnie trochę dziwnie się jechało z dodatkową szybą, ale dla nich spory odpoczynek. Max podniesiona szyba również doskonale sprawdziła się podczas jazdy w sporej ulewie. Ja byłem zupełnie suchy, pasażer miał mokre jedynie nogawki.

Może w Twoim egzemplarzu była jakaś krótsza szyba????ale chyba nie...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Myślę, że problem tkwi głównie w kanapie...w tym modelu jakim jeździłem skok pomiedzy pasażerem a kierowcą był bardzo duży. Widać to na zdjeciu.

28bfa6695725f6d8881a66b093630794.jpg

...a w klasycznym modelu GT kanapa jest niżej o blisko 15 cm. Myślę, że to może decydować.

7a32c2cbf183aeb9596975015f5c9401.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

W ten weekend miałem pojeździć z BMW Fus R1200 RT, ale okazało się, że został sprzedany. Na otarcie łez wziąłem ponownie GTL-a. Tym razem zamiast kasku typu Jet zabraliśmy kask z otwierana szczęką - LS 2 STROBE. Muszę przyznać, że odczucia z uderzeniem wiatru są zdecydowanie mniejsze. Bez problemu jechaliśmy autostradą 150-160 km/h, a momentami nawet ciutek lepiej . Nauczka na przyszłość, że testując nie tylko ważne jest to czym jeździmy, ale i w czym jeździmy.

V__61A6.jpg

Odnośnik do komentarza

Koledzy mam pytanko jeździł ktoś BMW R1200 RT , chodzi mi przede wszystkim o pozycje podczas jazdy, właściwie to zastanawiam się nad kupnem  Honda ST1300 lub właśnie RT oczywiście nie nówkę, ale myśle nad rocznikiem 2006 lub 2007, bardzo proszę o jakieś wrażenia i porady, z góry pięknie dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...