Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nowe przepisy dotyczace przegladu technicznego ?


Artix

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Witam

Czy moze ktos wie czy zmienily sie przepisy dotyczace przegladu technicznego motocykla. Mianowicie, na jaki okres czasu powinienem miec wg obecnych przepisow wbite badania techniczne motocykla z roku 1998. Pozdrawiam :o

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Artix... Majesty któr? jeĽdzisz, kiedy kupowałem odrazu zrobiłem w niej badanie techniczne i z tego co pamiętam wbite było na ROK.

Nowe pojazdy kupione z salonu maj? przegl?d na trzy lata. W moim dowodzie W0 BURGI widnieje wpis: "Następne badanie techniczne w 2007 roku" :angry: . W 2007 będę miał badanie ważne nie trzy a dwa lata. Każde kolejne będzie na rok.

Czyli wygl?dało by na to, że nic w tej kwestii od wielu lat się nie zmieniło.

Nowe salonówki maj? badanie za 3 lata.

Sprowadzańce i powyżej 5 lat z naszych salonów musz? robić co rok.

Chyba, że co? się zmieniło ale nic o tym nie wiem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wlasnie i tu jest problem, bo nie nigdzie w netcie nie znalazlem nic na temat nowych przepisow, a skoro nic nie ma to nie ma nowych przepisow. Wiec sam nie wiem czy powinienem sie martwic czy cieszyc ze dostalem przeglad techniczny na 2 lata, skoro normalnie powinienem dostac na rok, a moze jednak na 2 lata. Porabany jest ten kraj, ale nie chce zeby ktos sie czepial ze mam taki przeglad wbity, chociaz to nie moja wina ze taki dostalem. :angry: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jezdzenie na raz na rok do przegladu jest denerwujace. Ja juz uwazam za meczace przeglady czy analizy spalin mimo tego ze sa co dwa lata(Niemcy). A zamierzaja wprowadzic to wszystko w odstepach rocznych :angry: . No coz wyciagaja ludziom pieniadze z kieszeni gdzie sie tylko da. A motywuja to zlym stanem pojazdow, akurat, kaska z tego plynie ze hej. I tu jest pies pogrzebany. A kto bedzie mial zly stan techniczny pojazdu(bez checi lub oplacalnosci naprawy) ten sobie kupi przeglady, stawka na dzisiaj za komplet bez pokazywania samochodu: 200- 220 euro.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
...A kto bedzie mial zly stan techniczny pojazdu(bez checi lub oplacalnosci naprawy) ten sobie kupi przeglady, stawka na dzisiaj za komplet bez pokazywania samochodu: 200- 220 euro.

Nie no.... nie wierze... Niemcy daj? w łapę ??? :D:angry:

Normalnie chyba TUV kosztuje co? ok. 80 EUR a tu taka przebitka??? :D

Oj chyba na tych stacjach pozatrudniali za dużo Polaków i Turków ;)

Odnośnik do komentarza
...A kto bedzie mial zly stan techniczny pojazdu(bez checi lub oplacalnosci naprawy) ten sobie kupi przeglady, stawka na dzisiaj za komplet bez pokazywania samochodu: 200- 220 euro.

Nie no.... nie wierze... Niemcy daj? w łapę ??? :D:angry:

Normalnie chyba TUV kosztuje co? ok. 80 EUR a tu taka przebitka??? ;)

Oj chyba na tych stacjach pozatrudniali za dużo Polaków i Turków :D

Normalnie ludzie raczej staraja sie naprawiac swoje samochody ;) . Ale handlarze wola np. zrobic TÜV za 100 i AU za 100 euro niz zaplacic powiedzmy 700 € za kawalek wydechu z katalizatorem, bez ktorego badan legalnie nie zrobia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...