Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zakaz parkowania??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do tych co moze znaja jakies przepisy ktorych ja nie znam.

Ostatnio w Krakowie otworzono ku nieszczesciu miasta i naszego centrum GIGANTYCZNA Galerie Krakowska... no i jest problem. Nie wpuszczaja na parking (jedyny w okolicy przy tejze galerii) motocykli i ogolnie wszystkich jednosladow.

Czy jest ku temu jakis odgorny przepis? czy moge ich kopnac w d... za dyskriminacje??

No i co o tym sadzicie? :unsure:

Temat przeniesiony z "ogólne" do działu "OT"

MariuszBurgi

Odnośnik do komentarza

;) to raczej dziwne ze taki zakaz tam obowiazuje, bo dlaczego samochod na tymze galeryjnym parkingu miałby byc lepiej widziany niz jakies 2oo??

:unsure: dla tych co to wymy?lili

gdyby to jeszcze mialo jakis zwiazek np z tym ze wiekszosc 2oo jeżdzi na LPG albo cos ale tak to nie rozumiem

Odnośnik do komentarza

Majon ma racje. Ciekawostk? jest to, że sami wyganiaj? potencjalnych klientów. Tak dla jaj bym wysłał jakie? zapytanie do dyrekcji tej firmy i zapytał, czy nie znaj? ustawy o dyskryminacji, równouprawnieniu itd... Zawsze można oskarżyć ich o rasizm. Ja bym spróbował. Ważne jest tylko, czy tam jest "odpowiednie" znakowanie.....

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

Masakra po prostu. Przy kazdym wjezdzie stoi wielki znak zakaz wjazdu z wrysowanym motocyklem.

Ale samochodow z LPG nie dyksryminuja a na zachodzie wszedzie jest zakaz aut z LPG...

Chyba kiedys podjade i zajrze do biur parkingu :unsure:

Odnośnik do komentarza

To zalerzy czy ta ichnia galeria jest prywatn? własno?ci? czy czym? gdzie urz?d miasta czy jakikolwiek organ publiczny macza paluchy w tym przybytku. Jeżeli prywatna to nie mamy (jako kierowcy 2oo) nic do gadki bo jest demokracja i mog? robić na swoim co chc?- czy jest to sensowne czy nie- nie wnikam. Jedyny sposób to wysłać do nich list z gratulacjami za błyskotliwo?ć.

Ja chyba wiem po co te inteligenty postawiły ten znak... oni poprostu nie chc? tracić miejsc parkingowych na jakie? tam jedno?lady... bo s? małe i nie potrzebuj? dużo miejsca a zabieraj? miejsce innym :unsure:;) . Lepiej wbić na taki parking Spinterem maxi i zaj?ć conajmniej 4 miejsca... ale to walka z wiatrakami ;):P

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Scotti a może telefon do pana Waisa? ciekawe zadanie ;)

....co do durnych zakazów :unsure: dla 2oo to swego czasu pamietam że w Częstochowie

obowi?zywał w Alejach NMP,podobnie było w Gdyni

olać markety!!!!

pawel883 ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

To odwrotnie niz w Wawie przy galerii Arkadia. Tam znowu ganiaja za parkowanie przed wejsciem i chca zeby parkowac motocykle wlasnie w parkingu podziemnym, do ktorych znowu ja nie mam przekonania parkujac motocykl, bo nie chce zeby jakas debilna paniusa lakierujac paznokcie, gadajac przez telefon i parkujac auto wywalila mi moto bo nie widziala ze stoi.

Scottie, jak nie mozesz parkowac w podziemnym to parkuj w wejsciu do galerii :D to nawet bardziej wygodne, lub choc by w okolicy wejscia. Jesli nie ma znaku zakaz parkowania i postoju moga ci naskoczyc. Wyslij tez pare maili do prasy lokalnej z taka informacja, oni na pewno ten temat "kupia" tytuly typu klienci na motocyklach nie mile widziani :D lub masz motocykl, masz pieniadze idz robic zakupy gdzie indziej :D sa bardzo chwytliwe. W koncu maja kase z wierszowki. Zle teksty dla kazdego PR a w tej galerii na pewno ich maja powoduja zmiane wizerunku, a zatem zmiane podejscia do motocyklistow.

Odnośnik do komentarza

Hmm ... ciekawe. Ostatni raz byłem tam niedawno po otwarciu i widziałem zakaz który obowi?zywał na parkingu zadaszonym ... Teraz jest inaczej ? obowi?zuje wszędzie ? :D Nie no niema to jak dyskryminacja ... może następnym krokiem będzie budowanie dróg tylko dla samochodów :D

Ale tak poważnie to można się nad tym zastanowić ... w końcu jako mniejszo?ć mamy takie same prawa jak wszyscy inni. W?tpie aby taka poważna inwestycja przedsięwzięciem Prywatnym bo miasto napweno co? z tego ma ... a może się myle ? w każdym razie niewiem o co chodziło temu co to wymy?lił :D może o to ze motocykle s? czę?ciej kradzione ? a może o nielegalne wy?cigi po parkingu ? w każdym razie jeżeli los zaprowadziłby mnie w to miejsce olałbym ten zakaz a jakby się co? czepiali to bym powiedział co o tym my?lę :D

Odnośnik do komentarza

Po prostu olać tych ćwoków i nigdy tam nie wchodzić , choćby za darmo d.. .lizali .Ćwoki doszli do wniosku , że do zakupów galeryjnych to tylko bagażnik katamarana się nadaje. A może obawiaj? się spotów ,albo takich , co to w skórach i goreteksach między jedwabie będ? się wciskać. Elita kramarska się znalazła nie godna Wokulskiemu butów czy?cić :D

Odnośnik do komentarza

Sęk w tym, ze parking przed marketem jest najczesciej własno?ci? sieci tak jak obiekt. Mimo, ze s? tam drogowe znaki to mało kto wie, że jakiekolwiek zakazy, nakazy itp. nie maj? tam wła?ciwie umocowania prawnego. Nie sa bowiem umieszczone na drodze publicznej. Złamanie zakazu na takim parkingu nie jest wykroczeniem drogowym i nie podlega karze.

Niedawno widziałem jaki? materiał na ten temat, zdaje się o parkowaniu na miejscach dla osób niepełnosprawnych. Policjant się wypowiadał, wła?nie o takim uznaniowym traktowaniu znaków na parkingach marketowych i braku konsekwencji.

Pewnie w rzeczywstosci skończyłoby się to kosmiczn? awantur?, więc nie warto próbować.

Najlepszy pomysł to podrzucic to do redakcji jakie? gazety. Jak kto? ma z tym problem w Lublinie to zapraszam do mnie - z rozkosz? się tym zajmę. Chyba jednak u nas nie robi? problemów

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

We Wrocławiu taki zakaz jest przed wjazdem na parking Galerii Dominikańskiej. Ale nie raz widziałam tam zaparkowane motocykle, więc najwyraĽniej nikt tego "przepisu" nie egzekwuje. Zręszt? przy samym wjeĽdzie nie ma nawet nikogo z ochrony, kto mógłby się przyczepić.

Ja sama parkuję jednak przy drzwiach wej?ciowych, bo tak mi jest po prostu najwygodniej !scooter

Odnośnik do komentarza

Podobna sytuacja jest na parkingu Carefour'a na warszawskim Bemowie. Tam dla odmiany wisi znak "zakaz wjazdu motorowerów". Tłumacz? to:

- niesamowitym/niedowytrzymania hałasem jaki robi? tuningowe 50-tki !tut ;

- wy?cigami urz?dzanymi przez nastolatków i zawodami w "paleniu gumy" !scooter

Galerie zlewam bo i tak nie ma w niej nic ciekawego, ale na tym wła?nie parkingu koloega ma myjnie i u niego myję wszystkie swoje pojazdy, więc tak naprawdę 50-tkę powinienem chyba pchać, żeby być w zgodzie z przepisami.

Odnośnik do komentarza

ja osobiscie tylko raz spotkalem sie z zakazem wjazdu do parkingów pod dachem tez wl?snie dla motorowerów, ale to bylo we Włoszech i sadze ze bylo to własnie argumnentowane zabawami i hałasem piszaczacych opon na tej wylewce sliskeij co jej na podlodze używaja !holiday

Odnośnik do komentarza

A tak a propos Galerii Krakowskiej, Scottie, to mój brat powiedział mi na samym pocz?tku kiedy jeszcze tego nie widziałem ,że totalne bezgu?cie. Pomy?lałem, ze jest skrzywiony bo jest architektem ale jak to zobaczyłem to załamałem ręce. Beznadzieja w samym centrum Krakowa. Jedyna atrakcja Krakowa dla niewymagaj?cych pseudo-turystów z okolicznych miejscowo?ci. Wielki "garaż-blaszak" a jedyny plus jest taki, że lepsze to niż stary dworzec PKS, który tam stał i straszył.

Osobi?cie tam byłem dwa razy i raczej mnie tam widzieć nie będ? wiec problem z parkowaniem skutera czy moto miec nie będę. !sciana

Odnośnik do komentarza

Jakie spoleczenstwo takie glaerie !bicz stary nie ma sie co dziwic ze taka paskude postawili popatrz co sie pokazuje w naszej tv publicznej i komercyjnej posluchaj radia to dopiero bezguscie i tak sie wlasnie wychowuje spoleczenstwo kochajace kicz i szmire !sciana Tam sie napewno nie udam choc nie jestem z Krk tylko z niewielkiej miejscowosci polozonej nieopodal :D

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza

I bardzo fajnie Majon, że jeste? z małej miejscowo?ci pod Krakowem. Zazdroszczę Ci. Sam mam plany, żeby się przenie?ć za miasto.

A wracaj?c do tematau to do Krakowa przyjeżdzać żeby cał? niedzielę spędzać z rodzin? w Galerii Krakowskiej i tym podobnym to jest dopiero oznaka kiczu w społeczeństiwe.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
I bardzo fajnie Majon, że jeste? z małej miejscowo?ci pod Krakowem. Zazdroszczę Ci. Sam mam plany, żeby się przenie?ć za miasto.

A wracaj?c do tematau to do Krakowa przyjeżdzać żeby cał? niedzielę spędzać z rodzin? w Galerii Krakowskiej i tym podobnym to jest dopiero oznaka kiczu w społeczeństiwe.

Pozdr.

Zgadzam sie z Toba kolego w 100% i dlatego my ludzie z pasja wolimy w wolnym czasie posmigac na 2oo.Reasumujac Scotty nie ma co kopi kruszyc o ten parking olac ta galerie i korzystac z urokow jesieni !holiday 2oo

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...