Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Deauville 700


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zdaje się, że na tym forum "grasuje" przynajmniej dwóch zidentyfikowanych użytkowników Hondy Deauville 700: RobB i Drogowiec.

Miałbym do nich pro?bę o podzielenie się swoimi do?wiadczeniami z tym pojazdem.

W szczególno?ci iunteresuje mnie:

- jak się tym jeĽdzi (komfort) ?

- ile to zużywa paliwa ?

- czy to sie psuje (ponoć w ogóle...)

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Chyba jednak nie jest tak zle, ale RobB i Drogowiec beda bardziej merytorycznie mogli napisac niz to ze ktos gdzies tam slyszal i odradzal. Tym sposobem to ja bym odradzal T-maxa bo mi sie nim zle jezdzi, ale niech osoby ktore zakochaly sie w tym modelu powiedza dlaczego mogly sie zakochac w sprzecie ktorym mi sie zle jezdzi bo nozki mi sie smajtaja !wchair

Odnośnik do komentarza

Wywołuj? mnie do tablicy!! Ale jaja.... Zanim padło cokolwiek na temat, to już jest parę postów...

No dobra... powiem

Co do awaryjno?ci się nie wypowiadam. Mój mtocykl ma dopiero 6,5 tysi? kaemów. Za nowy, żeby co? walnęło.

Komfort? Dobry. Lepszy, niż w TDM-ce, któr? ujeżdżałem wcze?niej. Wygodna pozycja (turystyk), wygodne siedzenie, dobra osłona przed wiatrem. Należałoby jedynie poprawić osłonkę dołu. Dmucha na nogi (od połowy łydki w dół). Honda sprzedaje do tego spec-spoilerki.

Zużycie paliwa u mie wynosi około 5 litrów na setkę. Raczej ciut więcej, niż mniej. |rednio co tankowanie wychodzi 5,2 do 5,4..

Po jazdach TDM-k? mnie czasem brakuje paru koników, ale to jedyna uwaga do tego modelu. Silnik ci?gnie od dołu liniowo, co jest przyjemne w prowadzeniu, choć mało "adrenalinotwórcze". Z pasażerk? i bagażami daje radę.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

Hm, co to za temat na forum maxiskuterowym :) ? Prosze Was, dyskutujmy tu o zakupach maxiskuterow, ale nie zakupach moto. Ten temat mozna bylo zalatwic prywatna wiadomoscia. Moze niedlugo przeczytamy tutaj zapytania o GSX-R? Albo moze kogos bedzie interesowalo ile pali Ford Mondeo... Litosci.

Temat zamykam i proponuje w takich sytuacjach forum motocyklistow albo gg B) .

PS. Sprzedam uzywana lodowke, nie jest co prawda skuterem, ale ma, podobnie jak skutery Peugeota, kompresor... i to nie jeden :rolleyes: .

EDIT: Tu mozna dyskutowac nawet o R1 B) , otwieram...

Odnośnik do komentarza

Bigu bardzo byłem niezadowolony jak zamkn?łe? ten temat bo nie mogłem zadać pytania w sprawie sprzedaży oferowanej przez Ciebie lodówki , a więc czy jest sprawna i czy oferta dalej jest aktualna i czy rzeczywi?cie chodzi jak Peugeot ? !holiday

Odnośnik do komentarza

Do tematu, mogę tylko dodać jeszcze jedno, czego Mateuszowi Miziołkowi się nie udało zawrzeć w opisie.

O ile ABS w normalnych warunkach, czyli na asfalcie zapewnia bezpieczeństwo zachowania kontroli nad pojazdem, to ZUPEŁNIE !!! nie nadaje się na wypady w teren.

Wykazała to nasza wyprawa na Piaski podczas Stegnowskiego spędu.

Zjeżdżaj?c z górki po piachu, byłem zatrzymywany przez katamaraniarza chc?cego zapytać o drogę. Mimo natychmiastowego zaci?gnięcia hebli, zatrzymałem się dobre 3 m za jego tylnym zderzakiem ! Po prostu ABS utrzymywał kółka w ruchu.

Podobnie CBS(zintegrowany hamulec) utrudnia zjazdy z górek, zamiast stabilizować sobie zjazd tylnym hamulcem, przy okazji blokujemy sobie przód, zostaje więc hamowanie silnikiem.

Nie jest Deauville co prawda endurakiem więc można mu te wady wybaczyć, w końcu jest dedykowany raczej do turystyki, ale co do diaska przeszkadza konstruktorom w zamocowaniu dodatkowego przycisku do wył?czenia ABS-u. Toż to grosze kosztuje!

Można to co prawda obej?ć, ABS działa powyżej 10 km/h, ale co to za jazda w terenie z prędko?ciami dobrze rozpędzonego pieszego :lol:

Tym bardziej, że po piachu lepiej się jeĽdzi z nieco większym V.

Ale i tak jest to fajny sprzęt, choć nie skuter ;)

Pozdrawiam zainteresowanych

RobB. ;)

Odnośnik do komentarza

strzalka

wlasnie wyczytalem na niemiecki forum ze w Deauville NT700VA

moze wystapic wyciek plynu hamulcowego w tylnim kole , koszty naprawy ponosi Honda

arek

Odnośnik do komentarza

Owszem wPolsce tez. Wlasciciele sa wzywani do serwisu w celu dokrecenia "1" nakretki imulsatora ABS-u i napunktowania na ramie znaczka, ze odfajkowano.

Po prostu w kilku egzemplarzach Deauvilla pocilo sie to zlacze i zostalo to zasygnalizowane przez serwisy.

Nie slyszalem o przypadku zagrozenia zycia z tego tytulu. No coz grzechy wieku niemowlecego :D .

Osobiscie zalapalem sie z tej okazji na kawke i mila pogaduche w Liberty, akcja trwala 20 min. + dojazd i + mycie sprzeta, bo syf na ulicach straszny :P .

pozdrawiam

RobB.

Majonku, alez mam skuter, nawet 2 - Sferke, i Versity bez tego nie smialbym zabierac glosu w skuterowych watkach !!!

Dobrze, ze powstal ten dzial OT, to moglem cos na temat motocykla napisac nie wzbudzajac obrzydzenia moderatorow :D

Odnośnik do komentarza

Chciałbym nie?miało zauważyć, że oba cytowane wyżej spolszczenia:

"Duwil" oraz "Devilek"

nie s? poprawne z punktu widzenia wymowy tej francuskiej nazwy (miejscowo?ć letniskowa we Francji nad oceanem).

Zdecydowanie najbardziej zbliżone do oryginału jest "Dowil".

Francuskie "eau" czyta się jako głębokie "o";

Ja również cieszę się, że wolno?ć słowa została uznana i ten w?tek został odblokowany :-)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dobrze, ze powstal ten dzial OT, to moglem cos na temat motocykla napisac nie wzbudzajac obrzydzenia moderatorow !V

RobB... Wła?nie po to założyłem sonde a chwilę póĽniej cały dział "OT" aby? m. in. i ty mógł pisać o swoim motocyklu. Taka była decyzja większo?ci użytkowników forum.

Ja również cieszę się, że wolno?ć słowa została uznana i ten w?tek został odblokowany :-)

Tu nie chodziło o wolno?ć słowa. Na tym forum istnieje wolno?ć słowa ale do niedawna nie mieli?my działu w którym można rozmawiać o polityce, sexie czy statkach kosmicznych. Teraz już jest dział "OT" a temat "Deaeville" może być w nim kontynuowany.

Odnośnik do komentarza
Dobrze, ze powstal ten dzial OT, to moglem cos na temat motocykla napisac nie wzbudzajac obrzydzenia moderatorow :P

RobB... Wła?nie po to założyłem sonde a chwilę póĽniej cały dział "OT" aby? m. in. i ty mógł pisać o swoim motocyklu. Taka była decyzja większo?ci użytkowników forum.

Ja również cieszę się, że wolno?ć słowa została uznana i ten w?tek został odblokowany :-)

Tu nie chodziło o wolno?ć słowa. Na tym forum istnieje wolno?ć słowa ale do niedawna nie mieli?my działu w którym można rozmawiać o polityce, sexie czy statkach kosmicznych. Teraz już jest dział "OT" a temat "Deaeville" może być w nim kontynuowany.

Mariuszek, oj droczę się nieco. W końcu na wolno?ć słowa nigdy na tym forum nie narzekałem. Ale.....nie przekręcaj nazwy, Cię bardzo proszę :D

DEAUVILLE czyta się rzeczywi?cie dowil :D

Pozdrawiam

RobB. :D

Aha, Honda Poland jest całkiem przyzwoit? firm? do, której docieraj? argumenty klientów, co osobi?cie bardzo sobie cenię.

Temat dotyczył reklamacji na przedni? lampę, która została uszkodzona mechanicznie na skutek błędu (braków w opisie)) w instrukcji (str.62).

Mimo iż gwarancja nie przewiduje wymiany czę?ci uszkodzonych mechanicznie, Honda Poland Sp. z o.o. pokryła koszty wymiany i samej lampy "w trosce o dobro klienta", obiecano też dokonać korekty w instrukcji.

Brawa dla Hondy- cieszę się że jeżdżę na ich sprzęcie !V

Odnośnik do komentarza
Gość deleted1

Majonku, alez mam skuter, nawet 2 - Sferke, i Versity bez tego nie smialbym zabierac glosu w skuterowych watkach !!!

Tatu? a wiesz to ja pierwsze słysze zebymoja Kasia i Kotlet były Twoje !V :D

Odnośnik do komentarza

Majonku, alez mam skuter, nawet 2 - Sferke, i Versity  bez tego nie smialbym zabierac glosu w skuterowych watkach !!!

Tatu? a wiesz to ja pierwsze słysze zebymoja Kasia i Kotlet były Twoje !V :D

A czytaj Forum to nie jednego się dowiesz :D

No możesz jeszcze czytać to co napisane w dowodzie rejestracyjnym :D

Pozdrawiam

RobB. :P

Odnośnik do komentarza
Gość Michał Kupczyk
Dobrze, ze powstal ten dzial OT, to moglem cos na temat motocykla napisac nie wzbudzajac obrzydzenia moderatorow :D

RobB... Wła?nie po to założyłem sonde a chwilę póĽniej cały dział "OT" aby? m. in. i ty mógł pisać o swoim motocyklu. Taka była decyzja większo?ci użytkowników forum.

Ja również cieszę się, że wolno?ć słowa została uznana i ten w?tek został odblokowany :-)

Tu nie chodziło o wolno?ć słowa. Na tym forum istnieje wolno?ć słowa ale do niedawna nie mieli?my działu w którym można rozmawiać o polityce, sexie czy statkach kosmicznych. Teraz już jest dział "OT" a temat "Deaeville" może być w nim kontynuowany.

Ojcze Dyrektorze,

Troszke luzu poprosze :D

Przeciez to nie BobB rozpoczal ten watek- Taki byl popyt.

Ja takze mialem ochote zadac te same pytania, jako ze akurat ten model Hondy jest dla mnie bardzo zblizony do skutera, bo tez podpada pod formulke "uzytecznosc ponad osiagi". Z tym wiekszym zaciekawieniem poczytalem co moze o NT700V powiedziec ktos kto jezdzil MaxiSkuterem.

Pozdrawiam swiatecznie.

Michal

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...