Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Oldscool’owy motorek potrzebny na parę dni – pomożecie?


pgizi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Zjednoczeni w Mazowieckiej Burgmanii!

Mam do Was nietypową prośbę/pytanie. Czy jest wśród nas bratnia dusza która ma dostęp do jakiejś WSK’i, WFM’ki lub podobnego sprzętu (o Junaku 350 nawet nie marzę) i byłaby gotowa użyczyć go na parę dni – pewnie weekend?

Już tłumaczę o co chodzi. Mam kolegę fotografa amatora któremu chodzi po głowie pewien projekt artystyczny (z pewną moją inspiracją), tj. odwiedzenie kilku warszawskich zapomnianych, podupadających miejsc i zmontowanie swego rodzaju dokumentu/reportażu gdzie w tle będzie się przewijał ten motorek. Bardziej tu chodzi o zdjęcia ale może i filmiki również. Niestety, mój sprzęt jest zbyt nowoczesny i nie trzyma mu się w konwencji a Jawa 350, którą mógłbym pozyskać też nie bardzo, bo jest zrobiona na nówkę sztukę. Motorek nie powinien być wymuskany, wręcz przeciwnie, dobrze byłoby gdyby nosił ślady intensywnej eksploatacji a nawet lekko zapuszczony. Ważne żeby miał przegląd, ubezpieczenie i był na tyle sprawny że te 2-3 dni dałby radę o własnych siłach się przemieszczać. Jakieś stare ciuchy moto i orzeszek też by się przydały.

Nie jest to projekt mający dać jakąś dochodowość, żadne zdjęcia reklamowe, itp., bardziej taka sentymentalna wycieczka po Warszawie. Jej efekty miałyby być wystawione gdzieś na Mierzei Wiślanej (!), szczegółów nie znam, mogę się dowiedzieć.

Przewidywane wynagrodzenie: jakieś szkiełko :)

Ten mój kolega nasłuchał się ode mnie o naszej „rodzinie” i doszedł do wniosku, że jeżeli ktoś mu może pomóc, to tylko my. Zdaję sobie sprawę że moje pytanie jest dość ryzykowne, ale może…

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

A muzeum w Otrębusach? Samochody kiedyś wypożyczali, np do ślubów.. Parę motorków u nich stoi, sprawdzałeś tam?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Paweł, mam oryginalny kask orzeszek z lat '50 w kolorze "kość słoniowa". Udostępnię ci.

A muzeum w Otrębusach? Samochody kiedyś wypożyczali, np do ślubów.. Parę motorków u nich stoi, sprawdzałeś tam?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na pewno nie zrobią tego bezpłatnie. Paweł pyta o udostępnieniu koleżeńskim.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Piootr, dzięki, będę pamiętał.

Jestem wdzięczny za każdą sugestię (Vince) ale rzeczywiście, najlepiej byłoby zrobić to "niskobudżetowo".

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Fly, spoko, lataj dalej. A swoją drogą; jak to historia potrafi zatoczyć koło, prawda?

Coś drgnęło w temacie, dziś/jutro może będą konkrety :)

Ale jeżeli ktoś/coś to meldujcie. Nie tylko moto potrzebne ale i ciuchy z epoki: stara, duża kurtka/płaszcz skórzany (na 185-190 cm wzrostu) i rękawice takie z mankietami. A może ktoś ma w szpargałach pilotkę, stary podniszczony plecak brezentowy albo teczkę (ale nie neseser).? Kask deklarował Piootr, buty i gogle od biedy mam.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Paweł jak by coś to ja mam buty ze sprząszkami rozm.44, i rękawice moto skórzane z białymi mankietami po naszej MO.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

MAKI, dzięki. Buty mam ("oficerki" z kompanii reprezentacyjnej) a rękawicami nie będę Co głowy zawracał bo trochę do Ciebie daleko. Zresztą rękawice to najmniejszy problem, w tamtych latach nikt do tego większej uwagi nie przykładał. W razie konieczności założę zwykłe zimowe lub wcale.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ponieważ wczoraj na spocie pojawiło się kilka pytań dot. postępów tej mojej akcji więc pomyślałem sobie że powinienem skreślić parę słów.

Przede wszystkim: na Burgmaniaków można liczyć! Szczerze mówiąc to nie myślałem że spotkam się z takim zainteresowaniem i pomocą :)

Link podany przez ArturAsa sprawdziłem - trudno to nazwać wypożyczalnią, raczej jej koncepcją. Młody człowiek który ma 3 moto, z czego tylko jeden w tej chwili na chodzie, chciałby na nich zarobić i proponuje wypożyczenie za wynagrodzeniem 100 PLN/dzień. Nie ma niestety koncepcji na całą otoczkę (transport, umowa, etc.) ale jest to jakaś propozycja. Problemem jest dość znaczna odległość - ok. 200 km od W-wy.

Basia również podrzuciła mi pewien kontakt i jesteśmy po wstępnych uzgodnieniach - WSK 125 z 77r., dopuszczona do ruchu, również 100/dzień. Okolo 75 km od W-wy.

Justa - zaprotegował mnie u swojego kolegi który wyraził wstępnie chęć włączenia się w akcję na zasadzie własnego współudziału. Jestem z nim umówiony na środę w celu dogadania szczegółów. W grę wchodzi WFM M04, SHL M11, IFA BK lub AVO. Pięknie - dzięki za kontakt!

No i jeszcze muszę wspomnieć o Sonorze który też "odgraża się" że będzie dla mnie coś miał od swojego znajomego - WFM lub WSK :) Marcin, liczę na Ciebie :)

Jeżeli jeszcze komuś coś przyjdzie do głowy to bardzo proszę o info. W sprawie rekwizytów (ciuchów, etc.) również.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No to chyba mamy kandydatkę na przewodnika :) WFM M06 56 albo 57r. (bodajże) lekko sterana życiem ale mechanicznie sprawna i zarejestrowana. Kanapa do niej jest. Gadałem dziś ze szczęśliwym właścicielem (pozytywnie zakręcony gość na punkcie polskich moto) który chętnie pojeździ z nami i popozuje.

Justa, to dzięki Twojemu kontaktowi !flower

przewodnik%2B.JPG

Może ktoś ma duży stary waciak? Pewnie nie...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...