Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przegląd techniczny w PL i Europie


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że nigdy nie miałem pojazdu nowego albo "prawie nowego", przyzwyczajony jestem do badania technicznego co rok. A jak to jest w innych krajach? Pytam, bo znalazłem w dokumentach włoskich wpis badania technicznego co dwa lata.

87802919c1029ac4med.jpg

Odnośnik do komentarza

W Niemczech zwykła osobówka i moto co 2 lata.

PS. Pierwszy, nowych osobowych i przyczep poniżej 750 kg - na 3 lata. Taksówki, wypożyczalnie, przyczepy powyżej 3,5 tony, ciężarowe powyżej 3,5 tony i busy powyżej 8 pasażerów co 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Nowy pojazd:

Pierwszy przegląd na 3 lata

Drugi przegląd na 2 lata

Po okresie 5-ciu lat co roku

Dotyczy samochodów i motocykli

Odnośnik do komentarza

najbardziej mnie wk... to, jak swoim campingiem, który nie jest mocno eksploatowany, corocznie muszę zasuwać na przegląd a taki ciągnik rolniczy lub przyczepa rolnicza które tyrają non stop, mają przeglądy co 2 lata i jeszcze za mniejszą kasę

Odnośnik do komentarza

Czyli w UE nie ma jednakowych zasad... Jak widać w Niemczech jest podobnie jak w Italii (przynajmniej w kwestii 2oo), ale już nie w naszym pięknym kraju :(.

Odnośnik do komentarza

Czyli w UE nie ma jednakowych zasad... (...)

Zasady i zakres kontoli też są diametralnie różne... Wierz mi, bo mówię to z praktycznego doświadczenia w obu krajach :) ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Niestety będzie drożej.....

150 zł i badanie 4oo co dwa lata.

Odnośnik do komentarza

za. pierwsza przegląd motocykla w kraju do rejestracji

Płacę taniej niż normalnie zarejestrowanego w PL (czyli kolejny) jaka logika w tym

przegląd jest szczegółowy. a tanszy.

Odnośnik do komentarza

Odkop 😉 . W minionym tygodniu podjechałem Vespą na przegląd. Za niemiecki TÜV ważny 2 lata zapłaciłem coś około 45 euro. 

PS. Najgorsze w robieniu przegladu w jednośladzie jest dla mnie to, że diagnosta zawsze musi zrobić na placu ze 100- 200 metrów na sprawdzanym sprzęcie... Przednie koło blokuje nawet w starej Vespie , to stwierdziliśmy... ja z sercem w gardle, obserwując te "popisy" 😮. Ale w razie "W" są dobrze ubezpieczeni.

Odnośnik do komentarza

Dziś miałem to "szczęście", że po raz pierwszy robiłem przegląd techniczny swojego burego. Chcąc pomóc diagnoście zabrałem ze sobą instrukcję obsługi. Na pytanie zadane przez diagnostę gdzie jest wybity numer tamy pokazałem instrukcję, która to jednoznacznie objaśnia cyt. "numer ramy jest wybity na ramie , a numer silnika na obudowie silnika". Po zapoznaniu się z tą szczegółową informacją diagnosta przedłużył przegląd na kolejne 2 lata 🤣🤣🤣. Jednak za 2 lata muszę znaleźć ten numer 👍

IMG_20220406_201410.jpg

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, cris76 napisał:

Gdzie dają przeglądy na 2 lata?🤔

diagnosta - pełna profeska.👍

Wszędzie 

Każdy nowy pojazd   po wyjeździe z salonu ma 3 letni okres ważności badań technicznych , po tym okresie robi się pierwszy przegląd na stacji diagnostycznej i ważność tego przeglądu to 2 lata a  dopiero po tym czasie  przegląd pojazdu należy wykonywać co rok . 

Tak to już jest z nowymi sprzętami ,

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paul napisał:

Wszędzie 

Każdy nowy pojazd   po wyjeździe z salonu ma 3 letni okres ważności badań technicznych , po tym okresie robi się pierwszy przegląd na stacji diagnostycznej i ważność tego przeglądu to 2 lata a  dopiero po tym czasie  przegląd pojazdu należy wykonywać co rok . 

Tak to już jest z nowymi sprzętami ,

W poście nie ma info że to nówka, stąd moje zdziwienie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

oznaczenie identyfikacyjne(tabliczka znamionowa z nr) jest też - tak np. w moim skucie- przy górnym mocowaniu teleskopów przód. Tylko tam trzeba umieć zajrzeć. Tak też miałem przy T Maxie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...