Skocz do zawartości
Forum Burgmania

sprowadzenie nowego skutera z CZ czy SK


ultras

Rekomendowane odpowiedzi

wygrzebałem ofertę salonu z Czech z cenami nowych skuterów i w ogóle motocykli, ze zdziwieniem stwierdzam, że ceny s? sporo niższe od naszych krajowych. I jak wiadomo im droższy sprzęt tu tym mniej trzeba za niego zapłacić tam. Czy kto? wie jak jest z zakupem takiego pojazdu za nasz? południow? granic? i rejestracj? go w naszym kraju raju. Opłata akcyzowa chyba się do nowych nie stosuje, a poza tym to ceny rejestracji i chyba nic więcej.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witam,

niestety TU jest do?c spory problem, zwi?zany z opłatami...

Mianowicie, je?li by? chciał sprowadzić dla siebie jaki? używany skuter, to niema problemu, pł?cisz ok. 1200zł(tyle ja zapł?ciłem za wszystkie opłaty prócz ubezpieczenia...) i masz wszytskie opłaty zrobione i tablice masz przykręcon?...

Jednak w przypadku skuterów nowych jest pewnien problem, gdyż już trzeba zapłacić X% podatku od Jego warto?ci w polsce...

A bior?c pod uwagę, choćby B400, to przy Jego cenie w polsce ok. 29ty? to kwota podatku NAPEWNO nie będzie zbyt miła...

Do tego dochodz? dalej opłaty ok.1200zł i już widać, że w takim razie pojazd ten kupiony SUPER tanio choćby nawet w czechach, w polsce po uiszczeniu wszytskich opłat moze osi?gn?c cenę ZUPEŁNIE nie opłacaln?...

Dlatego wpierw my?lę, żeby? się DOKŁADNIE dowiedział jak to jest, zanim podejmesz jakie? kroki.

Już był? TU na forum podejmowana podobna dyskusja, w której ludzie pisali ile to % pł?ci się przy ?ci?ganiu motocykla nowego...

Napewno kto? TU siedz?cy niedługo napisze Ci ile taki podatek wynosi i będziesz wiedział mniej więcej na co się nastawiać.

Pozdrawiam i życzę szybkiego uzyskania potrzebnych wiadomo?ci, Kuba :o

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Niestety przy sprowadzaniu jedno?ladu który ma mniej niż rok i przebieg mniejszy niż 6000 km musisz ui?cić opłatę akcyzow?. Nie wiem dokładnie jak to jest kwota ale napewno chora !!

Wszystko co jest starsze niż rok i ma przebieg >>6000 km jest zwolnione z opłat.

Polecam w?tek w którym jeden z klubowiczów miał problem i musiał "dokręcać" kilosów by jego Burgi nie był traktowany jako (jeszcze!!) nowy :P

http://www.burgmania.net/forum/index.php?showtopic=147

No cóż... chore przepisy ale musimy z nimi żyć :o

Odnośnik do komentarza

Witam

Niestety Kubo ma racje sprowadzenie nowego pojazdu wiaże się z opłatami rejestracyjnymi w okolicach 1200 pln i opłat? podatku VAT ( nie pamiętam czy mowa o różnicy VAT polskiego i danego kraju czy też o kompletnej stawce VAT u nas czyli 22%)

Podatkiem tym s? objęte wszelkie pojazdy(motocykle) nowe,oraz takie które s? młodsze niż 6 miesięcy i maj? przebieg mniejszy niż 6000 km.

Wynika z tego że najlepiej kupić nie nowy skuter z salonu tylko szukać okazyjnych pojazdów które kto? zostawia np w salonie w ramach rozliczenia

( 7-mio miesięczny skuter z przebiegiem 6001km :o ).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

nie podatek akcyzowy tylko VAT, najnormalniejszy polski vat i to nie jakas roznica tylko cale 22 procent. jest tylko ale dotyczy ten podatek tylko i wylacznie nabycia wewnatrzwspolnotowego nowych srodkow transportu. (jest to wyjatek od reguly o niestosowaniu powdwojnego opodatkowania). jest tylko jedno ale:

mianowicie dotyczy to tylko i wylacznie sytuacji w ktorej nbaywca jest osoba fizyczna.

w sytuacji w ktorej osoba na ten przyklad polska firma jest platnikiem podatku vat w polsce i ma unijny numer vatowski to w takiej sytuacji ma mozliwosc nabycia srodka transaportu w cennie netto a wiec bez na przyklad niemieckiego MwSt. podstawa jest faktura T2. w tej sytuacji nabywca w tym przypadku polska firma nabywa pojazd w cenie netto a nastepnie dolicza polski vat 22 procent i wystawia ci fakture vat i po zaplaceniu przez polskiego konsumenta kwoty juz z polskiej faktury odprowadza vat do urzedu skarbowego.

jest tez drugi przypadek ale nie jest tematem tego watku

ta wersja zostala przecwiczona przeze mnie osobiscie i nie bylo najmniejszego problemu

pzdr

dudi

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
nie podatek akcyzowy tylko VAT, najnormalniejszy polski vat i to nie jakas roznica tylko cale 22 procent.

Szczerze? Dudi... mi tam zwisa czy to jest Vat, akcyza czy podatek od podatku naliczony na ruchom? nieruchomo?ć... Ważne, że trzeba wybulić kasę a jak się to myto nie miałoby nazywać to musimy je ui?cić...

W tym przypadku zgodzę się z Tob?, że 22 % to jaka? chora sytuacja i chore pieni?dze :o

Odnośnik do komentarza

Witam

Przepraszam za zmianę tematu , ale jedna rzecz nie daje mi spokoju . Kolega dudi podaje symbol skutera "yp 400" - czyżby chodziło o now? Majesty ?

Jeszcze raz przepraszam za wtr?cenie , ale czekam na ten model i tylko dlatego sobie na to pozwoliłem , a poza tym podobno moderator umiera tu z nudów więc trzeba go troszeczke zabawić . :o

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...