Skocz do zawartości
Forum Burgmania

martwe dusze


toMMasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki pomysł (admini to rozwiążą jakoś), żeby osoby, zarejestrowane na forum, ale nie udzielające się ani jednym postem, a także takie, nie mające od co najmniej roku już nic do powiedzenia - skierować do podfolderu o nazwie np. "martwe dusze". Bo dajmy na to w Lublinie i okolicach według statystyki Burgmanii jest blisko pół setki riderów - ale kontakt z nimi żaden. Nic nie piszą, nie zaglądają do forum (nie odpowiadają zatem na zaczepki). Niektórzy nigdy się nie odezwali. Myślę że w innych regionach jest tak samo...

Pozdrawiam -

toMMasz

Odnośnik do komentarza

Z własnego doświadczenia.

To zupełnie normalne, że największa część użytkowników forumowych należy do grupy czytających. Stałych, aktywnych użytkowników jest zawsze najmniej. Są też i tacy, którzy tylko przez pewien czas ubogacają forum swoimi postami i... przepadają w czeluści. Tak jest na każdym forum.

Na tym forum trzeba być zalogowanym, by móc czytać. Czy to dobre, czy złe, nie mnie oceniać. Wśród tych "martwych dusz", jest pewnie wiele osób korzystających jedynie z zapisanej tu wiedzy. Są więc zmuszeni do tego, by stworzyć konto. Jeżeli konta będą kasowane, to takie osoby albo porzucą to miejsce, albo ponownie będą zakładać konta na pewien czas. Czy nie stworzy to niepotrzebnego bałaganu?

Przed chwilą należałem do osób jedynie czytających. Wolę stać trochę z tyłu, tak już mam. Raczej nie będę pisał tu wielu postów, jednak chętnie odwiedzam to miejsce. Jeszcze raz wielki szacunek za Wasz wkład w to forum :clapping:

* Dusza ze swej natury nie może być martwa. Jako określenie dotyczące nieaktywnych użytkowników jest moim zdaniem dość chwiejne.

Odnośnik do komentarza

(...)Jeżeli konta będą kasowane, to takie osoby albo porzucą to miejsce, albo ponownie będą zakładać konta na pewien czas. Czy nie stworzy to niepotrzebnego bałaganu? (...)

Abstrahując już od problemów natury technicznej oraz ilości czasu poświęconego na prowadzenie takich dodatkowych "grup", jest to właśnie jeden z głównych argumentów przeciwko takim "igraszkom" :) .

Odnośnik do komentarza

Systemowe rozwiązanie związane nie z wpisami a logowaniem. Konto z którego nie było logowania na forum przez okres... no... np 2 lat, system automatycznie kasuje.

Odnośnik do komentarza

Wytłumaczę może bardziej obrazowo. W ponad dziesięcioletniej historii było wiele przypadków, gdzie znani i wcześniej często widywani w realu Koledzy nagle i z różnych powodów zapadali się "pod forumową ziemię", aby po roku czy dwóch się zalogować i być może napisać jednego lub kilka postów.

Forum Burgmanii jest odświeżane, a za "kryterium aktywności" przyjęliśmy 5 lat (chociaż jeśli utrzymujemy z daną osobą pozaforumowy kontakt, to jest to okres dłuższy).

PS. Sprawdzić ostatnie forumowe logowanie może każdy w profilu danej osoby i wtedy samemu "zdecydować" czy ma do czynienia z Użytkownikiem aktywnym czy też nie.

Temat wyjaśniony, zamykam :) .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...