Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kalendarz burgmania :)


SianeK

Rekomendowane odpowiedzi

Takie nieśmiałe pytanie... dotarł do mnie kalendarz, jest fantastyczny, ale po co głosowania, skoro inne skutery w kalendarzu, niż z głosowania na forum ?

udało mi się zwyciężyć głosowanie na wrzesień, a w kalendarzu brak :)

http://www.forum.burgmania.net/topic/22981-skuter-wrzesnia-glosowanie/

Odnośnik do komentarza

Więcej na temat tu -> http://www.forum.bur...nia-techniczne/

Oraz głównie tu -> http://www.forum.bur...ry/#entry412627

Lucjan73 na pewno coś napisze w temacie zasad konkursu, chociaż wszystko zostało określone. Ten tekst powinien być w każdym miesiącu, ale z czerwca na lipiec ktoś to "zgubił", a inni kopiowali bez sprawdzenia co kopiują :D .

Odnośnik do komentarza

Zdjęcia muszą odpowiadać minimalnym wymaganiom technicznym. Może się tak zdarzyć że fotka jest za mała i w tedy mamy problem. Moje zdjęcie z Helixem również nie "łapało" się z przyczyn technicznych do kalendarza. Trzeba poczekać chwilkę na głos Artura i Grzesia w tej sprawie, oni ogarniali sprawy techniczne związane z wykonaniem kalendarza.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje, że główny organizator odezwie się w temacie :)

Moje zdjęcie zostało robione przez profesjonalnego fotografa i zostało wysłane z pliku źródłowego (który notabene ma 13mb i jest robione apraratem, który jest wart 3x tyle co mój Nexus), nie ma szans, aby nie łapało się na specyfikacje techniczną... mogę to samo tutaj wrzucić na serwer i sami zobaczycie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

a czy przypadkiem zdjęcie z września 2015r nie pokaże się dopiero w kalendarzu na 2017 r ?

o ile pamiętam konkursy nie zaczeły się od stycznia tylko jakoś w drugiej połowie roku ?

Moje zdjęcie zostało robione przez profesjonalnego fotografa

a tak w ogóle to jak to się ma do takiego zapisu regulaminu : • Do konkursu można zgłosić własnoręcznie zrobione zdjęcie swojego skutera, lub innego skutera tylko za zgodą jego właściciela

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zdjęcie jest jak najbardziej bardzo dobrej jakości, mogę powiedzieć, że jedno z lepszych pod względem jakości.

Od długiego czasu jest przyjęte, że zdjęcia konkursowe od września do grudnia danego roku (czyli dla przykładu rok 2015) wchodzą do kalendarza na rok z datą +2 (czyli dla przykładu 2017) jest to związane z opracowaniem graficznym i szykowaną produkcją na koniec roku.

Zdjęcia z drugich miejsc lub słabszej jakości z pierwszych miejsc konkursowych są umieszczane w projekcie extras.

Twoje zdjęcie z września i kolejne do grudnia włącznie ukażą się w kalendarzu 2017.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Pytanie tylko brzmi czy zdjęcie dotarło na skrzynkę adresata...W niektórych przypadkach jest ograniczona pojemność listu - max 10MB...Być może zdarzyło się, że poczta adresata odrzuciła wiadomość ze względu na zbyt duży rozmiar wiadomości...

Heh...sorki za OT ale Arturas podał Ci prawidłową odpowiedź gdy pisałem swoją więc moja wypowiedź jest nieaktualna.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wszystko się zgadza. Zdjęcia z września, października, listopada i grudnia danego roku wchodzą do kalendarza na rok następny. Tak zaczynaliśmy dawno temu i tak to jest robione obecnie.

Zacytuję jeszcze Joasię :)

"a tak w ogóle to jak to się ma do takiego zapisu regulaminu : • Do konkursu można zgłosić własnoręcznie zrobione zdjęcie swojego skutera, lub innego skutera tylko za zgodą jego właściciela"

Odnośnik do komentarza

Wszystko się zgadza. Zdjęcia z września, października, listopada i grudnia danego roku wchodzą do kalendarza na rok następny. Tak zaczynaliśmy dawno temu i tak to jest robione obecnie.

Zacytuję jeszcze Joasię :)

"a tak w ogóle to jak to się ma do takiego zapisu regulaminu : • Do konkursu można zgłosić własnoręcznie zrobione zdjęcie swojego skutera, lub innego skutera tylko za zgodą jego właściciela"

To w tej sytuacji co ze zdjęciem z http://www.forum.bur...015-glosowanie/ i już zostało wydrukowane.

jest właściciel na foto, który wstawił zdjęcie, wiec nie mógł własnoręcznie go wykonać... panowie, i drogie panie, bez przesady. Ja też nie czepiam się, tylko doptyuję jak to jest, bo zwyczajnie nie pisiadałem takiej wiedzy :)

Nie widzę przeszkód, zdjęcie z moim skuterem, na skuterze jestem ja, mam pełne prawo do tego zdjęcia. Mam kłamać, że zdjęcie zrobione z samowzywalacza, którego uruchomiłem osobiście, szybko wsiadłem na skuter i zdjęcie zostało zrobione ze statywu ? Faktycznie jest tak ważne, kto nacisnął przycisk na aparacie ? Pomysł na foto był moj, na foto jestem ja i skuter, który jest moją własnością, tak samo jak to zdjęcie.

Dzięki za wyjaśnienia odnośnie umieszczania zdjęć, wszystko już wiem.

jest to związane z opracowaniem graficznym

Na codzień zajmuję się grafiką, na przyszły rok oferuje (oczywiście w pelni za darmo) oprawę graficzną kalendarza, zrobioną w jeden dzień, w maks godzinę. W razie zainteresowania, proszę organizatorów o kontakt, może nie będzie to powodowało 4 miesiecznego czasu przygotowania kalendarza.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ale mylisz się Kolego, o ile masz na myśli fotkę ArtCho na Malaguti. To zdjęcie wykonał sam z ustawionym timerem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Właśnie dlatego nie wrzucałem fotek na ten konkurs,

bo zdjęcia mojego skutera na którym siedziałem robiła mi córka - niezgodne z regulaminem????!!!

Paranoja....

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Elvis...Śmiała teza...Co w przypadku kiedy "Profesjonalista" jest osobą z rodziny lub osoba wystawiająca zdjęcie jest "Profesjonalnym" Fotografem? Dyskryminujesz taką osobę bo cyt. "Fotka zaś zrobiona przez profesjonalistę, nie powinna startować w konkursie ..."

Koledzy i koleżanki...Nie popadajmy w paranoję i nie szukajmy na siłę problemu tam gdzie go nie ma...

P.s. Zasady konkursu są jasne i nie ma się co czepiać szczegółów oraz wnikać w nie zbyt głęboko...

To nie World Press Foto gdzie ktoś się przyczepi o prawa autorskie tylko Kalendarz Klubowy...

Można by się było przyczepić gdyby ktoś wystawił swoje zdjęcie z fotoradaru i nie zapytał ITD o zgodę :P

Odnośnik do komentarza

Uważam, że zdjęcia własnego skutera wraz z jego właścicielem, będą zgodne z regulaminem, pod warunkiem że będą to fotki amatorskie ...

Czyli fotka zrobiona przez kogoś z rodziny, przez siebie samego przy użyciu timera, przez znajomego ... będzie OK ...

Fotka zaś zrobiona przez profesjonalistę, nie powinna startować w konkursie ...

I tutaj zupełnie nie mogę się zgodzić, bo dlaczego... dyskryminujesz mojego dobrego przyjaciela, notabene też maxi-zapaleńca, bo lubi fotografie ? bo ma lepszy aparat ? bo poświęcił mi czas, aby zrobić foty z tym co wszyscy tu obecni kochamy (skutery) ? bo co, bo jest rudy ? Zakrawa mi to o... z litości nie napiszę :) Jeżeli ktoś jest w czymś dobry, to od razu trzeba go dyskwalifikować ? Dramat...

Właśnie dlatego nie wrzucałem fotek na ten konkurs,

bo zdjęcia mojego skutera na którym siedziałem robiła mi córka - niezgodne z regulaminem????!!!

Paranoja....

Masz szczęscie, że nie dodałeś, bo też mogliby Cię zdyskwalifikować. Pewnie dlatego, że córka chciała zrobić najlepsze zdjęcie jakie potrafiłaby na dany moment, a to by było...

Słaba jakość odpada, dobra jakość też. Gdzie ja jestem... :question::ninja:

Odnośnik do komentarza

Panowie to jest chyba zrozumiałe. My jesteśmy amatorami i nikt nie będzie się "ścigał" z zawodowcem. Żadna dyskryminacja, po prostu jest to konkurs - zabawa a nie wyścig zawodowców. To tak jak chciałbyś się ścigać swoim skuterem a ja bym przyjechał R 1 to co byś powiedział że mamy równe szanse ?

Odnośnik do komentarza

To pisze administrator forum, czy mi się wydaje ?

Myślę, że warto dodać notatkę w regulaminie konkursu :

Uwaga. Nie mogą brać udziału zdjęcia zrobione sprzętem za powyżej 1000pln. Uchodzą za profesjonalne i nie mogą konkurować z innymi. Oczywiscie mówimy o kwocie netto.

ps a co do porównania z R1... nie moc, a techniczna czyni z Ciebie zawodnika. Jest ono tak słabe, jak jak chińskie 4T na blokadach,

ahhh przepraszam, my mamy profesjonalne skutery, a chiński 4t to amator. Nie możemy być w jednej drużynie. Przecież to byłoby nie fair.

Odnośnik do komentarza

A co masz problemy ze zrozumieniem tego co pisze ? Nie chodzi tu o rodzaj i wartość sprzętu tylko o to czy jest to zdjęcie amatorskie czy profesjonalne. Chyba logiczne że nikt z nas amatorów nie ma szans z zawodowcem. Konkurs traci swój sens i rację bytu. Wystartuj na 100 z zawodowym sprinterem i sprawdź swoje szanse w tym wyścigu.

Odnośnik do komentarza

A co masz problemy ze zrozumieniem tego co pisze ?

Tak, mam problemy ze zrozumienem tego co napisałeś, a nie piszesz :blush:

A co masz problemy ze zrozumieniem tego co pisze ? Nie chodzi tu o rodzaj i wartość sprzętu tylko o to czy jest to zdjęcie amatorskie czy profesjonalne. Chyba logiczne że nikt z nas amatorów nie ma szans z zawodowcem. Konkurs traci swój sens i rację bytu. Wystartuj na 100 z zawodowym sprinterem i sprawdź swoje szanse w tym wyścigu.

Kolejne słabe porównanie i dyskryminacja, bo akurat biegam... zawodowo :clapping::pinch:

W obecnej sytuacji należałoby określić : marki i modele skuterów, które mogą brać udział w konkursie, bo jedne są "brzydkie", drugie "ładne" i jedne mają większe szanse, a drugie mniejsze.

To, czym można robić zdjęcie i jakie obiektywy wchodzą w grę, a przede wszystkim jaki palec je uruchamia. Określmy narodowość, wykonywany zawód, wiek itd... będzie sprawiedliwie.

Pragnę tylko przypomnieć, że głosowanie jest dobrowolne i nikt, a nikt, nawet profesjonalista, nie spowoduje, że otrzyma się głos.

Jeżeli macie z tym problem, mogę anulować swoją kandydaturę, a tym samym należałoby zrobić ponownie głosowanie na skuter września.

Moment, to głosujemy na skuter, czy na foto września :) Tutaj też warto doprecyzować.

Specjalnie się "czepiam" aby pokazać jak bzdurne są te porównania i do czego prowadzą.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jejku, co tutaj się dzieje! Panowie ochłońcie troszkę coś chyba nie tak w temacie. Dlaczego psuć coś fajnego, co daje dobre emocje przez cały rok i idzie w parze z Burgmanią już długi czas.

Temat kalendarza jest na Forum od wielu lat, a konkursy z tego co się orientuję zaczęły się w połowie roku. Więc od samego początku ciężko było narzucić szablon czasowy i zapewne nie wchodziłoby też zdjęcie grudniowe do kalendarza, bo kalendarz ukazuje się właśnie grudniu. Teraz cyklu się nie przesunie, bo czyjeś zdjęcie byłoby pominięte. Patrząc z innej strony jest to czas komfortowy na przymiarkę do składu i korekt kalendarza >>>>>> Dalej >> nie chodzi o żadne uwagi do autorów zdjęć, tylko o prawa autorskie, aby bez woli autora nie zamieszczać zdjęć. Ktoś kto zamieści zdjęcie wykonane przez osobę trzecią powinien być w zgodzie z wolą autora zdjęcia. >>>> Dalej >> Konkurs to raczej fajna zabawa, a nie igrzyska :) Daje napewno dużo satysfakcji autorowi zdjęć i osobie wygranej. Ukazanie się zdjęcia w kalendarzu to dodatkowy bonus.

TUTAJ POSTAWIŁBYM KROPKĘ W TEMACIE. Temat był już obficie dyskutowany parę lat temu.

Odnośnik do komentarza

Jejku, co tutaj się dzieje! Panowie ochłońcie troszkę coś chyba nie tak w temacie. Dlaczego psuć coś fajnego, co daje dobre emocje przez cały rok i idzie w parze z Burgmanią już długi czas.

Temat kalendarza jest na Forum od wielu lat, a konkursy z tego co się orientuję zaczęły się w połowie roku. Więc od samego początku ciężko było narzucić szablon czasowy i zapewne nie wchodziłoby też zdjęcie grudniowe do kalendarza, bo kalendarz ukazuje się właśnie grudniu. Teraz cyklu się nie przesunie, bo czyjeś zdjęcie byłoby pominięte. Patrząc z innej strony jest to czas komfortowy na przymiarkę do składu i korekt kalendarza >>>>>> Dalej >> nie chodzi o żadne uwagi do autorów zdjęć, tylko o prawa autorskie, aby bez woli autora nie zamieszczać zdjęć. Ktoś kto zamieści zdjęcie wykonane przez osobę trzecią powinien być w zgodzie z wolą autora zdjęcia. >>>> Dalej >> Konkurs to raczej fajna zabawa, a nie igrzyska :) Daje napewno dużo satysfakcji autorowi zdjęć i osobie wygranej. Ukazanie się zdjęcia w kalendarzu to dodatkowy bonus.

TUTAJ POSTAWIŁBYM KROPKĘ W TEMACIE. Temat był już obficie dyskutowany parę lat temu.

Ja również zgadzam się z Tobą i Twoim zdrowym podejściem do tego tematu, dlatego również z mojej strony kropka w tym temacie. Raz jeszcze dzięki za kalendarze :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Wszystko zostało wyjaśnione. @Sianek jak dyskryminacja ? Co się napinasz. Twoje zdjęcie (mimo, że nie Twoje) czeka spokojnie na serwerze na przyszły rok. A że długo musi czekać, bo takie są zasady tego konkursu, koniec kropka.

Napisałeś, że możesz zrobić grafikę kalendarza w 1 dzień. A ja pamiętam jak 2 lata wstecz nie było chętnego do ogarnięcia tematu kalendarza. Jesteś chętny podjąć się produkcji kalendarza zapraszamy na koniec roku, tylko nie zapomnij ;)

Edit: Nie zauważyłem kropki. ;)

No to jeszcze kropka.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Moim zdaniem nie ma znaczenia czy zdjecie robił amator czy profesjonalista i tak większość z Nas tego nie odróżni. Zdjecie ma się podobać i to jest sens tej zabawy a nie zawodów.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...