Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Pomoc przy wyborze miejsca na urlop.


GadekW

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Planuje wybrać się w tym roku na urlop nad nasze morze. Może podpowiecie jakieś miejsce. Preferujemy raczej małe, spokojne miejscowości z fajną plażą. Z uwagi, że bardzo lubię jeździć na rolkach, to chciałbym żeby w pobliżu przebiegała trasa rowerowa z dobrym asfaltem.

Parę lat temu byliśmy w Grzybowie i tam była właśnie taka trasa, która dojeżdżała do Dźwiżyna.

Może podpowiecie jakieś fajne miejsce.

No bo kto jak nie Wy :photo:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Witaj :) Jak to mówią, najciemniej jest pod latarnią i przynajmniej mi trudno coś doradzić. Swojego czasu wpadli do nas chłopaki (Volvo i Bulba) z Łódzkiego i zatrzymali się w Mrzeżynie... Fajna malownicza miejscowość tuż nad morzem. Ale co do tras na rolki, zabij mnie, nie mam pojęcia. Nasi globtroterzy ze Szczecina pewnie wiedzą więcej :D

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wojtek jeśli cenisz spokój wieczorami (mała ilość dyskotek ) to proponuje Rowy.

Do tego możesz pobiegać w Solińskim Parku Narodowym

Z Rowów do Łeby trochę dłuższy pół-maraton ale co to dla Ciebie :)

Plaża szeroką i sucha ( wysoka)

O kurcze pisze z fona i nie zauważyłem gdzie to pytanie skierowales :)

Odnośnik do komentarza

Szczecin super, ale na jednodniową wycieczkę. Potrzebujemy spokoju i raczej małej mieścinki. Czekam na dalsze porady.

Krzyś, jak znasz takie miejsca to też pisz. Latem wolę jeździć niż biegać, ale do tego potrzebuje dobrej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza

Proponuje Niechorze hotel Bałtyk do morza 0m bo na samej wydmie z prywatnym zejściem na plaże jest super, jeden i największy minus to brak parkingu i troszkę małe pokoje, ja osobiście lubię więcej przestrzeni w pokoju, lub obok jest dom gościnny Żagiel też prze samej plaży, jakiś parking mają ne za duży ale jest, za to pokoje już o wiele większe, polecam i jedno i drugie

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz ciszy i spokoju bez ulicy handlowej, promenady hałasującej młodzieży, dyskotek i całego tego wakacyjnego "folkloru" to polecam Wisełkę koło Międzyzdrojów. Do morza jest spacerkiem 20 min lub co preferuje 5 min rowerem przez Woliński Park Narodowy. Trochę daleko ale za to cisza i spokój, na plaży nie ma tłoku, we wsi są trzy sklepy i kilka barów ogólnie bardzo ciche i spokojne miejsce. Niestety z rolkami słabo, rowery kijki jak najbardziej ale miejsc do biegania sporo. Dla leniwych jest jeszcze jezioro i bardzo czystą z ciepłą wodą prawie w samym centrum miejscowości.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To ja polecam Świnoujście co prawda nie jest to mała miejscowość ale może się podobać :)

Byliśmy tam kilka razy, jest co pozwiedzać (latarnia, forty - polecam fort Gerharda, można pojechać do Międzyzdrojów zobaczyć np. aleję gwiazd, zagrodę żubrów), plaża szeroka, turystów trochę zawsze było ale jak dla mnie tragedii nie ma.

Co do rolek to nie wiem jak w samym Świnoujściu ale po stronie Niemiec są fajne ścieżki rowerowe i tam chyba można by na rolkach pojeździć.

Jak się dobrze ulokujecie to pod swoją kwaterą rolki założycie i ściągniecie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jak chcesz ciszy i spokoju bez ulicy handlowej, promenady hałasującej młodzieży, dyskotek i całego tego wakacyjnego "folkloru" to polecam Wisełkę koło Międzyzdrojów. Do morza jest spacerkiem 20 min lub co preferuje 5 min rowerem przez Woliński Park Narodowy. Trochę daleko ale za to cisza i spokój, na plaży nie ma tłoku, we wsi są trzy sklepy i kilka barów ogólnie bardzo ciche i spokojne miejsce. Niestety z rolkami słabo, rowery kijki jak najbardziej ale miejsc do biegania sporo. Dla leniwych jest jeszcze jezioro i bardzo czystą z ciepłą wodą prawie w samym centrum miejscowości.

Jak Lucjan napisał Wisełka to jest miejsce dla ciebie.

Odnośnik do komentarza

ja proponuje Pustkowo miedzy Pobierowem a Trzęsaczem, wioska jeszcze malo popularna choc to sie zmienia,maja kilka ulic asfaltowych a i zawsze mozemy podjechac grupa na spota.

Odnośnik do komentarza

Padła propozycja Niechorza, wg mnie trochę za głośne ale zaraz obok jest Pogorzelica, o wiele spokojniejsze miejsce. Poza tym od początku Pogorzelicy do końca Niechorza wzdłuż torów nowej kolejki wąskotorowej jest nowa prawie 3km asfaltowa ścieżka rowerowa., w sam raz na rolki. http://www.rewal.pl/index.php/pl/turysta/aktualnosci/wydarzenia2/765-sciezka-rowerowa-niechorze-pogorzelica

Odnośnik do komentarza

Witaj. Poleciłbym Ci Ustronie Morskie. Fajne miejsce nad samym morzem, w centrum zawsze coś się dzieje a wokoło spokój. Ścieżka rowerowa asfaltowa wzdłóż morza aż do samego Kołobrzegu-cudownie. Byłem tam z cała swoją rodzinka i wszyscy mega zadowoleni. No i wszędzie czysto bo nie jest miło położyć się na plaży a wokół Ciebie pełno kiepów i śmieci jak w niektórych popularnych miejscowościach nad naszym morzem. Braciszek mój mi polecił to miejsce bo też nie wiedziałem gdzie mam jechać a był w ponad 10 miejscowościach na wczasach od Świnoujścia po Gdańsk. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Poleciłbym Ci Ustronie Morskie. Fajne miejsce nad samym morzem, w centrum zawsze coś się dzieje a wokoło spokój.

Potwierdzam fajnie miejsce szczególnie dla rodzin - moje dzieciaki zawsze chcą tam wracać. Fajne szerokie i piaszczyste plaże (co nie jest takie oczywiste u nas). Sianożęty też fajne ale Wisełka to propozycja raczej dla dwojga - jak dzieciaki małe to się zanudzą.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam fajnie miejsce szczególnie dla rodzin - moje dzieciaki zawsze chcą tam wracać. Fajne szerokie i piaszczyste plaże (co nie jest takie oczywiste u nas). Sianożęty też fajne ale Wisełka to propozycja raczej dla dwojga - jak dzieciaki małe to się zanudzą.

Ustronie Morskie miło wspominam, bo moj związek był na dotarciu :Jumpy: :Jumpy: Hahaha

Byłem tam kilka razy i jeśli dobrze pamiętam to przy morzu jest fajna utwardzona asfaltem ścieżka rowerowa :fireman2: Ogolnie miejscowosc fajna w miare rodzinnie i spokojnie, do tego jadlem tam pyszna rybke-ktora zadko jadam nad naszym morzem.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za podpowiedzi i proszę o jeszcze. Wiem, że powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych jak ta w Pogorzelicy. O takie miejsca najbardziej mi chodzi.

Odnośnik do komentarza

To ja też coś zaproponuję z racji tego ze bywałem w tych miejscowościach kilkakrotnie i było świetnie. Pierwsze miejsce to Świnoujście piękna wielka plaża, ciepła woda ścieżka rowerowa do Albeck w Niemczech bardzo fajna trasa.Kwater szukałem na osiedlu Posejdon, a drugie miejsce to Ustka bardzo miło wspominam to miejsce takze piekna plaża z tym że plaża na Przewłoce a nie w centrum bo tam jest scisk ludzi w sezonie .

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za podpowiedzi i proszę o jeszcze. Wiem, że powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych jak ta w Pogorzelicy. O takie miejsca najbardziej mi chodzi.

Fakt- Świnoujście- ścieżka długa, wzdłuż morza, świetna, ja nawet nie wiem gdzie ona w tych Niemczech się kończy

Odnośnik do komentarza

A ja polecam Ci miejsce na samej północy gdzie też niedaleko mieszkam , jest to wyspa Sobieszewska . Piękne miejsce i dobra baza wypadowa na zwiedzanie wielu pobliskichnad zatoką Gdańską tak jak Westerplatte , Malborg .Stegna , Kąty .Rybackie oczywiście też Sopot i Gdańsk oraz i Gdynia . Wszystkie te punkty połączone są trasami rowerowymi a atrakcji napewno jest o wiele , wiele więcej gdzie mi trudno teraz na miejscu opisać z pamięci Krótko mówiąc ,,BĘDZIE PAN ZADOWOLONY " :-)

Odnośnik do komentarza

Ja polecam Łukęcin ośrodek Wielki Błękit. Może super tanio nie jest ale wszystko na miejscu. Ośrodek oddalony od miejscowości ok 400 m z zejściem do morza. Na miejscu boiska, co niedzielę grillowe obiady. Brak bezpośredniego kontaktu ze sklepami co ważne przy dzieciach.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

również proponuję Sianożęty - ścieżka do Kołobrzegu trasa dłuższa i do Ustronia krótka (spacerowa) - tylko, że z tego co pamietam jest ona z kostki więc nie wiem jak na rolkach- rowerem było OK. Cisza, spokój, luz na plaży. Ja jeżdżę również do mniejszych miejscowości. W Sianożętach byłem Pod Różą Wiatrów było OK.

Odnośnik do komentarza

W okolicach Kołobrzegu do Ustki i dalej (akwen z tego znany) woda w morzu latem ma często 15- 16 stopni... W roku 2015 latem było ekstremalnie i to nawet dalej na zachód... Woda miała po 10- 13 stopni :) ... Na plażach strzeżonych z tego powodu wprowadzony był zakaz kąpieli.

PS. Info tylko dla przywiązujących wagę do kąpieli w morzu na urlopie.

Odnośnik do komentarza

Woda miała po 10- 13 stopni :) ... Na plażach strzeżonych z tego powodu wprowadzony był zakaz kąpieli.

Dzięki Robert :) Czytając ten wątek zaczęło chodzić mi po głowie, a może Bałtyk w tym roku? Nie nie, brrr lepiej ciepłe kraje :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...