Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Straż miejska w Warszawie - anulacja mandatów


Wojtasek0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie w ten szczególny czas....;)

Jako iż miałem dziś trochę czasu a i dostałem w ostatnim czasie pozdrowienia od naszych przyjaciół ze straży miejskiej to postanowiłem załatwić sprawę zaległego mandatu z fotoradaru.

Jakie było moje zaskoczenie gdy dowiedziałem się na miejscu ze w dniu dzisiejszym wszystkie postępowania kończą się upomnieniami.

Dlatego jeżeli macie jakieś niezaplacone mandaty w Warszawskiej straży miejskiej to dIs chyba jest najlepszy czas by załatwić ta sprawę bezkosztowo.

Wesołych Świąt i szerokości

Wojtek

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Od nowego roku SM /SG tracą wszelkie uprawnienia odnośnie fotoradarów, więc wszystkie ponaglenia, upomnienia juz raczej nie ma co traktowac poważnie.... sprawy nie trafia już do sądu. A wszystkie radary jak i znaki ostrzegajace o kontroli gdzie prowadziła straz powinny byc zdjete/zasloniete np. Czarnym workiem, również słupy idą do likwidacji /zasloniecia. Jedynie beda pracować fotoradary te na czerwone światło... Jako były pracownik SM uważam, że fotoradary miałyby rację bytu, sa plusy i minusy, lecz powinno to wyglądać inaczej, bo ustawodawca nie przewidział tego, co będą robic różne gminy....

Odnośnik do komentarza

Fajnie ale czy nie dotyczy to ewentualnych spraw tylko po nowym roku?

Bo wydaje mi się że do końca roku wszystkie sprawy rozpoczęte o tym co pisałeś muszą być zamknięte wiec jeśli wezwanie dotyczy sprawy przed 31.12 to sprawa jest aktualna.Przepis

będzie obowiązywał od nowego roku i nie działa wstecz. Moim zdaniem nikt nie będzie likwidować znaków żeby ktoś nie zlekceważył tego bo za znakiem może spotkać nas przykra niespodzianka np . Policja albo ITD. ...tak samo słupy np.w Wawie przejmie moim zdaniem ITD jak zresztą inne foto stacjonarne....

Generalnie kto inny będzie to egzekwować i tyle moim zdaniem.....coś tak czuję. Obym się mylił

Odnośnik do komentarza

Fajnie ale czy nie dotyczy to ewentualnych spraw tylko po nowym roku?

Bo wydaje mi się że do końca roku wszystkie sprawy rozpoczęte o tym co pisałeś muszą być zamknięte wiec jeśli wezwanie dotyczy sprawy przed 31.12 to sprawa jest aktualna.Przepis

będzie obowiązywał od nowego roku i nie działa wstecz. Moim zdaniem nikt nie będzie likwidować znaków żeby ktoś nie zlekceważył tego bo za znakiem może spotkać nas przykra niespodzianka np . Policja albo ITD. ...tak samo słupy np.w Wawie przejmie moim zdaniem ITD jak zresztą inne foto stacjonarne....

Generalnie kto inny będzie to egzekwować i tyle moim zdaniem.....coś tak czuję. Obym się mylił

Jak wiemy policja prowadzi kontrolę gdzie chce i kiedy chce... wszędzie gdzie SM miała fotoradary i prowadziła kontrolę musi albo zdjąć znaki, albo zasłonić, bo znak nas informował o prowadzonej kontroli, a jezeli jej nie ma czyli nas (kierowcow) nie może wprowadzać w błąd.

Odnośnie spraw, zapytałem kolegę z SM, który ma nie byle wiedzę i mówił mi że niedokonczone sprawy byc moze zostaną przekazane policji... lecz policja jak wiemy ma dużo pracy i ciekawe czy robiliby kazde postępowanie czy tylko te "konkretne" prędkości. Sprawa jest dosyć świeża a minister jeszcze nie podpisał projektu o zabraniu SM uprawnień, także do końca roku trzeba się pilnować i czekać co dalej...

Odnośnik do komentarza

A czy przypadkiem znaki nie są również przy radarach stacjonarnych?Nie raz jechałem gdzieś w Polsce a tu pusta skrzynka albo pozostałości po fotoradarze i to też teoretycznie wprowadza cię w błąd.Ale moim zdaniem jeśli ktoś zdejmuje nogę z gazu to niech zostaną:-)

Odnośnik do komentarza

Tak są równiez na stacjonarnych, generalnie jezeli SM/SG nie bedzie już mieć fotopstryczkow, to te punkty kontrolne przejmie może drogowka, a co za tym idzie znaków nie będzie informujacych. Więc jakby nie patrzył noga z gazu czy też ręka :fireman2:

Odnośnik do komentarza

Panowie i Panie, jeździć zgodnie z przepisami (wiem, to nie możliwe :)) i mieć gdzieś radary.

Odebrali radary SM odbiorą nie długo ITD (likwidacja ITD), a policja (ruch drogowy) już nie długo nie będzie nic robić tylko łapać za prędkość :) - co zresztą i tak mam wrażenie, że robią tylko to i kolizje.

A sprawy rozpoczęte w związku z wykroczeniami udokumentowanymi fotkami z radarów zapewne zostaną poprowadzone do końca (a już na pewno nikt nie będzie ich umarzał). Chyba, że nastąpi przedawnienie zanim ściągną należność :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...