Skocz do zawartości
Forum Burgmania

FINAŁ Szlachetnej Paczki 2015 - Burgmaniowa Eskorta


arturas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Pomyślałem aby nie mieszać tematów Czwartkowych Spotkań i tematu "Paczki.." w wątku Ogólnym.

Ponieważ Finał Paczki jest pod mazowieckimi skrzydłami piszę w tym wątku.

W niedzielę 13 grudnia rejestrujemy paczki w magazynach SzP oraz dostarczamy je bezpośrednio do Rodzin.

Rodziny wiedzą, że otrzymają Paczkę ze zbiórki naszego Klubu i czekają na nas.

Zapraszam Wszystkich chętnych do eskortowania Naszej Burgmaniowej PACZKI na 2oo.

To będzie uwieńczenie wszystkich naszych starań w temacie.

Stroje mikołajowe mile widziane, ale niekonieczne. Nasz warunek: sprzyjająca pogoda (ponoć będzie na plusie)

Plan od wczoraj uległ małym modyfikacjom.

Zbiórka 13 grudnia (niedziela) - W-wa, ul. Wrocławska/ Serwis Eurokar

godz. 12, wyjazd 12.20

Jedziemy dostojnie za autemi z paczkami:

1. magazyn - rejestracja - na Żoliborzu i z wolontariuszem do rodziny

2. magazyn - rejestracja - w Ząbkach i z wolontariuszem do rodziny

W drodze powrotnej proponuję odwiedzić magazyn na Gocławiu, gdzie nasz Piootr będzie ogarniał obowiązki WOLONTARIUSZA. Może będzie potrzebował naszej pomocy.

Ja ze swojej strony już Piootrowi zaoferowałem pomoc nawet w sobotę :)

Pamiętajmy, że ten dzień będzie Świętem przede Wszystkim dla Rodzin - uszanujmy tą atmosferę.

Proszę o Wasze zaangażowanie :) Dopisujcie się kto będzie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak jak deklarowałem wcześniej: w niedzielę będę na 200 w stroju Mikołaja.

Jeżeli nic mi nie wyskoczy to postaram się również w sobotę pomóc Piootrowi - jeszcze potwierdzę.

Pytanie do Piootra: czy w sobotę chcesz mieć Mikołaja na moto do dyspozycji, czy wolisz pgizi "po cywilnemu"?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Witajcie,

Jak wiecie jestem Wolontariuszem Szlachetnej Paczki, a podczas Finału także kierowcą jednego z trzech busów do rozwożenia paczek w sztabie. Zawsze w takich sytuacjach brakuje rąk do pomocy. Jest sporo pracy przy przeładowywaniu paczek z aut Darczyńców i ładowanie ich do samochodów którymi będziemy wozili je do Rodzin. W sztabie Gocław - Saska Kępa mamy 50 rodzin do obsłużenia w 2 dni (sobota i niedziela). Każda para rąk się liczy.

Kto może przyjść i pomóc na choć 2-3 godz. w sobotę lub/i w niedzielę ? Dobrze by było, aby cały czas było nas po 2-4 osób rotacyjnie. Fajnie by było ubrać się w czerwone mikołajowe kubraczki i czapeczki oraz w nasze klubowe kamizelki.

Jak Szlachetny Finał wygląda w praktyce ?

Przyjeżdża Darczyńca. Wolontariusz prowadzący wita Darczyńcę i spędza z nim przy kawie i ciasteczkach zagadując miłą rozmową około 15 minut. My w tym czasie przeładowujemy Szlachetne Paczki (kartony, lodówki, pralki, meble itp) z jego auta do naszego busa. Potem, gdy Wolontariusz pożegna darczyńcę. Wyruszamy do Rodziny. Na miejscu trzeba zająć się Paczkami aby trafiły do mieszkań Rodzin. Czasami nie ma windy, a paczki muszą trafić do odbiorcy. Potem wracamy do sztabu i tak "w kółko".

Potrzebny by był jeden samochód aby ekipa Burgmanijnych pomocników - mikołajów mogła pojechać za busem na miejsce dostawy. Ja do busa wezmę wolontariusza prowadzącego i mam wolne 1 miejsce.

Adres Sztabu:

Szkoła Podstawowa nr. 312

ul. Umińskiego 12 parking od ul. Rechniewskiego

Warszawa

Godziny pracy sztabu:

Sobota 12 grudnia 9:00 - 18:00

Niedziela 13 grudnia 9:00 - 15:00

Jak wiecie sam "mam" pod opieką 3 rodziny. Wstępnie umówiłem następujące godziny przewiezienia im paczek:

Sobota godz. 10:00

Niedziela godz. 11:00 i 14:00

W przypadku jakichkolwiek pytań piszcie, dzwońcie sześć0dwa2dwa8dwa2siedem

Z góry dziękuję za pomoc. Będę wdzięczny za każdą pomoc w Finałowe dni (12 i 13 grudnia)

LwG

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Piotrze, na niedzielę już Nasz plan znasz. W sobotę możesz na mnie liczyć. Tak się zastanawiam, czy tam aby nasze moto kamizelki będą pasowały..

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Piotrze, na niedzielę już Nasz plan znasz. W sobotę możesz na mnie liczyć. Tak się zastanawiam, czy tam aby nasze moto kamizelki będą pasowały..

W sprawie kamizelek przychylę się do woli większości. Jeśli uważasz, że nie pasują to niech zostaną ino mikołajowe czapeczki i kubraczki. :newyear:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Piotrek,jest mi b.przykro ale w sobotę pracuję do 14 więc nie będę mógł Ci pomóc.Ale za to w Niedzielę damy radę

Odnośnik do komentarza

Piootr,myślę że w sobotę,niestety tak gdzieś dopiero od 12- ej .będę do dyspozycji i chętnie pomogę.

Jaśki jest potrzeba przyjadę na 4oo, więc mogę też pojeździć z pozostałymi chętnymi do rozładunku.

Pod koniec tygodnia zadzwonię , powiesz mi konkretnie co ijak ?

Odnośnik do komentarza

Witam.

Nie chcę się za bardzo mieszać i mądrzyć na forum, oczywiście nie neguję ,a wręcz jestem pełen podziwu z jakim zangażowaniem niktórzy uczestniczą w Szlachetnej Paczce ,nie umiejszając w zacny,szlachetny cel.Taka eskorta i wjechanie z pąpą do osoby oczekującej na pomoc będzie super wyglądało, ale dla Nas.Poczujemy się jak bohaterowie czy supermeni.

Postawmy się jednak z drugiej strony.Na pewno nie jest powodem do dumy kożystanie z pomocy,od osób trzecich. Choćby wynikało to z jak największego serca,to dla " osoby obdarowanej " jest to naprawde przykre i nie sądzę że chciała by się z tym tak obnosić.

Tak więc ta Nasza Eskorta ma sens ale tylko wtedy, gdy wyrazi zgodę Najważniejszy Uczestnik Szlachetnej Paczki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dunaj nic nie robilibyśmy bez uzgodnienia tej sprawy z wolontariuszami Szlachetnej Paczki i Rodzinami. Taka chęć została wyrażona ze strony osób, do których się udajemy :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mogę to potwierdzić. Nic nie będzie z pompą, ale dostojnie z ciszą i pokorą i chciałbym aby każdy tutaj tak podszedł.

Chciałem powiedzieć też, że na Żoliborzu włączają się w Paczkę Strażacy z wozem Strażackim i tutaj szczególnie będą ujęte rodziny te z dziećmi.

:newyear:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...