Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Lubię to - dodatkowa funkcjonalność


Sysgone

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie/panie

Co sądzicie o uruchomieniu dodatkowej funkcjonalności na forum, w stylu "Lubię to" z FB?

Z tego, co widzę, to w IPBoard taka funkcjonalność jest dostępna: https://community.invisionpower.com/blogs/entry/5844-ipboard-320-new-reputation-mode-34like34/

A już w paru wątkach ludzie pisali, że bardzo im brakuje takiego dodatku, aby np. motywować nim piszących.

Poddaję pod rozwagę...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Było kiedyś na próbę ale się nie sprawdziło.

Dokładnie hook o nazwie "reputacja".

Odnośnik do komentarza

Często-gęsto czytam wypowiedzi w niektórych wątkach, gdzie aż chciałoby się krzyknąć "brawo dla autora" ale nie wolno, bo nie - np. dział podróże, co zrobiłem przy swoim skuterze etc.

Istotnie komentarze w tamtych miejscach przeszkadzałyby i zaciemniały wypowiedzi, ale jakby tak można było "postawić wirtualne piwo" autorowi, to sądzę, że byłaby to dodatkowa motywacja dla takich wpisów i nie przeszkadzała w czytaniu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

I do "nabijaczy" postów dołączą "nabijacze" like-ów. Nie popieram. Jak już to można pochwalić/nie pochwalić na PW. :clapping: / :fish: . Moje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Jak to "nabijacze like'ów", skoro like będzie dotyczyć tylko konkretnych postów a nie będzie widoczny w statusie danego klikacza, tak jak teraz jest widoczna ilość postów?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Po co poprawiać coś co jest dobre i na siłę upodabniać do FB? "Like" są zbędne jeśli można skomentować post a ilość odwiedzin odzwierciedla zainteresowanie danym tematem... Zgadzam się z kenobi-funkcja byłaby jak najbardziej przydatna dla nabijaczy postów/like-ów i poza tym nic pożytecznego nie wniesie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Gdyby była funkcjonalność "nie lubię", to bym oznaczył tak ten wątek, a że nie ma to muszę napisać że mi się pomysł nie podoba i przez to "nabić" posta :)

Odnośnik do komentarza

Przypomnę Państwu że jakiś czas temu była taka funkcja nazywała się "reputek". Została wyłączona bo nie sprawdziła się w codziennej praktyce. Więcej było kwasów i problemów jak korzyści.

Odnośnik do komentarza

Przypomnę Państwu że jakiś czas temu była taka funkcja nazywała się "reputek". Została wyłączona bo nie sprawdziła się w codziennej praktyce. Więcej było kwasów i problemów jak korzyści.

Ja jestem na tak, bo na innym forum, na którym jestem od 4-ech lat bardzo dobrze to działa, użytkownikowi zlicza się liczba podziękowań, najlepiej działa to w dziale technicznym i modyfikacji lub manuali dotyczących wymian, remontów i serwisowania.

Fakt, że na tamtym forum średnia wieku powyżej 35, tylko ja jestem "kot" ale rozsądek ponad wszystko i decyzja należy do administracji.

Skoro się nie sprawdziło, to albo gdzieś był błąd albo.... i tu nie wiem co.....

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem,takie a`la "like" nie jest nam potrzebne bo nasze forum jest raczej kameralne. Większość aktywnych użytkowników zna się osobiście i to od dłuższego czasu. Pomagamy sobie bez konieczności jakiś dodatkowych podziękowań czy "gratyfikacji", zwyczajne dziękuję wystarczy. A wszelkim nabijaczom postów i lików dziękujemy.

Odnośnik do komentarza

nasze forum jest raczej kameralne

To nie jest atut.

Pomagamy sobie bez konieczności jakiś dodatkowych podziękowań

To nie ma nic do tego.

Podziękowanie powinno być zliczane i charakteryzować użytkowników, którzy coś wnoszą na forum, pomagają, a taka informacja ma być kierunkiem (drogowskazem) dla nowych, którzy poszukują odpowiedzi, a warto przecież posłuchać kogoś, kto ma wyrobioną reputację, staż, a nie właśnie nabijacza postów...

Podziękowanie jest też formą motywującą dla osób podających pewne rozwiązania, modyfikacje, dane techniczne etc.

Forum robi się kameralne właśnie przez to, że się na nim nie pisze, a wszystko zabiera się do domu..... umiera....

Odnośnik do komentarza

Forum robi się kameralne właśnie przez to, że się na nim nie pisze, a wszystko zabiera się do domu..... umiera....

Kameralne to jest zaleta, bo tu nie chodzi o ilość tylko o jakość. Tak jak pisałem większość aktywnych użytkowników zna się od wielu lat osobiście. Pamiętam także wielu którzy "przemknęli" przez nasze progi i zaginęli w akcji.

niko jak Ci się tu nie podoba i nie zgadzasz się z naszymi zasadami, to nic na siłę. Twierdzisz że umiera no cóż zawsze można zmienić na inne. A zapomniałem nie ma na co zmienić.....

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No bez przesady jeden Facebook wystarczy. Idąc za poetą: niechaj narodowie wżdy postronni znajdą, że Burgmaniacy nie gęsi i swój styl mają - tak to jakoś leciało ?

Odnośnik do komentarza

niko02 Nie przesadzaj z tym umieraniem...

To nie moja opinia, a forumowa.

Kameralne to jest zaleta, bo tu nie chodzi o ilość tylko o jakość. Tak jak pisałem większość aktywnych użytkowników zna się od wielu lat osobiście. Pamiętam także wielu którzy "przemknęli" przez nasze progi i zaginęli w akcji.

niko jak Ci się tu nie podoba i nie zgadzasz się z naszymi zasadami, to nic na siłę. Twierdzisz że umiera no cóż zawsze można zmienić na inne. A zapomniałem nie ma na co zmienić.....

Gdzie, jak?

Przecież w tym temacie prowadzimy dyskusję na temat funkcjonalności, a nie zasad....

No bez przesady jeden Facebook wystarczy. Idąc za poetą: niechaj narodowie wżdy postronni znajdą, że Burgmaniacy nie gęsi i swój styl mają - tak to jakoś leciało ?

To się tyczy raczej pewnej grupy użytkowników ale... Dla otwartych, którzy nie zamknęli się kameralnie widać, że to nie tylko na tym forum tak jest.

Dobra już bez osobistych wycieczek.

W takich dyskusjach najlepiej pomaga ankieta.

Odnośnik do komentarza

Ale o czym tu "dyskutować"? Lucjan napisał już, że forumowe reputki były i nie sprawdziły się. Forum i Klub wokół którego jest zbudowane funkcjonuje od ponad 10 lat świetnie bez nich, nie ma co robić tu nagle "jarmarku" i "sztucznego tłoku na siłę". Chętni do "lajkowania" czy "hejtowania" mogą się wyżyć na FB czy innych twitterach i niech tak pozostanie :) .

Wątpliwości zostały wyjaśnione, a temat "like'ów" naświetlony. Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...