Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Piaggio X9 250 vs 500


MaCh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie - pytanie czy te skutery (roczniki 2001-2004) mocno różnią się gabarytami? Ktoś może miał okazję porównać na żywo.

W necie znajduję rozbieżne informacje co do wielkości.

Oglądałem 500-tke z 2004 i jest ogromna, mam 193 cm wzrostu i miejsca tam jest aż za dużo ;)

Ponieważ mam ograniczony budżet zastanawiam się na wersją 250.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Tak, siedziałem na tej:

http://olx.pl/oferta...html#6d17224278

Mogłem zając dowolną pozycję, a od kolan do plastików sporo miejsca... może kwestia proporcji ciała. Musisz mieć strasznie długie nogi (szczególnie kość udową) ;) ;)

Dla porównania na Burgmanie K5 od kolan do kokpitu mam ok. 6-7 cm, na K1 jeszcze więcej...

Odnośnik do komentarza

Nie zapominajcie, że mogliście przymierzać się do rożnie ustawionych oparć kanap

Bo są regulowane przód tył

A wracając do różnic to wiadomo, silnik

Różnica prawie dwukrotna pojemności

A więc moc i moment obrotowy oraz wolniejsze zużycie większego silnika

A z drugiej strony zużycie paliwa i ciężar mniejsze w 250

Co kto lubi i potrzebuje

A gabaryty w zasadzie te same, dopiero X10 jest większy a X8 mniejszy

Odnośnik do komentarza

...A gabaryty w zasadzie te same, dopiero X10 jest większy a X8 mniejszy

I właśnie o to chodziło ;)

Będę tym dojeżdżać do pracy 10km w jedną stronę + coś tam może po mieści okazjonalnie.... na turystykę raczej nie będzie czasu.

Chciałem kupić Burgmana 400, ale wczoraj zobaczyłem X9 ;)

Mam ograniczony budżet, a chce jeszcze w tym roku pojeździć więc poszukam fajnej 250, a jak się spodoba i będzie mało mocy to na spokojnie dozbieram kasy i za rok/dwa zmienię na 500 ;)

Może ktoś zapytać po co taka wielka buda na takie krótkie trasy:

1. duży człowiek - duży skuter ;)

2. wygoda

3. komfort dla plecaczka (od czasu do czasu kogoś zabiorę ;))

Odnośnik do komentarza

Latalem x9 250 dwa sezony. Skutet rewelacyjny, silnik hondy, dwie tarcze z przodu, duzo miejsca pod kanapa. Jedyny minus to siedzenie, w starszych modelach zjezdzasz do przodu. Dopiero evo ma inaczej wyprofilowany przod siedziska i jest o.k. Spalanie podobne jak w 500. Goraco polecam ten maxi, zadnej awarii przez okres uzytkowania.

Odnośnik do komentarza

Ja jednak skupiłbym się na 500-tce. Za chwilę będziesz żałował, że nie wziąłeś większego :)

Jeśli chodzi i komfort, ja swojego czasu przymierzałem się do X9 i Grand Dinka.

Padło na GD. Mimo wszystko czułem się na nim lepiej i wygodniej.

Odnośnik do komentarza

Jest dokładnie jak piszą moi szanowni koledzy.

Posiadam x9 500 prawie od 2 lat i jedyne na co mogę narzekać to siodło. ..regulacja nie spełniła wszystkich moich oczekiwań. A mam trochę powyżej 180...

Natomiast regulacja szyby daje rade. Spokojnie można dostosować do siebie. Czyli prosty fajny skuter na miasto jak i w trasy.

Jeżeli miał bym wybierać to jednak pozostał bym przy 500. Jedynie trzeba uważać na regulator napięcia i stator bo czasami może płata figle.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

W podobnej cenie znajdziesz Aprilię Atlantic 500 z roczników 2001-2004.

Moim zdaniem bardziej udany sprzęt niż Piaggio X9 500.

Większy schowek, komputer pokładowy.

Amortyzator skrętu.

Regulator napięcia, stator, i śniedziejące kostki przy akumulatorze to standard zarówno w Piaggio jak i Aprilii z tego okresu.

W AA500 masz dodatkowo woltomierz w opcjach komputera na zegarach więc szybciej zauważysz usterkę.

Odnośnik do komentarza

"Ładna maszynka - nie widzałem jeszcze na żywo. Jakiej on jest wielkości w porównaniu z X9 ??"

Ja mam XEvo więc nie odpowiem, ale może ktoś ma lub miał i się wypowie. Z wyglądu jest bardzo do mojego podobny, ale x8 z ogłoszenia ma brak oparcia, inne zegary i to tyle co zauważyłem

Odnośnik do komentarza

silnikowo Piaggio 400i jest bardzo podobna do AA500.

Na korzyść AA500 przemawia wyposażenie i pojemność schowków.

Po wyeliminowaniu standardowych problemów jest to naprawę fajny sprzęt.

Poczytaj: http://www.motocykl-online.pl/testy/Aprilia-Atlantic-500-Gilera-Nexus-500-2005,4365,1

Odnośnik do komentarza

Witam,miałem podobnego w tym samym roczniku, też był od handlarza- trzeba zachować wielką czujność !.Podejrzewam ,że i w tym egzemplarzu,, siedzi ,, jakiś kwiatek.Za taką kasę nie kupisz od handlarza nic dobrego.W moim musiałem zrobić po kupnie następujące rzeczy : wymienić uszczelnienia i olej w lagach (uważaj na lagi, potrafią być przyrdzewiałe),czyścić gaźnik,popoprawiać źle stykającą elektrykę,akumulator padł po miesiącu, naprawić nadtopione oprawki żarówek kierunkowskazów , no i naprawić układ chłodzenia, który handlażyna podrutował naprędce, a z braku części trza było dorobić trójnik,oczywiście wszystkie płyny do wymiany(a miały być ponoć wymienione) doszła opona która miała niewielkie bicie . Ten model ma jedną wadę- wszystkim zawiaduje procesor umieszczony pod wyświetlaczem,jak zaleje go woda to koniec jazdy i kosztowna wymiana licznika,ja po prostu rozebrałem cały licznik uszczelniłem silikonem i mam nadzieję ,że nowy właściciel nie ma z tym problemu.

Po za tym jazda była super,wygoda resorowania,miejsce na nogi super,sprzedałem go, bo miał za mały promień skrętu i wysoką wagę-nie mieścił mi się w garażu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...