Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Facelifting BMW C650Sport i C650GT MY2016


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Od prezentacji C600 Sport i C650GT mija 4 lata. Oba skutery spotkały się na rynku z różnym, czasem skrajnym odbiorem i głosami użytkowników. Wygląda na to, że BMW zebrała bazę negatywnych doniesień i lada moment zostaną zaprezentowane modele po face-liftingu.

C650 Sport (zmiana oznaczenia) i C650 GT MY2016 mają mieć przede wszystkim poprawione (zmienione) układy wydechowe. Będą też zmiany w silniku, który ma być lepiej dostosowany do aktualnych norm emisji spalin. Poprawie ulegnie też sprzęgło i wiele elementów karoserii... szczególnie w modelu C650Sport.

Nieoficjalne zdjęcie zamieszczone na acidmoto.ch.

bmw-c_650_sport_2016.jpeg

bmw_c_650_gt_2016.jpeg?itok=fCPR7sQ-

Inne nieoficjalne źródła mówią, że powyższe zmiany są dość mocno powiązane z mariażem BMW z chińską fabryką Loncin. Zasadnym jest pytanie, gdzie modele po lifcie będą produkowane.

Na te i wiele innych pytań odpowiedź uzyskamy w trakcie listopadowych targów EICMA :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

na "ścigaczu" wyczytałem ,że jedną z najważniejszych zmian będzie kontrola trakcji w serii

Dotychczasowe modele też ją miały w serii.

Odnośnik do komentarza

Pytanie ? Może lamerskie, ale jednak ....

Na zdjęciach które dołączył marek_m wszyscy kierownicy siedzą w pozycji "krzesełkowej". Na BMW nie da się wyciągnąć nóżek :( ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

wszyscy kierownicy siedzą w pozycji "krzesełkowej". Na BMW nie da się wyciągnąć nóżek :( ?

W sumie dobre pytanie, bo faktycznie wszyscy siedzą jakby dostali trwałego przykurczu nóg ;) ... a widzę już nie pierwszą taką studyjną prezentację gdzie kierowcy nie mają wyciągniętych nóg. Może jest to robione w jakimś celu...

Zarówno na C jak i na GT nogi można wyprostować wygodnie daleko w przód.

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem...

Jeżeli to kierowcy "motocyklowi" nie przyzwyczajeni do skuterów to wyciąganie nóg do przodu nie jest dla nich zbyt naturalne. Wygodniej im, być może, przyjąć pozycję krzesełkową.

Odnośnik do komentarza

Dotychczasowe modele też ją miały w serii.

Chodzi chyba o to że nowe modele GT mają mieć montowany system monitorujący odległość od sąsiadujących pojazdów. Krótko mówiąc jak zbliży się inny pojazd na odległość 5 metrów kierowca zostanie powiadomiony o tym fakcie sygnałem alarmowym. System przestaje być aktywny poniżej prędkości 25 km/h czyli podczas wolnej jazdy np. w korkach.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Lucek, kontrola trakcji to system o nazwie ASC... i to było do tej pory. Podobnie jak ABS.

Teraz dojdzie system o nazwie SVA (Side View Assist) i będzie dostępny tylko w 650GT.

Pełna lista zmian w modelach po faceliftingu:

- Nowa konfiguracja CVT, nowe rodzaj okładzin sprzęgła mają zagwarantować mniejsze starty podczas ruszania.

- Zmienione/poprawione zawieszenie z inną siłą tłumienia .

- ABS, ASC... ale tak jak wspomniałem, to już było więc to nie nowość ale BMW upiera się, że to też DODAJĄ ;)

- Zmiany stylistyczne

- Nowe układy wydechowe. Lepsze brzmienie i nowa stylistyka.

- Nowa optyka kokpitu i zegarów.

- Nowe elementy wykończenia kierownicy.

- Nowe plastiki wyższej jakości (brak chropowatości plastików nielakierowanych).

- Automatyczne światła dzienne.

- Zmieniona kinematyka podczas jazdy dla łatwiejszego użytkowania.

- System o którym wspomniałem wcześniej, eliminujący martwe pole w lusterkach, czyli Side View Assist System (SVA). System ten trafi tylko C650GT.

- Nowe kolory karoserii dla C 650 Sport: Valencia Orange metallic matt,

Lightwhite nie-metallic i Blackstorm metallic.

- Nowe kolory do C 650 GT: Blackstorm metallic, Frozen Bronze metallic i Lightwhite nie-metallic

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Prezentacja modeli po FL

Zasada systemu eliminującego zjawisko "martwego pola" SVA

Odnośnik do komentarza

Cześć. Jeszcze na temat pozycji na BMW, szczególnie na C600, a teraz C650. Wbrew pozorom wygodniej jest w klasycznej pozycji krzesełkowej. Sam jeżdżę, to wiem. Wyciągnąć nogi ( :msn-wink: ) oczywiście można, ale to nie jest naturalna pozycja, ponieważ kierownica jest dość nisko i wtedy człowiek jedzie pochylony, jak w jakiś ćwiczeniach na kręgosłup. Większy komfort i lepszą kontrolę nad pojazdem daje właśnie pozycja krzesełkowa, bardziej zbliżona do jazdy na klasycznym moto. Dla mnie jest więc oczywiste, że kierowca na prezentacji siedzi właśnie tak.

Pozdrowienie...

Odnośnik do komentarza

Za Burgmanem jakoś nie tęsknie. Ale ile razy widzę na ulicy skuter BMW to z tęsknotą się za nim oglądam. smutek.gif

To naprawdę piękna maszynka! I jak tylko będę stary i 1300 cc. zrobi się dla mnie za ciężki to na pewno przesiądę się na 650 GT. oui.gif

Odnośnik do komentarza

Dołączę się do tego tematu i powiem,że jeżdżąc na C600 muszę powiedzieć,że pozycja z nogami wyprostowanymi do przodu jest wygodniejsza,ale nie da się jechać długo i trzeba zmieniać na krzesełkową,bo kręgosłup daje znaki.Na pewno dłużej można jechać z wyciągniętymi nogami do przodu,ale jednak na dłuższą jazdę jest to uciążliwe.Kanapa jest długa i ja mam 184 cm wzrostu i dla mnie C600 jest super wygodny.

Z innej "beczki" powiem,że mnie osobiście ten nowy wygląd nie przypadł do gustu,ale o gustach się nie dyskutuje.Mimo to zdanie moje jest takie,że z nowego modelu wziąłbym sprzęgło,automat do świateł dziennych.Jeżeli chodzi o plastiki,że są gładkie ,to rysy będzie bardziej widać.

Ja osobiście wolę przód swój ,bo jest taki bardziej "ostry",a ten nowy jest jakiś "wygładzony" jakby ktoś chciał zrobić go tak z frontu bez zadziorności.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jakby ktoś szukał do Sporta konewki "w kolor", to GPR ma teraz taką propozycję.

8cdebede483d9e3310f2e64ea7947a59.jpg

e19a156476ab01066c2f10d78218634c.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...