Skocz do zawartości
Forum Burgmania

BARDZO WAŻNE PYTANKO O DOWOD REJ.


Gość Michal88

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM,

MAM OGROMNY PROBLEM.

MIANOWICIE KUPILEM SKUTER MALAGUTI MADISON 125 I WRACALEM NIM DO DOMU. JAK PRZYJECHALEM OKAZALO SIE, ZE NIE MAM DOWODU WYREJESTROWANIA POJAZDU.

WSPOMNE OCZYWISCIE, ZE SKUTER BYL SPROWADZONY Z NIEMIEC!

CO MAM TERAZ ZROBIC.

ZGŁOSIĆ TO NA POLICJE ŻEBY MIEĆ POKWITOWANIE?

ŻADEN URZˇD MI NIE ZAREJESTRUJE POJAZDU NA PODSTAWIE BRIEFU I UMOWY KUPNA SPRZEDAZY.

PROSZĘ O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przede wszystkim przestań pisać dużymi literami bo te jak wiadomo oznaczaj? krzyk a nasze forum jest spokojnym miejscem wymiany informacji!

Co do pytania- je?li nie ma ważnych tablic niemieckich i nie ma wymeldowania pojazdu to będziesz zmuszony dojechać do najbliżsego niemieckiego "zullasungu" i tam wyrejestrować pojazd.

Odnośnik do komentarza
Ale zaraz jak wracałe? na nim to znaczy że masz tablice ...   z nimi do urzędu idziesz plus oczywi?cie brif

Hehe, tablice to nie wszystko... Wazny jest znaczek zarejestrowania na tablicach, a ja zauwazylem, po Polsce krazy troche pojazdow bez tego znaczka :) -> robia to nielegalnie.

Tak jak napisal Mariusz, sa 2 mozliwosci: albo dostajesz pojazd zameldowany-> przypadek marginalny(ksiazka, dowod, wazne rejestracje) albo wyrejestrowany(ksiazka, zaswiadczeie o wyrejestrowaniu, ew. "odsteplowane" tablice).

Odnośnik do komentarza

Tablice mam ale bez znaczka:) Mialem tylko dojechac z nimi do domu i je zutylizowac.

Mozna jakos wybrnac z tej sytuacji?

Napisac list do poprzedniego wła?ciciela aby zrobił duplikat wyrejestrowania?(raczej w?tpliwe żeby się ten niemiec zgodził)

Moze na podstawie briefu i umowy kupna zarejestruja mi go?

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Mam przetłumaczon? żółt? kartkę. Jest to "Za?wiadczenie zgodno?ci z typem pojazdów".

Firma Malaguti za?wiadcza, że skuter Madison 125:

1. Marka fabryczna/producent: Malaguti S. p. A.

2. Typ:53

(...)

15. Numer podwozia pojazdu dla modelu typu: ZJM...

zgadza się z typem, na który w dniu 18.05.1999 Federalny Urz?d Komunikacyjny....

Potem jest:

Zezwolenie na dopuszczenie do ruchu udzila:

-Wydział Komunikacji w Kassel-

data: 3.5.00

Przydzielono numer rejestracyjny: XX-XX8

Czy z tym i umow? kupna-sprzedaży wydadz? mi w Urzędzie Komunikacji w Niemczech w Kassel lub w innym mie?cie duplikat dowodu wymeldowania albo wyrejestrowania??

Bez tego dowodu nawet przegl?du nie przejdę ponieważ by wpisali w np. termin pierwszej rejestracji: nieznane; data produkcji: nieznana!!

Odnośnik do komentarza
(...)Czy z tym i umow? kupna-sprzedaży wydadz? mi w Urzędzie Komunikacji w Niemczech w Kassel lub w innym mie?cie duplikat dowodu wymeldowania albo wyrejestrowania??(...)

Ktoz to wie :rolleyes: ... Teoretycznie jest to raczej konieczne, bo jesli ktos zgubi taki papier...

PS. Jesli wydadza Ci kopie lub oryginal wymeldowania, to mimo to zostaja Ci dokumenty pojazdu potrzebne do jego zarejestrowania. Bo nikt tego nie zabiera :D .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...