Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Chcecie się pośmiać? No to poczytajcie...


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego w mojej świadomości zagnieździła się informacja, że mam wersję hondy bez ABS i.. hamulca postojowego. W pracy parkuje na lekkiej górce. Zsiadając z maszyny trzymam wciśnięty hamulec. Ostatnio przyjechałem do pracy nieco wcześniej. Siedziałem na motorze i myślałem, jak to dobrze by było mieć hamulec postojowy... Wtedy schyliłbym się lekko i pociągnał za rączkę, o tu, w tym miejscu... Tak myślałem i moja ręka zawędrowała z prawej strony pod osłonę... Jakież było moje zdziwienie, kiedy wymacałem klamkę hamulca postojowego!

I tak, po kilku miesiącach użytkowania odkryłem w motocyklu hamulec postojowy :clapping:

ABS-u jednak nie mam...

Odnośnik do komentarza

Nie jest tak żle.Ja czyszcząc plastiki przy fotelu kierowcy zaczepiłem o coś szmatką.I wtedy odkryłem że mam po prawej stronie jakieś przełączniki.Był to układ sterowania tzw.fotela ortopedycznego(pełna reg.na kręgosłup).Odrycie tego nastąpiło po ponad dwu latach używania pojazdu. :laughing:

Odnośnik do komentarza

Jak mawiają starzy górale :) lepiej późno niż wcale. W sumie to fajnie mieć coś do odkrycia po kilku miesiącach użytkowania sprzętu. Myślę, że jeśli dobrze poszukasz to choć ślady ABSu znajdziesz.

Odnośnik do komentarza

@ Borsuk witamy w klubie ja po 1/2 roku ujezdzania pierwszego burka dowiedzialem sie jak sie sciaga w 5 sekund kufer wczesniej zajmowalo mi to jakies 5 min ( odkrecenie 3-ch srub od stelarza huhi) co nie ktorzy ta historie znaja .....

PS

Pawel wcale a wcale nie mam Ciebie na mysli

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Autentyczna historia

Znajomy kupił duże kombi. Za każdym razem kiedy szukał czegoś w bagażniku przyświecał sobie latarką. Któregoś razu zapytałem czy nie lepiej wymienić żarówkę w lampce przedziału bagażowego. W odpowiedzi usłyszałem:

- ale w jakiej lampce???

:Jumpy:

O lampce nie miał zielonego pojęcia... a żarówka była ok tylko przełącznik na OFF.

Wniosek z tego prosty.. z każdym pojazdem warto się dokładnie zapoznać... a i instrukcja obsługi też jest po coś dodawana podczas kupna :msn-wink:

Odnośnik do komentarza

Mariusz, no proszę Cię. Kto by tam czytał instrukcję obsługi?? Przecież my wszystko wiemy lepiej. ;)

Co do szybkiego zdejmowania kufra to Małżonka mi uświadomiła, co i jak. Ale się wstydu najadłem. Minęło kilka lat a ona ciągle mi to przypomina.

Odnośnik do komentarza

Ja znałem starszego gościa, który z 6? (w każdym bądź razie kilka) lat jeździł od nowości Audi 80 B2 i zawsze irchą wycierał szyby z pary od środka... Na moje zapytanie (jechałem z nim w trakcie takiego manewru i prosił mnie o wytarcie szyby okna pasażera) dlaczego nie używa nawiewu, odpowiedział zdziwiony: jakiego nawiewu :blink: ?

Po włączeniu przezemnie przełącznika na pozycję 2 jeździł tak przez miesiąc wniebowzięty, że Audi oferuje takie "extrasy"... Po miesiącu zauważyłem, że jeździ cały czas na tej pozycji 2 i nie wie, że istnieje coś takiego jak ustawiane dysze nawiewu...

Za luksus uznał moje wytłumaczenie na temat ustawiania dysz i natężenia pracy nawiewu... Dodam, że nie był "człowiekiem wypuszczonym z buszu" i co nieco w życiu widział...

Dlatego mnie nic nie zdziwi :) .

Odnośnik do komentarza

Ja po 5 latach jeżdzenia astrą odkryłem, że przy lewej nodze to nie drzwiczki do bezpieczników tylko zamykany schowek. Miesiąc później samochód sprzedałem i tyle nacieszyłem się nowym odkryciem :)

Odnośnik do komentarza

Ciężko czasem jest ogarnąć ekstrasy które oferują współczesne samochody. Tym bardziej jeżeli zmienia się auto na zupełnie innego koncernu. W grupie VAG pewne rzeczy są identyczne lub bardzo zbliżone. Zmieniając pojazdy instrukcja nie była nigdy potrzebna.U nas pojawiło się auto Renaulet i tam to już wygląda inaczej. Jak uruchomić podgrzewanie lusterek ? Nie ma takiego przycisku, po lekturze instrukcji okazuje się że włączając ogrzewanie tylnej szyby jednocześnie uruchamia się lusterka. W aucie mamy tempomat ale również ogranicznik. Problem był również z rozkminieniem jak zablokować tylne drzwi dla dziecka. W VW przekręcało się w drzwiach śrubkę i już a we "francuzie" blokuje się to guzikiem. Widać każdy nowy pojazd trzeba poznać....

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wracając do tematów maxi, a dokładniej Silver Winga... nie pamiętam już komu ale gdzieś na jakimś zlocie pokazałem uczestnikowi tips&trick'a jak aktywować na noc migającą kontrolkę HISS'a. Szczęście było nie do opisania, że można włączyć straszak na złodzieja... i to w serii :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Gdy kupiłem pierwsza 5-tkę (BMW), pojechałem już nią prosto do pracy. Po pracy deszcz pada.. Siadam i jadę. Pierwsze "światła", wycieraczki nawaliły! O Q... ,ale przynajmniej z skrzyżowania muszę zjechać żeby "to coś" naprawić. Zielone - pomaleńku ruszam - wycieraczki same się naprawiły :) Jak stoisz to nie muszą przecież wycierać szyby. Jednak pietra przez parę sekund miałem.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mój kolega po 10 latach użytkowania opla rekorda zapytał mnie jak się włącza światełko oświetlenia wnętrza

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Akurat w starych Oplach włączanie lampki było mało intuicyjne ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...