Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Trzecie Zachodniopomorskie Spotkanie u Rybaka


bilety

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

My rownież serdecznie dziękujemy za wspaniałe rybki, kielbachę, sałatki i ciacha. Jak zwykle było baaaaardzo fajnie. Podziękowania dla Arka-Gospodarza, dla Marka organizatora i dla wszystkich za super towarzystwo i przemiły wieczór.

Myślę, że Rybka u Rybaka weszła na stałe do naszego kalendarza spotkań i jest to nowa tradycja, którą trzeba kultywować. :)

PS

Celem wyjaśnienia: przepraszam wszystkich Kolegów, że nie dołączyłem się do noszenia ławek i stołów, ale jak mnie chycił ból w krzyżu przed naszą przypadkową wycieczką do Kostrzyna parę tygodni temu, tak mnie trzyma do dziś i nie chciałem pogorszyć sytuacji...

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • bilety

    12

  • burgifan

    8

  • minimi1

    8

  • ArtCho

    5

Top użytkownicy w tym temacie

bardzo dziękuję za miłe spotkanie. Szacun dla Gospodarza za wspaniałą gościnę i przepyszną rybkę. Ewa z Olką już się obżerają wędzonką :laughing:. Dzięki organizatorom za sprawna logistykę ;). W ogóle to mamy w grupie wiele talentów kulinarnych - ciasta mniam, zupka - pychota, a ogórki Waldka - miodzio

tak jak Artur napisał, to powinna być nasza zachodniopomorska tradycja :msn-wink:

Odnośnik do komentarza

Ja również bardzo dziękuję za zorganizowanie spotkania. Frekwencja była chyba jak na razie rekordowa. Jak zwykle rybka była najpyszniejsza na świecie, sandacz to po prostu poezja, natomiast wędzony leszcz powałił mnie w Tym roku na łopatki, do tej pory nie mogę dojść do siebie, cały czas czuję ten niepowtarzalny smak :D

Nasz nadworny kamerzysta Robsson który filmy tworzy nam za każdym razem gdy jest okazja tym razem również nie zawiódł, jestem przekonany, że wkrótce zobaczymy link do filmiku. Do tej pory można było go zobaczyć z przeróżnym sprzętem; aparaty mocowane do skutera, do kasku, statywy wysokie, małe, po prostu przeróżne, ale Pan poszedł o krok dalej, nie wytrzymał i przeszedł sam siebie - specjalnie na nasze spotkanie kupił drona który latał nad naszymi głowami kamerując opychających się wszystkimi pysznościami gości :) Nie wiem co Pan wymyśli za rok, ale wcale nie zdziwię jak podczas spotkania z kanału wynurzy się nagle peryskop z kamerą, a Robsson będzie w swojej nowej łodzi podwodnej którą z resztą przypłynie ze Swinoujścia prosto ro rybaka i będzie nas atakował na dwa baty, czyli z wody i z powietrza ;)

Ciasta zrobione przez nasze Panie również były przepyszne, za co również należą się słowa uznania.

Piotrek zupka wymiata, 3maj tak dalej, bo masz do tego talent !

Zosiu wszystkiego najlepszego z okazji Twoich 18-tych urodzin !

Nie mam Cię na fejsie, więc kwiatki wstawię Ci tutaj :)

xsonngeb09g_l.jpg

Odnośnik do komentarza

Tak, było fajnie, dziękuję wszystkim. Znowu obżarłem się tymi małymi filecikami, które uwielbiam. Zresztą zauważyłem, że nie tylko ja się u żródła tam czaiłem. Dziękuję Arku Rybaku. Zjadłem też 3 różne sałatki, przy czym jedna była o składzie, którego na szybko nie rozłożyłem- Twojej Żony to była sałatka Arku. Jedna była z kurczakiem wędzonym- lubię kurczaka wędzonego, ale nigdy nie chce mi się go skubać no i sałatka na makaronie - czy aby na pewno był to sojowy Robssonie?- trochę mało przezroczysty- była pyszny. Pozostałe sałatki znalazły się poza moim fragmentem stołu a musiałem pilnować filecików. Ja jak pomyślę o tych filecikach to się zawsze trzęsę. Co do samego barszczu- Jestem w kropce, albowiem opieram się na suszach, zawsze wychodzi trochę inny. Ale co tam (wszystko jest na "oko". Wersja dla ambitnych- woda dwa litry, 5-6 dość dużych drobno pokrojonych ziemniaków (jedne mniejsze inne większe- mniejsze dadzą zawiesistość) buch doi zimnej wody- zaczynamy grzać. Dalej wrzucamy buraki takie http://allegro.pl/bu...5069820232.html Ogólnie polecam tego sprzedawcę PHUCEZAR1. Ma fajne suszone rzeczy- bardzo szybko wysyła. Ile wrzucamy- na oko- ja walnąłem garść dużą. Dalej dolewamy oleju, oliwy - tak na oko 4-6 łyżek stołowych ćwierć szklanki?- leję z kontenera bo mam grecką oliwę z oliwek 5 litrów- taką

http://allegro.pl/si...5337237878.html Następnie wsypuję jakieś max 5 dag zielonej soczewicy i 5-8 dag soczewicy czerwonej (zielona się nie rozgotowuje, czerwona tak) plus suszoną włoszczyznę- kupują ją na bazarku w Auchan. Zamykam na 30 minut od gotowania. Następnie dorzucam pomidory w puszce - dawtony- bo są kwaśne, zamykam gotuję. Suszone pomidory można- radzę ich jednak nie dodawać- ja tym razem dodałem, nie podobało mi się - a kupiłem sobie razem z burakami u tego samego sprzedawcy. Na koniec dodajemy sok z cytryny- tak długo, aż złamie słodkie buraki- koniecznie podajemy ze śmietaną- najlepsza śmietana to ta (moja była zła) http://piatnica.com....a-18--400g.html 18 nastka. Jeżeli komuś będzie za gęsta co zdarza się przy dawaniu na oko zupę można rozcieńczyć, najlepiej nie wodą, ale kupić sobie po prostu karton barszczu krakusa

Wersja dla rozsądnych i tych co chcą mieć to extra bez wysiłku i bez ściągania miliona rzeczy z alledrogo. Bierzemy litr wody kroimy 2-4 ziemniaki na drobno. Idziemy do szafy, bierzemy http://sklep-sys.pl/...zcz-Ukrainski/8 stosujemy się do instrukcji na pudełku i mamy prawie to samo. Z pewną przykrością stwierdzam, że efekt całej dodatkowej pracy etc nie jest dużo lepszy niż ta zupa- Zresztą ideę wziąłem właśnie z tej zupy wzbogacając ją (m.in o soczewicę czerwoną, pomidory z puszki itd)- czyli ziemniaki, olej, paczka zupy, po ugotowaniu śmietana- można też pomieszać oczywiście w większym garnku barszcz ukraiński i botwinkę tego samego producenta. - Można kupić u nich w sklepie- i o dziwo taniej w Auchan Szczecin. Powiem tak- moja była gęsta- bo rzuciłem więcej buraków, soczewicę czerwoną, pomidory ale ten, kto ugotuje zupę babci Zosi- będzie zadowolony- w każdym razie jest to lepsza wersja na codzień. No i moja musiała się przegryżć te 24 godziny- ta nie - jak się przegryzie będzie lepsza, ale moją słabo bez przegryzienia się je a tą dobrze

Aha- patent na ogórki jak i same ogórki rewelacyjne

Tomaszu życzę Ci z okazji Twojego święta powrotu na łono skuterowe

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

W imieniu moim, Jolki i dzieci bardzo dziękuję organizatorom za wspólne spotkanie, wspaniałe jedzenie i wszystkim obecnym za miłą atmosferę. Debet kaloryczny zaciągnięty na cały nadchodzący tydzień :).

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin życzymy Zosi :)

urodziny__happy_birthday_053_pies__czapeczka.jpg

Odnośnik do komentarza

Marku- dziękuję za królewski dar owocu umiejętności Arka. Ja bardzo lubię tego leszcze, ale wstydziłęm się go napoczynać, bo wiedziałem, że go sam nie jestem w stanie zjeść a nienawidzę zostawiać coś rozgrzebanego- w domu mogę sobie rozgrzebać i spoks

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dziękuje w imieniu swoim i mojego syna gospodarzowi i organizatorowi za zorganizowanie kolejnego wspólnego spotkania. Było jak zwykle bardzo sympatycznie. Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się w tak licznym i zacnym gronie. Niestety żałujemy, że nie mogliśmy dłużej zabawić... :(

Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok, na kolejnym IV Spotkaniu u Rybaka.

Odnośnik do komentarza

Ja również dziękuję za pyszne spotkanie, żałowałem jedynie że nie mam 3 żołądków. Ale kawałek rybki zachowałem na dzisiejszy obiadek, więc miłe wspomnienie potrwa dłużej.

Odnośnik do komentarza

Jak zwykle wielka przyjemność spotkać się było z Wami. Rybki paluszki lizać a atmosfera prawdziwie rodzinna - tylko Wam zazdrościć takich spotkań. Do następnego spotkania.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

W końcu udało się coś sklecić. Niestety (choć nie piłem) obraz lata jak "żyd po pustym sklepie" :/

Czas rozejrzeć się za stabilizatorem do kamerki.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Artur, ja też mam niedosyt ;) zawsze tak mam jak już skończę latać, bo wtedy dopiero przychodzi mi do głowy co można byłoby jeszcze nakręcić. Z drugiej strony to i tak za długi filmik. Najbardziej lubię takie kilku minutówki, ale jak już coś jest nakręcone to jakoś szkoda pominąć ;)

Grześ, do profesjonalizmu długa droga - może jak przejdę na emeryturę ;) to już w sumie niedługo - ok 20 lat :)

Z Maćkiem melmacie rozmawiałem, że przydałby się stabilizator i po obejrzeniu materiału zrobionego z monopoda jestem przekonany, że to zakup nieunikniony

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No wyszło świetnie. Ujęcia z drona, klasa i widzę, że opanowałeś już sterowanie... Szkoda że w tym roku nie mogłem być z wami, ale po powrocie z małej wyprawy, nie miałem szans na wolne :(

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Laptop mi padł i jakoś po tygodniu już zapomniałem żeby wam wszystkim podziękować za liczne przybycie, łakocie, atmosferę i pomoc w zakupach, jak zwykle byliście SUPER.

Arek, Iza bardzo dziękuję za udostępnienie terenu, rybkę i oczywiście nie ocenioną pomoc w organizacji. DZIĘKUJEMY :clapping:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...