Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Opony robione na miare


Gość JurskY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Możecie zaprzeczyć lub potwierdzić czy istniej? firmy w których można wykonać nacięcia w oponie (bieżnik) według własnego projektu. CZytałem o takim bajerze w zachodnich czasopismach , ale czy dobrze to zrozumiałem ? Być może to nie firma ale zestawy typu - dostajesz slicka , wyrzynarke do gumy i tnij ? Możecie powiedzieć co? więcej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

... dziwna sprawa ...

zawsze my?lałem ze kształ bierznika ma swoj okre?lony cel, lepsze lub gorsze odprowadzanie wody, trakcja ... itp

poza tym do ustalenia kształtu bierznika chyba prowadzone s? jakies badania, testy w celu jego optymalizacji ... wystarczy spojrzec po reklamach firm oponiarskich ... nowsze technologie itp itd

tym samym sadze ze "wyrzynanie" własnego wzoru byloby raczej ....hmm... delikatnie mowi?c nierozs?dne ... :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Witam

Co do własnoręcznego wycinania ( lub nawet maszynk? ) to raczej niemożliwe - opona musi spełniać pewne parametry techniczne . Ale je?li chodzi o zamówienie wzoru wg. twoich potrzeb lub upodobań to pewnie można co? takiego zamówić u producenta , ale chyba wyobrażacie sobie jakie to s? koszty . :)

Pamiętam jak był pokazywany studyjny model Mercedesa ML to on był na oponach , których bieżnik był uformowany w kształt mercedesowskich gwiazdek . Ale jak do tej pory takie opony nie weszły do produkcji , był to tylko pokaz studyjny możliwo?ci firmy .

Ale je?li czytałe? o tym to szukaj bo na pewno znalazło by się paru chętnych .

Pozdrawiam ( wszystkie skutery :) )

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Opona w logo Burgmanii na pewno wygladala by efektownie i zdecydowanie oryginalnie ale jak by logo odprowadzalo wode hmmm raczej mizernie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Gazete z t? wzmiank? (jak zwykle , co w danej chwili jest mi potrzebne) zostawiłem na działce . Tak więc ja jutro się o ni? postaram , a nowe opinie mile widziane .

Dlaczego odrazu logo , większym bajerem byłoby widzieć " Made by Artix" , i niekoniecznie na bieżniku , ale np. z boku na obwodzie. Zejdzmy jednak na ziemie - pewnie bedziecie mieli racje , ale to postarram sie jako? rozwikłać do jutra. .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze cos takiego jak wyrzynanie opon istnieje. Stosowane jest jednak tylko w sporcie, i to nie byle jakim bo Moto GP i Rally WM. A tam mozna sobie pozwolic na zaplacenie za jednego kapcia pare tys euro. O wyrzynaniu na potrzeby prywatne jeszcze nigdy nie slyszalem. Po drugie takie opony nie dostalyby nigdy homologacji.

Odnośnik do komentarza
Nieznalazłem .

Może jak Ci się bedzie chciało to napisz na czym polega to wyżynanie w GP itd.

Dobranoc.

To chyba jasne :) , na wyrzynaniu bieznika ktory jest optymalny dla danych warunkow pogodowych(opady, temperatura) oraz najlepiej pasuje do danego podloza. Dodatkowo brane jest pod uwage obciazenie i pare innych aspektow.

Odnośnik do komentarza

Ja rozumiem , ja wszystko rozumiem . Wszystko zgodnie z zasadami fizyki , hydrodynamiki . Ale interesuje mnie bardziej strona techniczna. Nie żeby interesuj?cy był skład gumy , ale czy to jest tak że jaki? TEam motocyklowy zamawia u producenta opon konkretne gumy dla konkretnej pogody , czy dostaje gumy gołe a mistrz teamu wycina stosowne bieżniki według potrzeb np. zawodnika. A jeżeli wyrzyna to czym . O wł??nie, to ostatnie zdanie mnie kręci najbardziej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

cze?ć .

pare ładnych latek temu w okolicach poronina był stary baca który rzeĽbił na laskach różne wzorki ,,ludowe,,posługiwał się dłutkiem.

może kto? zna namiar na go?cia ?

górale znaj? się na pogodzie i rzeĽbieniu to może mogliby nam wytłumaczyc

problemik z nacinaniem ,pogod? i wzorem.

laski czy oponki jeden pieron.

ps.unimil robi dobre sliki

pozdrawiam pawel883

Odnośnik do komentarza
Ja rozumiem , ja wszystko rozumiem . Wszystko zgodnie z zasadami fizyki , hydrodynamiki . Ale interesuje mnie bardziej strona techniczna. Nie żeby interesuj?cy był skład gumy , ale czy to jest tak że jaki? TEam motocyklowy zamawia u producenta opon konkretne gumy dla konkretnej pogody , czy dostaje gumy gołe a mistrz teamu wycina stosowne bieżniki według potrzeb np. zawodnika. A jeżeli wyrzyna to czym . O wł??nie, to ostatnie zdanie mnie kręci najbardziej.

Pozdrawiam.

Jesli poogladasz Rally WM to dowiesz sie wszystkiego i bedziesz sobie mogl czasami popatrzec jak wycinaja opony. Opony wycinaja ludzie, przydzieleni przez producenta opon, danej stajni wyscigowej. Wycinaj specjalnymi wyrzynarkami, czasami sliki a czasami "poprawiaja" tylko "firmowy" bieznik. To temat rzeka, wiec nawet nie ma co tu opisywac tego dokladniej. Skoro nie spotkales sie z tym zjawiskiem wczesniej live czy poprzez transmisje MotoGP, Rally WM czy Formuly 1, gdzie takie rzeczy tlumaczone sa na biezaco to nie wiem co mam tutaj opowiadac? Jak wyglada bieznik? Ile cm ma naciecie czy ile watt ma ta maszynka :) ? Wiem jedno, opony takie nie nadaja sie do uzytku na drogach publicznych(w ruchu drogowym), sa dopuszczone tylko do celow sportowych na zamknietych imprezach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...