Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kraków-Szczecin (samochodem) - którędy?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

Akurat wypadła mi na jutro podróż z Krakowa w okolice Szczecina. Niestety nie na 2oo, lecz samochodem. Chciałbym zapytać, szczególnie dolnośląskich, lubuskich, wielkopolskich i zachodnipomorskich Burgmaniaków, czy ma sens by zjechać z A4 pod Legnicą i dalej jechać drogą krajową DK3/ekspresową S3 w kierunku Lubin - Zielona Góra - Świebodziń - Gorzów Wlkp. - Szczecin czy też nie warto tracić czasu i jechać przez Niemcy?

Proszę o informację o stanie i przejezdności powyższą trasą w ciągu dnia.

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Jurek

Odnośnik do komentarza

Przez Niemcy trochę szybciej ale ok. 100 km dalej. Na Berlińskim Ringu wczoraj był spory korek w kierunku Szczecina z uwagi na naprawę nawierzchni, warto sprawdzić czy już jest ok. Trasa przez Polskę tak jak pisałeś jest teraz całkiem spoko, niestety na A4 jest kilka odcinków w remoncie i mogą tworzyć się korki. Dalej na 3 i S 3 jedzie się całkiem przyjemnie. Ja po otwarciu całego odcinka S3 od Sulechowa do Szczecina przestałem jeździć przez Niemcy.

Odnośnik do komentarza

witam :) tak się sklada ze byłem m-c temu na urlopie ze swoim plecaczkem w Krakowie i wracałem no baa...na 2oo... a4 od kraka do samego końca az będzie kierunek Berlin i dalej zjazd na Żary dalej zielona gora,gorzow...i szczecin piekna trasa może nudno na a4 ale się jedzie przyjemnie...tylko te stacje paliw lotosu...ceny kosmos no i tylko MD..po drodze...pozdro...

Odnośnik do komentarza

Panowie, jeszcze raz dziękuję za pomoc w planowaniu trasy. Już wróciłem. Ostatecznie pojechałem tak:

  • w kierunku Szczecina: A4 i dalej A18 a następnie DK 27 przez Żary do Zielonej Góry i dalej S3 (wybór tej opcji nastąpił na parkingu przed Legnicą pod wpływem reklamy wystawionej przez KOT'a45 - dzięki za fajny pomysł!),
  • powrót do Krakowa: S3, DK3 do Legnicy i dalej A4 do Krakowa (Lucjan73, Evlis, maroch75, kris02 - potwierdzam jedzie się też bardzo dobrze, a przy okazji zatrzymałem się na zwiedzanie centrum Zielonej Góry).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...