Skocz do zawartości
Forum Burgmania

spamerzy na forum


szorstki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Nie wiem czy Invision "wspiera" taki patent, ale ograniczyłoby to zapędy

łobuzów od aptek, powiększania interesu, i innych kwestii.

Chodzi mi o konieczno?ć przeczytania przy rejestracji na forum, stringu, który

pojawia się w formie bitmapy (obrazka) i wpisania go w formularzu rejestracyjnym.

Wiele boardów takie có? posiada i działa to do?ć wydajnie. !scooter

Tetsuo, może da się takie co? i tu wprowadzić, bo jak nie, to s?dz?c po ostatnich odwiedzinach, problem może rozrosn?ć się lawinowo.

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Już zaczynam się tym dokładniej interesować.

Pro?ba do wszystkich forumowiczów: na wszelki wypadek nie klikajcie w linki zawarte w spamie !

Oto ostatni spamer: svcorp- zbanowany!

Użytkownik lub automat z Włoch ale identyfikuj?cy się niemieckim mailem.

Ip 62.101.75.14

person: Fausto Brusco

address: EDILKAMIN SPA

address: via Mascagni, 7

address: I- 20020 Lainate MI

address: Italy

Niestety takich banów musieli?my zrobić już kilka w ci?gu ostatnich kilku dni. Faktycznie zaczyna się z tego robić plaga !scooter

Trzeba będzie co? z tym zrobić i to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mariusz, banowanie spamerów nic nie da, bo to w większo?ci s? boty (skrypty automatycznie rejestruj?ce spamerów na forach !scooter :D )

przed którymi nie mamy chyba na razie mechanizmów zabezpieczaj?cych.

Na razie mamy ich niewiele (problemów ze spamem),

bo ludzie ?wiadomi nie klikaj? na linki podane w przesyłkach (to "nakręca" koniunkturę). Jak się "towarzystwo spamerskie"

"zw?cha", problem wzro?nie lawinowo.

Jak napisałem wyżej, na razie nie mamy zabezpieczenia w postaci tego

pkt. w formularzu rejestracyjnym. Poza tym mechanizmem o którym pisałem,

s? mechanizmy, któr aktywuj? konto dopiero po wysłaniu na e-mail rejestruj?cego

się, specjalnej przesyłki z linkiem w który należy "klikn?ć".

Te dwa zabezpieczenia, w zasadzie załatiwj? "automaty".

Nasze forum przestało być jak widać "małym i niszowym", zagl?da tu dużo ludzi

i zaczynamy mieć problemy jak większo?ć. :D

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Szorstki... wiem o czym mówisz. Zobaczymy na ile technicznie da się to zrealizować ale będziemy się starali na tyle na ile to możliwe aby nasze forum ograniczało spamerom dostęp.

Na t? chwilę kasujemy userów oraz posty.

Raz jeszcze zwracam uwagę wszystkim użytkownikom: NIe klikać w linki !

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Nie wiem czy Invision "wspiera" taki patent, ale ograniczyłoby to zapędy

łobuzów od aptek, powiększania interesu, i innych kwestii.

Chodzi mi o konieczno?ć przeczytania przy rejestracji na forum, stringu, który

pojawia się w formie bitmapy (obrazka) i wpisania go w formularzu rejestracyjnym.

Wiele boardów takie có? posiada i działa to do?ć wydajnie. !scooter

Tetsuo, może da się takie co? i tu wprowadzić, bo jak nie, to s?dz?c po ostatnich odwiedzinach, problem może rozrosn?ć się lawinowo.

pzdr

Tak invision wspomaga takie opcje, niestety w tej chwili one nie działaj? , nie bardzo wiem z jakiego powodu ...

Po prostu obrazek z kodem w ogóle się nie pokazuje tak , że nie mozna nic wpisać.

Podejrzewam , ze wkrótce ten problem wyeliminuje.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Słuchajcie... tak apropos spamu ... Ile dostajecie na Waszych skrzynkach dziennie listów spamowych?

Pytam, ponieważ to co obserwuje na swojej od jakiego? czasu osi?ga epogeum :D

Każdy dzień to ok. 100 wiadomo?ci spamerskich w odbiorczej i ok 50- 100, która wędruje automatycznie do folderu "spam".

Naprawdę powoli staje się to nie do zniesienia :rolleyes: .

Może opcja płatnych maili (np. 1 grosz) w zamian za wydajniejsz? filtracje wykluczyła by ten problem... nie wiem.. gło?no my?le ale powoli zaczyna mnie to załamywać. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Mariusz 100 :rolleyes: dla mnie to bardzo dużo. Ja mam 10-20 dziennie.

Zacznij pisać więcej po ?wiecie :rolleyes: a dojdziesz do 200-300 jak moja Żona

Odnośnik do komentarza

No to ja się pochwale ... Że w stosunku do innych otrzymuje baardzo mało spamu ... góra 3 szt dziennie :rolleyes: Zawdzięczam to dobremu, prywatnemu serwerowi poczty i autorskiemu filtrowi przeciwspamowemu.

Najlepiej mieć 2 konta ... jedno do ważnych spraw ...

A drugie do (jakie? darmowe) do różniastych dupereli ...

Ten system działa w 99%

Aha żeby nie było ... bywały dni gdy wysyłałem po 50 maili dziennie więc nie pisuje mało ... choć teraz większ? role przejeły komunikatroy.

Pozdrawiam PCX

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dla mnie kazdy kto nie ma wyplenionego profilu to spamer no ale to nie jest niespodzianka dla wiekszosci. :rolleyes:

Co do maili nawet moj pracowy zabezpieczony do granic mozliwosci adres emailowy nie jest nie podatny na spam dostaje okolo 20-30 spamow dziennie. Na prywatny przychodzi tez mniej wiecej tyle, ale faktycznie odkad mam specjalny mail sluzacy glownie do rejestracji roznych programow i generalnie taki smieciowy to dostaje tam w granicach setki :rolleyes: spamu dziennie.

Odnośnik do komentarza
Każdy dzień to ok. 100 wiadomo?ci spamerskich w odbiorczej i ok 50- 100, która wędruje automatycznie do folderu "spam".

Jednym słowem to ujmę RZE?NIA ! :rolleyes:

Ja osobi?cie posiadam konto na o2.pl i dla waszego zdziwienia może się zdarzyć że dostane 2-3 e-maili spamowych na tydzień ... Wysyłam i dostaje dużo e-maili (tak mi się wydaje - w ci?gu 2 miesięcy 1650)

Więc Ja mogę z czystym sercem powiedzieć "nie wiem co to spam" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Wlasnie wczoraj milem mozliwosc "poczyscic" skrzynki i zapory spamowe. Rekordem na jednym koncie "spamowym" bylo ok. 1250 maili w przeciagu kilkunastu dni !OKK . Sam mam kilka kont, ale razem ilosc spamu przekracza 100 emaili dziennie do wykasowania !OKK .

Zauwazylem rowniez pewne opoznienia w dostarczaniu poczty oraz opoznienia w obsludze kont. Oczywiscie wszystko porownania 2005- 2006.

Czy grozi nam "padniecie" inetu !scooter ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...