Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Spalanie w Xcitingu 500


elqjp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

Mam pytanie do posiadaczy Kymco Xcitinga 500. Ile kilometrów jeste?cie w stanie zrobić na jednym baku. Ja zauważyłem, że po 180 km wskazówka prawie schodzi do zera(komornik się nie zapala) przy jexdzie mieszanej(miasto i poza).

Odnośnik do komentarza

Witaj ... najniższe spalanie jakie udało mi się osi?gn?ć to wynik 4,6 litra /100 km oczywi?cie na trasie :lol: , natomiast jazda miejska to wyniki pomiędzy 5,5 do 6,5 litra /100km niestety xcitingi s? paliwożerne :rolleyes: .

Wszystko też zależy od twojej nogi -upss ręki i jak traktujesz manetkę gazu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

hej

odswieze troszke temat...domyslam sie ze powyzsze posty dotyczyly wersji gaznikowej czy moze ktos napisac jak spalanie wygląda u niego w wersji z wtryskiem?

ile na baku w trasie ile w miescie przy ilu litrach zaswieca sie kontrolka rezerwy?

Odnośnik do komentarza

Miałem takiego paskuda :)

Ale powiem ciekawostkę

Palił mi między 5,5 a 6,5, ale jak przeszedłem na 98 to prawie litr mniej

Wersja gaźnikowa po lifcie, ja raczej lubiłem od świateł do świateł :) wiecie jak

Odnośnik do komentarza

Z moich ostatnich notatek(jesień 2011) wynika - spalanie min.4,98 litra do max.5,79 litra na 100 km.

Niestety nie podam kiedy to miasto, trasa czy też cykl mieszany.

Jazda w mieście raczej w stylu szlifierkowym. To pewnie te ponad 5 litrów na sto.

Na trasie w górnym zakresie obrotów. :)

Ale z tego co kojarzę to właśnie wtedy mam spalanie poniżej 5 litrów na 100 km.

Jak nie zapomnę i poszukam starszych zapisów excelowych to zdaje się, !YES że było nawet lepsze minimum.

Coś koło 4,6 ??? :)

Odnośnik do komentarza

Ja co prawda mam gaźnikowy z początku produkcji (2006) i pali w mieście (Wawa) pomiędzy 4.9-5,2 przy normalnej w miarę spokojnej jeździe. W trasie średnio 4,2. Myślę, że różnica w spalaniu ok. 1 ltr pomiędzy Pb 95 i 98 to jakaś anomalia. Różnica jest niezauważalna, a lanie tej droższej mija się z celem. Te silniki nie są na tyle wysilone.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ludzie, o czym tu dyskutować?! Każdy inaczej jeździ, każdemu inaczej spali. Poniżej 4 litrów nikt nie zejdzie (chyba z górki i na żaglach), ale tak 4,5 można utrzymać przy ekonomicznej jeździe w trasie. Ja po mieście nigdy dokładnie nie mierzyłem. Na pewno wychodzi sporo powyżej 5 l, może nawet 6. W trasie raz mierzyłem przy spokojnej jeździe, wyszło 4,6.

Reasumując - styl jazdy może wpłynąć na różnicę w spalaniu rzędu ok. 1,5 l. Czyli przy dzisiejszych cenach, jakieś 8-9 zł na 100km.

Myślę, że te wielkości dotyczą większości maxiskuterów o pojemności pow.400ccm, nie tylko Xcitinga.

OT. Odkąd znacznie wzrosły ceny paliw, mój styl jazdy, zarówno 2oo, jak i 4oo, wyraźnie złagodniał... :lol:

Odnośnik do komentarza

tak masz rację mój też mocno złagodniał :)

zastanawia mnie tez czy instalacja wtrysku miała jakis drastyczny wpływ na spalanie i osiągi?

nie miałem okazji jeżdzić gażnikiem ale z różnych żródeł słyszałem różne opinie

Odnośnik do komentarza

Mój średnio po mieści pali 5,2. Najmniejsze spalanie przy predkości przelotowej 80-100 na trasie 400 km wyszło mi 3,75

Odnośnik do komentarza

Pojazdy gaźnikowe ze względu na niedoskonałość systemu zasilania mogą mieć znaczne różnice w spalaniu. Przy wtrysku dawka paliwa jest precyzyjniejsza. Należy zakładać, że spalanie w tych nowszych może być mniejsze o ok. 0,5 ltr. Generalnie. Ale w praktyce np. przy jeździe na bardzo krótkich dystansach, na niedogrzanym silniku to właśnie układ wtryskowy może generować większe spalanie. Przy gaźniku ssanie wyłącza się dosyć szybko.

Jakby mój w mieście palił aż 6 ltr to sprawdziłbym czy czasem układ hamulcowy nie blokuje kół, zastanowił bym się nad rodzajem opon i ciśnienim powietrza no i przede wszystkim nad techniką jazdy. W lecie jak jeżdżę to bardzo często w mieście schodzę poniżej 5 ltr. I nie chodzi tylko o prędkość, bo bardzo często jest to 100 km/h tylko przewidywalność i płynność. No i nie marnowanie zasobów na stanie w korkach. Bo przecież do tego służy jednoślad :)

Odnośnik do komentarza

Mój średnio po mieści pali 5,2. Najmniejsze spalanie przy predkości przelotowej 80-100 na trasie 400 km wyszło mi 3,75

wynik naprawde dobry!

piszesz ze w trasie 400 km mozesz powiedziec czy w dwie osoby ? czy obładowany? czy masz kufer?

domyslam sie ze wszystkie te rzeczy mają na ten wynik wpływ

Odnośnik do komentarza

mój xciting pali na mieście 5,5 a na trasie nie udało mi się zejść poniżej 4,5 (jazda bez szaleństw).

natomiast xciting ma jeden problem - prędkościomierz mocno przekłamuje (był o tym kiedys wątek na forum burgmanii). U mnie różnica jest istotna - prawie 20km/h więcej niż pokazuje GPS. nie sprawdzałem czy to się przekłada na odczyt odległości, ale na chłopski rozum raczej tak, co może oznaczać, że nasze sprzęty palą więcej.

w każdym razie jestem przygotowany, że co 200km muszę kupić paliwo.

PS. nie liczę ile pali, bo przyjemnośc z jazdy jest bezcenna !vampire

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o v-max to u mnie 160 km/h i ani grama więcej ,przekłamanie max wychodzi 10 km/h

wczoraj tez sprawdziłem na co go stać !scooter i masz racę 160 max ale mam kufer i wiatr też mi nie spzyjał :) nie wiem na ile to prawdziwa prędkość ale miło spojrzeć na licznik

pierwsze tankowanie po 150km dało wynik 6,66 shell v-power 95 prędkość przelotowa 100-120 !TOMCAT

jedna rzecz która mnie strasznie drażni to że podczas tankowania paliwo pryska na zewnątrz...nie podejrzewam że to moja nieumiejętność

Odnośnik do komentarza

wynik naprawde dobry!

piszesz ze w trasie 400 km mozesz powiedziec czy w dwie osoby ? czy obładowany? czy masz kufer?

domyslam sie ze wszystkie te rzeczy mają na ten wynik wpływ

Jazda była w pojedynkę. Ja waże 85 kg, kufer był ale puściutki i w skuterze też nie było żadnych tobołków. Paliwo zawsze leje pod sam korek, więc pomiar był raczej bardzo dokładny. Wiekszość trasy to prędkości w granicach 80 km na godzine, ale zdażało się jechać i 130-140. Jeden z kolegów, który jechał wtedy burkiem 400 jak dobrze pamiętam miał wtedy spalanie 3,8.

Paliwo faktycznie lubi pryskać :), ale to kwestia przyzwyczajenia 2-3 razy się zdażyło później już zacząłem na to uważać i jest ok. Jeśli chodzi o przekłamanie licznika to przy licznikowym 100 gps pokazywał 86-88. Przypuszczam, że przy większej prędkości różnica się powiększa.

Natomiast km liczy dobrze i prędkość z licznika okazuje się, że nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...