Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Elite 250


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... Skuter "wiekowy" i mało popularny... Oglądałem ostatnio rocznik chyba '91 i zaczyna mi się coraz bardziej podobać...

Miał ktoś i jeśli tak, to jakieś uwagi?

Spacy już miałem, Helixa też, to może czas na Elite ;) ... Takiego skuterowego "kanciastego youngtimera" ;) ...

PS. Ta linia, te zegary... WOW.

honda-elite-250-132521.jpg

Elite250dash.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Elite 250 to taki Pre-Helix :)

Napęd konstrukcyjnie toższamy z Helixem.

Skuter baaardzo rzadki.

Jeszcze rzadszy jest Elite 150 US (lata 84-87) w wersji De Lux z otwieranym reflektorem... można rzec, że to dziś mega rarytas :)

Kiedyś mocno reklamowany w USA m.in przez Grace Jones

4126385c57b1ad62ac2b2dd0a8cf7c67.jpg

Jak się jeździ... Bardzo dawno temu miałem okazję jechać Elite. Jeździ podobnie jak Spacy 125... tylko trochę bardziej "na bogato" (większa buda) i oczywiście bardzo miękko.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Najfajniej otwiera się reflektor....Prawdziwy rarytas :clapping:

Prezentacja

Wracając do 250'tki... na US Elite a np. w Anglii skuter był oferowany pod nazwą Spacy.

CH250_Spacey_front.jpg

Odnośnik do komentarza

Będziesz zadowolony. Napęd Helixa w znacznie mniejszym i lżejszym podwoziu. Bardzo komfortowe zawieszenie. Moja miała oba hamulce bębnowe i tu był chyba jedyny słaby punkt.

Odnośnik do komentarza

Patrząc na wskaźniki paliwa i temperatury oraz licznik kilometrów to pierwsze skojarzenie Fiat 125.

Poprostu bajka.

Odnośnik do komentarza

(...)Taka podróż w czasie.

I też o to mi chodzi :) ...

Helixa też spróbowałem, ale pod względem dostępności do Elite, to Helix "czai się" za każdym rogiem ;) ...

Odnośnik do komentarza

Lucku, już na zdjęciach widać że moooooocno zmęczona ;) , a dostanie jakiś listewek czy plastików do niej graniczy pewnie z cudem.

Taki stan, to moim zdaniem pieniądze wyrzucone w błoto :) ...

Odnośnik do komentarza

Jeszcze tylko jedno ważne (dla mnie) pytanie, ze względu na ew. późniejszą "eksploatację ;)", gdzie Elite ma akumulator i czy łatwo go wymontować (jak np. Tmax '01- '07, C jedynka, itp.) ?

Odnośnik do komentarza

Komora aku jest pod klapką na przekroku. Pod aku jest tasiemka, którą unosisz aku po odkręceniu klem. Szybko i łatwo.

Odnośnik do komentarza

(...) Pochwal się po zakupie.

Już widzę, że poszukiwania odpowiedniego stanu mogą potrwać nawet rok... A i to nie ma pewności, czy dojdą do skutku :( ...

Odnośnik do komentarza

Na pewno łatwo nie będzie. Natomiast uważam, że warto poczekać. Dla miłośnika japońskich maxi trudno o lepszego klasyka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...