Skocz do zawartości
Forum Burgmania

spontanicznie i nie tylko....


jaro_4setka

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj dostałem nagranie z nieoznakowanego rodiowozu,dwóch maksiskuterzystów próbowało wjechac na skrzyżowanie przy zapalonym czerwono-żółtym świetle...czy to ktoś od nas? :)

11173406_839952416078010_532497702544043454_n.jpg?oh=abab40ba4b4cf1734355b16b0065ba55&oe=559E4BF5&__gda__=1440546504_e6e7aeb1a3d2055d914757834e0ed1e5

Odnośnik do komentarza

ten z lewej skuter jakiś taki znajomy się mi wydaje... :Jumpy:

a tego skutera z prawej, widziałem kiedyś na skrzyżowaniu w.... Tallinie :rolleyes1::wink32:

Odnośnik do komentarza

Uuu, nieźle to zamieszane, widać, że chłopaki potrafią latać swymi maszynami...

Szkoda tylko, że nie widzieli, że wymijali nieoznakowany radiowóz ? ...

Odnośnik do komentarza

Odnośnie w/w kierowników chyba widziałem tych, , nocnych wilków, , około 15:30 -16:00 na drodze krajowej k-16 Augustów -Ełk. Miałem sprawdzić im paszporty czy dostali w końcu te wizy, lecz ten pierwszy na B 400 tak pędził, że kolega tym B 650 ledwo zdążył :-) Nic tylko na Berlin pognali!

Odnośnik do komentarza

A właśnie że czytają:-D

Wczoraj, Roman w okolicach południa zadzwonił pytając czy nie mam ochoty przewietrzyć sprzęta, a jak wiadomo kumplom polatania się nie odmawia jak małżonce czy też nałożnicy pożyciaB-)

Tym też sposobem porzuciłem dotychczasowe zajęcia (pranie i sprzątanie zawsze może zaczekać ;-)) i w okolicy 13:30 w asyście Romana wytoczyłem burka z garażu:-)

Po szybkiej debacie wystrzał na Szwajcarię do jednej z zaprzyjaźnionych jadłodajni dla strudzonych trasą kierowników gdzie świeżą strawę podają młode, piersiste niewiasty których to biusty nie nadgryzione zębem czasu dzielnie toczą odwieczną walkę z grawitacją ku uciesze oczu naszychB-)

Po spożyciu tzw kawki rozruchowej (ja również skusiłem się na delikatną strawę która pozwoli memu podniebieniu poczuć smak wiosny tym samym pozwoli choć w małej części zaspokoić apetyt na wcześniej wspomniane niewiasty- sałatka z łososiem była strzałem w dziesiątkę)

Po wyjściu na świeże powietrze Roman wspomniał że ma jakiś pakunek do podrzucenia znajomemu w Augustowie dodając że w gruncie rzeczy mamy niewiele czasu by się tam stawić. Dwa razy powtarzać mi nie było trzeba w skutek czego urzadziliśmy wręcz wariacki sprint przez Suwałki do Augustowa;-) a światła na których czuje oko kamery kapitana Bochosa nas przyłapało, były jedynymi które zmusiły nas do zatrzymania się;-)

Szczęście że kapitan nie udał się swym zacnym radiowozem za nami w pościg gdyż nagranie z owego przejazdu mogło by wpłynąć bardzo negatywnie na stan naszych portfeli;-)

W Augustowie obraliśmy już tryb relaksacyjny i kierunek na plac w centrum gdzie w jednym z miejscowymch przybytków rozpusty panie serwują jedne z najlepszych lodów w regionie (oczywiście mam tu na myśli wyroby z mrożonych substancji mlekopochodnych, choć przyznam szczerze, nie protestowałbym przeciwko spotkaniu na szlaku uśmiechniętej turystki z Bułgarii ;-)) 4d57148c868b125b23a9325fe1b2ccbf.jpg

Następnie już zrelaksowani z lekka udaliśmy w stronę Ełku i wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że o mały włos nie wpadliśmy w rozgrzane suszarką objęcia (co się potem okazało) Rafała;)

Potem już tylko lekka strawa w Smętku, kawka z Makim fotka dla potomnych i powrót do domu B-) a79bed26a54914c3c03e3566cf2f1254.jpg

Odnośnik do komentarza

Hmm, a to ciekawe zjawisko, bo gdy uczyłem się do egzaminu na kat.A, znała,łem w testach filmik, na którym przedstawiona była podobna sytuacja. Mianowicie podjeżdża pojazd do sygnalizator a z czerwonym. Robi się czerwone z żółtym i na tym filmik się kończy. I pada pytanie: Czy w tej sytuacji, kierujący pojazdem może wjechać na skrzyżowanie. Kliknąłem, że nie i była to zła odpowiedź.Oczywiście według tych ćwiczebnych testów. Ale to chyba dyskusja na inny temat - prawda czy fałsz.

Odnośnik do komentarza

rysie%2Bmaj%C3%B3wka.jpg

i tu dodatkowe info :

Szanowni Motórzyści i Motórzystki!

Zgodnie z planem imprezy dnia 2 maja o odbędzie się wycieczka do Klasztoru Pokamedulskiego w Wigrach, na miejscu będzie czekał na nas opłacony przewodnik. Start wyprawy godzina 10.00.

Weźcie z sobą kilka groszy, gdyż za dodatkowa opłatą, czyli za drobne 8 ziko, można będzie zwiedzić Muzeum Jana Pawła II, apartamenty w których nocował podczas pobytu w Wigierskim Klasztorze, będzie można wdrapać się na Wierzę zegarową, która jest zarazem wspaniałym punktem widokowym oraz zwiedzić podziemne krypty i to wszystko za jedyne 8 zł!!!

W tym samym czasie w Ośrodku Wypoczynkowym "Silaine" odbędzie się pokaz pieczenia chleba oraz degustacja miodu z pasiek pochodzących z naszego pięknego regionu.

To jeszcze nie wszystko. Tego samego dnia o godzinie 11.30, w Wigrach, odbędzie się rejs statkiem po jeziorze Wigierskim tzw. Szlakiem Papieskim. Rejs będzie trwał około godziny. Bilet wstępu kosztuje 25zł za jedną osobę dorosłą. Minimalna ilość chętnych to 5 osób.

Przypominamy też o tym, iż o godzinie 15.00 również 2 maja, będzie możliwość wybrania się na zwiedzanie grodu i wioski Jaćwingów, do czego serdecznie zachęcamy. Wyprawa będzie bardzo ciekawa i do tego nie trzeba będzie oddalać się daleko od wspaniałego Ośrodka "Silaine" ( ok. 3km. to można na czworaka dojść......).

No, także ten tego tamtego, odliczamy dni :)

resztę można poszukać na ich fejsbuku

Odnośnik do komentarza

Ja bym chętnie, ale jestem w Kazimierzu Dolnym, chyba że ktoś ma ochotę wpaść :-)

A ja przesyłam pozdrowienia z SARAJEWA .

Artur,literówka Ci się wkradła,nie pisze się Sarajewa,tylko Grajewa... :-)
Odnośnik do komentarza

Witam !!!!! Czy Ktoś jutro , Coś lata na 2oo Omena w TVN mówi że ma być bardzo ładna pogoda 15 stopni i słoneczko :clapping:

Co proponujesz?? Z chęcią przetoczę się gdzieś burkiem:D

Odnośnik do komentarza

no to jestem po zlocie w Oszkiniach było mega super...kupa motocyklistów z Sejn ,Augustowa,Suwałk,Grajewa byli też licznie z Ełku,Białegostoku bardzo miły ośrodek nad samym jeziorem.no co tu gadać było super.

a odnoście mojego sprzętu to średnie spalanie wyszło 4,35L/100km prędkości 110-125 przy wyprzedaniach 140-150 .to jest nieźle .biorąc pod uwagę jazdy dalsze turystyczno-wyprawowe gdzie prędkości wynoszą 100-110 spalanie powinno wynieść około 4 litrów co przy zbiorniku 23litry daje naprawdę super zasięg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...