Skocz do zawartości
Forum Burgmania

taka sytuacja


CZARO

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj dzięki swym przewspaniałym umiejętnościom uniknąłem śmierci swojej i moich dzieci :)

było blisko ,ale w lusterka patrzę zawsze....

Odnośnik do komentarza

???

ale Ty szybki,nie zdążyłem napisać, ja też patrzę w lusterka,tyłek miałbyś skasowany... I oby tylko na uszkodzeniu auta się skończyło...
Odnośnik do komentarza

rusek przejechał jakieś 5-7 metrów dalej więc siła była by dość duża i z yarisa pewnie niewiele by zostało ,patrząc na różnicę mas pojazdów. po strzale został bym wypchnięty na środek lub dalej skrzyżowania .nie chcę nawet myśleć co by było gdyby............

Odnośnik do komentarza

Jedno jest pewne... O jeden filmik typu "bum!" z ruskiej kamery mniej ;)... Dzięki czujności kolegi CZARO :)

Ja też mam nawyk patrzenia w lusterko nawet przy w miarę spokojnym hamowaniu przed światłami.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Pewnie jeszcze "jobów" dostałeś od tego gamonia bo musiał się zatrzymać a tak by sobie skrzyżowanie przeleciał...

Odnośnik do komentarza

Pewnie jeszcze "jobów" dostałeś od tego gamonia bo musiał się zatrzymać a tak by sobie skrzyżowanie przeleciał...

a i to jest wielce prawdopodobne :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

abo mu się jakieś japońskie kurduple między oponami plączą...

A tak swoją drogą to trzeba się gapić w lusterka żeby takich niedoszłych niespodzialnek uniknąć.

Mój szacun, że tego uniknąłeś, lepiej sobie nie wyobrażać co by było.

A tirowcowi kęsim, kęsim

Odnośnik do komentarza

Mi to wygląda na to że kierowca bardziej skupiał się na tym żeby mu ładunek podczas hamowania nie pojechał. Odkąd jeżdżę dużymi autami i miałem już kilka hamowań awaryjnych to przy włączeniu abs-u na śliskiej nawierzchni (co widać na filmie) byłoby widać wyraźne podrzucenie kabiną przy zatrzymaniu (jak na tym filmie:

) Ten ruski fagas nawet nie próbował się w porę zatrzymać:/ gdyby miał odłączony ABS to by zestaw złamało przy tak gwałtownym hamowaniu (złamało zestaw w sensie postawiło ciągnik bokiem w stosunku do kierunku ruchu naczepy) Dzięki Bogu Czaro że mu uciekłeś bo tak szmaciarz przewlókłby cię przez skrzyżowanie bez najmniejszego zastanowienia. Nie wiem gdzie ci kierowcy mają głowy.... :(
Odnośnik do komentarza

Nie jestem zupełnie emocjonalnie związany z wydarzeniem i patrzę "z zewnątrz". Jakoś dramatyzmu nie widać na filmie. Skąd pewność że ciężarówka nie zatrzymałaby się nie uderzając w auto bohatera? Kierowca ciężarówki widział, że auto ustąpiło, to po prostu lżej zahamował; skorzystał ze zrobionego mu miejsca. Fakt, że zbyt swobodnie. Tak widzę to na filmie.

A jakby trachnął? Auto do wymiany, miałbyś nowszy model. Wszyscy mieli foteliki, pasy i zagłówki. Raczej byście wyszli z tego cali.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem zupełnie emocjonalnie związany z wydarzeniem i patrzę "z zewnątrz". Jakoś dramatyzmu nie widać na filmie. Skąd pewność że ciężarówka nie zatrzymałaby się nie uderzając w auto bohatera? Kierowca ciężarówki widział, że auto ustąpiło, to po prostu lżej zahamował; skorzystał ze zrobionego mu miejsca. Fakt, że zbyt swobodnie. Tak widzę to na filmie.

A jakby trachnął? Auto do wymiany, miałbyś nowszy model. Wszyscy mieli foteliki, pasy i zagłówki. Raczej byście wyszli z tego cali.

obejrzyj sobie ponownie filmik i popatrz na końcówkę mojego hamowania ,jak dobrze się przyjrzysz to zauważysz że po zatrzymaniu się mojego samochodu jeszcze karoseria wykonuje powrót do ,,swojej''pozycji i ułamek sekundy potem przejeżdża obok tir .kamera skraca perspektywę i nie widać dystansu , od mojego tylnego zderzaka w który by uderzył a do jego przodu dzieli dystans jakieś 7-8 metrów .. i gwarantuję ci że patrząc w lusterko i widząc jak on jedzie jestem na 1000% przekonany że nie chciał w ogóle hamować i na bank by nie wyhamował jak bym staną na swoim pasie którym jechałem....a z tą wymianą auta po takim strzale to już pojechałeś po całości.....chyba mało wiesz i mało w życiu widziałeś jak tak do tego podchodzisz ....dostań w dupę w stojącym małym samochodzie strzał od tira przy jego prędkości powiedzmy 40km/h i zobaczysz jak to przyjmie twój organizm a potem ubezpieczyciel policzy ci w używanym aucie szkodę całkowitą za 3 tysie zł. to se powymieniasz na nowszy model. powiem tak - kmodzele ŻAL

Odnośnik do komentarza

Witam,

Pracuję w firmie motoryzacyjnej w dziale zajmującym się wirtualnymi testami.

Jednym z niebezpiecznych zdarzeń jest tzw. uderzenie z tyłu przy małej prędkości (kilkanaści km/h).

Do tego typu zderzeń wykorzystuje się specjlne manekiny z bardzo dokładnym odwzorowaniem odcinka szyjnego kręgosłupa.

Dlaczego ?

Ponieważ nawet przy takiej małej prędkości możemy mieć spore problemy - może nie od razu (tzn. nie w chwili zderzenia), ale za jakiś czas.

Dla niedowiarków - proponuję wpisać whiplash w wyszukiwarce ...

Nie lekceważyłbym więc uderzenia z tyłu, tym bardziej, że to był ciągnik siodłowy o masie zapewne kilkunastu ton.

Odnośnik do komentarza

Jak już ponad 4 lata jeżdżę "tirami" i znam temat dość dogłębnie z perspektywy kierowcy to wiem że to co zrobił kierowca volvo na filmie Czarka to wcale nie było popuszczenie. Nie popuszcza się ciężarówki jak kilka sekund temu zapaliło się czerwone!! Widać że kolega kmodzele zachował tak duży optymizm w swojej wypowiedzi że śmiało można powiedzieć że graniczy on z głupotą i zupełnym brakiem znajomości tematu wypadków drogowych, ich przyczyn jak i konsekwencji!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...