Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Program do obróbki zdjęć MAC


Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Czołem Koledzy,

Po zmianie platformy na MAC bardzo brakuje mi fajnego, prostego programu do przeglądania, katalogowania i łatwej edycji zdjęć. Na Windowsie był taki cudowny program, którego nie mogę odżałować (nie ma na MAC) o nazwie IrfanView. Znakomita aplikacja. Obracała zdjęcia, przycinała do formatów takich jak chcę (16:10, 16:9, 4:3, albo w Pixele/pixele). Obsługa była banalna, przetwarzanie wsadowe. Ubóstwiałem tę aplikację.

Czy użytkownicy systemu MAC OS (Yosemite) mają jakąś sprawdzoną alternatywę? Ja wiem, że to nie jest forum grafików i informatyków, ale może ktoś z kolegów coś podpowie.

Odnośnik do komentarza

A iPhoto Ci nie odpowiada? Wada jest to ze ma zdjęcia we własnej bibliotece więc przeglądać je można tylko z poziomu iPhoto. Można oczywiście wybtać partię zdjęć i je sobie wyeksportować. Dla mnie dość wygodne narzędzie :) w razie czego pisz postaram się pomóc. Używam w firmie wszystkich Os z racji zawodu

Odnośnik do komentarza

Ja używam Pixelmator. Bardzo wypasiona aplikacja i jakie cuda potrafi zrobić z fotkami. P.S. Mi jakoś nie brakuje pod OS X żadnej apki z Windowsa ;-)

Odnośnik do komentarza

A ja używałem Picasy, czasami iPhoto, ale ostatnio zakupiłem Lightrooma i ten jest dla mnie najlepszy. Do szybkiego przeglądania zdjęć - HakView.

Do obróbki RAWów - zaczynałem na canonowskim DPP.

Teraz wszystko załatwia Lightroom :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dziękuję Koledzy za podpowiedzi. Jest jeszcze podobno bardzo fajny DxO Optics Pro. Z tym, że Adobe LR czy DxO to są aplikacje (wydaje mi się) profesjonalne lub półprofesjonalne za 500+ pln. Szkoda mi trochę pieniędzy do moich, bardzo prostych zastosowań. Generalnie nie grzebię w zdjęciach, tylko czasem sobie lubię katalogować (zrobić z nimi porządek), powywalać duplikaty, pozmieniać rozdzielczość i tyle. To wszystko ten IrfanView (darmowy) robił idealnie. OK, przyjrzę się tym aplikacjom zaproponowanym przez Was, popróbuję wersje TRIAL i którąś sobie być może kupię. Ten Pixelmator faktycznie jest niedrogi, na niego też zwrócę uwagę.

Odnośnik do komentarza

Adobe Lr czy Ps pobierzesz ze strony Adobe na miesięczny trial za darmo. Potem trzeba płacić abonament, albo można kupić w pudełku na All..o za ok.300 zł (wszystko całkowicie legalne, z licencją, itp.).

Picasa jest do pobrania za darmo ze strony. Canon DPP i Organizer też darmowo ze strony Canona.

Zestaw podstawowych narzędzi znajdziesz w iPhoto. Do organizacji folderów nadaje się świetnie, poza tym Mac używa domyślnie iPhoto do np.wysyłania fotek, udostępniania, itp.

Ja używam wszystkich trzech równolegle, ale preferuję Lr - ma największe możliwości.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Nikt nie wspomniał o C1. :)))

iPhoto nieradzi sobie z dużymi bibliotekami, niestety jest bezużyteczne. Nie mówię o bibliotece z iphona tylko z aparatu gdzie pliki mają po 60 MB.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...