Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Francuskie ciasteczka...


Gość Estelle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pogłębiaj?c własn? wiedzę w dziedzienie skuterowej [gdyż jak wiadomo, jeszcze szczypiorkiem jestem] natknęłam się na dwa modele skuterów Peugeot'a: Satelis i Geopolis.

Może kto? z Was miał okazję zetkn?ć się z tymi maszynami, na krócej lub dłużej, i może cokolwiek o nich powiedzieć?

Odnośnik do komentarza

Niewiele, oba sa dosyc nowe, Satelisa widzialem ze dwa razy na ulicy. Jedyne co wiem, Peugeot wspolpracuje z Piaggio i dzieki temu prawie cala techika Satelisa(Geopolisa) jest wlasnie tej firmy... Dotyczy to tez wiekszych silnikow 250cc i 500ccm.

PS. Od siebie dodam, jesli zastanawiasz sie nad kupnem Francuza(125?), pomysl nad pozniejszym serwisowaniem. Wiem ze byly problemy z Jetforceami, a o porzadnym serwisie 125ccm z kompresorem mozna bylo pomarzyc :lol:

Odnośnik do komentarza

Ja tam na swojego Francuzika nie nazekam ale od jakiego? czasu jest kłopot z serwisami (ASO oczywi?cie). Wstawia się do takiego (gdzie jest miło i przyjemnie) ale głównym i chyba jedynym importerem skuterów i czę?ci Peugeot'a jest firma z Gliwic która to leci se w pliszki. Jak co? potrzeba to robi ooooggggromn? łaskę żeby przyj?ć zgłoszenie na czę?ć a potem przez tydzień mówi? że wła?nie wysyłaj?... tu na nich mam bardzo brzydkie słowa.

Generalnie Peugeoty mi pasuj? :lol:

Odnośnik do komentarza

Witam!

Co do samej marki "Peugeot" nie mam zastrzeżeń ... skutery s? godne polecenia, mało awaryjne, nie wymagaj?ce zbyt wysokich kosztów eksploatacji ... sugeruję się tutaj tym, że byłem posiadaczem Peugeota Elyseo 100ccm. Przez dwa sezony zrobiłem nim ponad 19000km i to bez awaryjnie. Zaraz po jego kupnie (używany). Wymieniłem klocki, szczęki, pasek i rolki. Po tych zmianach skuter znacznie odżył ... Wszystkie częsci kupowałem u głównego importera w Bytomiu, który posiadał wszystkie czę?ci od ręki (bynajmniej kiedy?) ...

A teraz kilka słów odno?nie Elystara 125, z którym miałem krótk? styczno?ć, ale jednak dana styczno?ć wyst?piła :rolleyes:. Więc pierwsze wrażenie "jeju" on jest mniejszy od Elyseo, naszczę?cie to tylko pierwsze wrażenie wywołane inaczej wyprofilowanym siedzeniem. Co do samego silnika za wiele nie powiem, zbierało sie to ładnie ... identycznie jak dwusuwowa 100, tylko kultura pracy była zachwycaj?ca. Wydajno?ć w trasie ... Elystar ma lepsz? od Elyseo ochronę przed wiatrem (chodzi o wersje z nisk? szybk?).

Natomiast co do Geopolisa i Satelisa nie mogę sie wypowiedzieć na ich temat, bo nie miałem z nimi żadnego kontaktu ...

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza

Ale zawsze to już co? :rolleyes:, wielkie dzięki...

Zanim padło na Malaguti rozpatrywali?my możliwo?ć kupna Speedfighta 2 wła?nie ze względu na bezawaryjn? jazdę.

Podejrzewam jednak, że ze względu na niewielki staż na rynku ciężko będzie okre?lić jako?ć tych 2 nowych modeli, chociaż zapowiada się obiecuj?co, je?li projektować j? na przykładzie innych dostępnych dłużej...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

I Bogu dzięki, że padło na Yesterday - a. Jak tak patrzę choćby na Twój avatar,

to nie mogę się oprzeć wrażeniu, że bardziej gustownie nie dało by się dobrać

skuterka... :rolleyes:

A speedfight, no cóż skojarzenia mam jednoznaczne ("palenie gumy przez nastolatków, wyciskanie v-max-a za pomoc? tjuningowanego tłumika i takie tam...).

A poza tym, opinie o bezawaryjno?ci i jako?ci speedfighta s? podobno iluzoryczne.

Opieram się tu na opinii fachowców z Megabetu.

Sorki, za mały OT :angry:

pzdr

Odnośnik do komentarza

Szorstki dzięki :angry:

Swoj? drog? mój skuter w chwili zakupu miał już zmieniony tłumik i też go nie oszczędzam :(:(:( , w porywach do 85 na prostej... Ale to po prostu tak już wyszło, na codzień nie szaleję :(, spokojna jazda sqtkiem dostarcza równie miłych wrażeń... :rolleyes:

Anyway, niezawodno?ć widać zależy nie tylko od marki, ale i od użytkownika.

A jak z jako?ci? wykonania francuzów [chodzi nie tylko o silnik] ?

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to w Peugeocikach plastiki s? bardzo dobrze spasowane, nic nie trzeszczy, nic nie puka, nie ma szczelin (pod warunkiem, że wszystkie zatrzaski weszły w siebie). Jedyne co moge powiedzieć to siedzenie, ktorego przestaje sie domykać i trzeba mocno dociskać, ale to zapewne skutek przebiegu, natomiast nie chce sie otwierać po jeĽdzie z pasażerem, też trzeba je docisn?ć (dotyczy Elyseo).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...