Skocz do zawartości
Forum Burgmania

300 milionów Hondy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

To daje (przy założeniu pracy w ruchu ciągłym tzn.365 dni w roku) oszałamiający wynik 12645 szt na dobę...

Az trudno w to uwierzyć...

Żeby rozjaśnić przypomnę o takim drobnym fakcie, że Honda produkuje obecnie motocykle w 33 fabrykach, w 22 różnych państwach.

Sama fabryka w Kumamoto ma możliwości produkcyjne na poziomie 160 tysięcy sztuk rocznie.

Spory w tym udział ma Honda Cub, czyli skrzyżowanie motoroweru ze skuterem... Wyprodukowali tego ponad 40 milionów sztuk.

Doprecyzujmy... Honda Super Cub (pojemność od 49 do 109 ccm) jest jednośladem, który został wyprodukowany w największej ilości egzemplarzy, trafiając do sprzedaży w 160 państwach. W marcu 2014 roku produkcja tego modelu osiągnęła poziom 87 milionów!!!

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Żeby rozjaśnić przypomnę o takim drobnym fakcie, że Honda produkuje obecnie motocykle w 33 fabrykach, w 22 różnych państwach.

Idąc dalej tropem matematycznym daje to okolo 400szt na dobe (przy zalozeniu 365 dni w roku)

I zeby nie bylo,nie kwestionuje tego...

Raczej wzbudza to mój podziw :)

Odnośnik do komentarza

Kolegi żona (Akiko) jest Japonką, podczas ostatniej wizyty w Polsce odwiedziłem ich na 2oo, jak zobaczyła że to japońskie moto, ukłoniła się delikatnie i podziękowała że kupiłem "ich" produkt.

Mój udział w ich sukcesie to dwie sztuki zacnych Silver Wing 400 i Integra, gdyby nie chęć wymiany to mógłbym jeździć pierwszą jeszcze przez długie lata i tylko paliwo, olej raz w roku i oponki co 12000 km.......

Odnośnik do komentarza

Ja posiadam Hondę Lead 80cm3 z 1986r (pali, jeździ, się nie psuje...) oraz FES250 2007r, w dalekich planach Gold Wing. W związku z tą pierwszą wielki szacun dla firmy za technologię!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...