Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy prowadziłeś skuter idąc po prawej stronie


jot23

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze przeciągam skuter idąc po lewej stronie, bo po tej stronie jest łapa od centalnej stopki. Irytuje mnie natomiast fakt, że stacyjka jest po prawej i jeżeli nie siedzę na kanapie, to trzeba się zwieszać nad skuterem, żeby dokonać jakiejś operacji kluczykiem.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie prowadzenie skutera po prawej stronie jest nienaturalne i bardzo utrudnia i nawet łatwiej o to najbardziej niechciane czyli przewrócenie skutera .Pozostaje przy bardziej naturalnej stronie

Odnośnik do komentarza

Ja jestem lewo nożny więc na rower czy motor wolę wsiadać z prawej strony.

Przy zatrzymywaniu podpieram prawą nogą.

Mimo to potrafię z lewej ale prościej zsiadać z prawej,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jestem obureczny, nie ma dla mnie znaczenia ktora czynnosc wykonuje ktora reka, ale skuter, motocykl pcham z lewej strony tak samo wsiadam na konia z lewej strony. Mozliwe ze to akurat jest zwiazane z kierunkiem ruchu i przyzwyczajeniami. Mysle ze prawo czy lewo recznosc nie ma zadnego znaczenia.

Wyjatkiem jest BMW C1 - pcham ja od srodka :) nie da sie z boku

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nigdy nie prowadziłem moto z prawej strony. Może jest to związane z rollgazem po prawej stronie, a przez to prowadzenie po stronie manetki byłoby po prostu niebezpieczne - zmniejszenie kontroli nad włączonym moto? A ten nawyk przechodzi nawet na prowadzenie przy wyłączonym.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że temat trochę popularny jest więc aby było ciekawiej postanowiłem go rozwinąć.

W przyszłym tygodniu próbujemy prowadzić skutery z prawej strony, powiedzmy dystans ok.50 metrów. Ale bez ściemy - skuter przed testem i po teście ma stać na podpórce lub centralce.

I potem opisujemy tutaj wrażenia z tego eksperymentu, jakie zmęczenie, napotkane trudności, ciekawe czy ktoś wyglebi (oczywiście nie życzę nikomu).

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

No i co? Minęły prawie 2 tygodnie. WymiENkli wszyscy? W gadce to każdy mONdry, a jak przyjdzie coś zrobić to nima komu. Ehhhh...

Eksperyment się nie powiódł z powodu braku chętnych...

Odnośnik do komentarza

Taa, a ja mam wrażenie że wszyscy prowadzą skuter z tej samej strony.

Tylko jedni mówią że prowadzą go z lewej (motocykla), a inni z prawej (ale swojej) :)

Odnośnik do komentarza

No i co? Minęły prawie 2 tygodnie. WymiENkli wszyscy? W gadce to każdy mONdry, a jak przyjdzie coś zrobić to nima komu. Ehhhh...

Eksperyment się nie powiódł z powodu braku chętnych...

Chętni są, tylko czasu brakuje. Codziennie przed 15-tą, obiecuję sobie, że sprawdzę dziś, ale po 15-tej, siadam na skuter, tłumacząc sobie, że dziś to już nie mam czasu, ale na pewno zrobię to jutro.

Na prawdę to juz DWA tygodnie?

Odnośnik do komentarza

Kiedyś pchałem skuter z 4 kilometry :D do następnej stacji benzynowej i ze względu na zmęczenie pchałem go zmiennie, raz z jednej, raz z drugiej...

Ps. Nie, skutera nie mogłem zostawić na poboczu, bo miałem w nim "cały dobytek++" spakowany na tygodniowy wyjazd. A po drugie "chłopaki nie płaczą" i mam dzisiaj co wspominać :D ...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Podchodzę do lwiątka z lewej, wsiadam z lewej i pcham go również będąc po lewej stronie. Stopka boczna i centralka z lewej strony więc wygodniej z lewej.

Dziś przeprowadziłem test na ok. 50 m pchając skuta z prawej mańki i muszę przyznać, że nie zauważyłem większej różnicy tzn. w samym pchaniu nie było żadnej różnicy jedynie przy manewrowaniu (zawracaniu) było nieco gorzej niż z lewej.

Odnośnik do komentarza

To może sprawę wyjaśnimy na zlocie Burgmanii? Proponuję trójbój: pchanie skutera z lewej, z prawej i po środku.

Osobiście pcham do przodu będąc z lewej strony skutera, a do tyłu to najchętniej siedząc na nim okrakiem.

Odnośnik do komentarza

To może sprawę wyjaśnimy na zlocie Burgmanii? Proponuję trójbój: pchanie skutera z lewej, z prawej i po środku.

Osobiście pcham do przodu będąc z lewej strony skutera, a do tyłu to najchętniej siedząc na nim okrakiem.

Papcioch ciekawa konkurencja zlotowa tylko problem w tym że każdy musiałby pchać taki sam model skutera. W przeciwnym razie lipa.

Jestem za, tylko z moimi 67 kg i 167 cm wzrostu proponuję podział na kategorie wagowe :msn-wink:.

Tak na serio - wydaje mi się, że obsługa podpórek determinuje w dużej mierze fakt, że naturalnym dla nas stało się pchanie skutera po swej prawej stronie. Z ciekawości spróbowałem przy pchaniu do garażu (kanciapka - drzwi szer. 90 cm.) uczynić to z drugiej strony i nie stanowiło to dla mnie większego problemu.

Odnośnik do komentarza

He, he, szczerze nie próbowałem prowadzić po prawej stronie, bo jakoś nie na rękę !NOT Tak jak większość Kolegów pisze, że po LEWEJ :) tak zawsze mam przy rowerze i tak zostanie !OK chyba praworęczni tak mają :thumbsup: 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...