Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Bornholm w siodle 2014 :)


szorstki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Czy były możliwości noclegowe?ile dni pozwala zwiedzić wyspe dokładnie ?Czy lokalesi używają moto-skut?

Możliwości noclegowych jest bez liku, na wyspie jest spora campingów i domków do wynajęcia.

https://www.google.pl/search?q=bornholm+noclegi&rlz=1C1OPRA_enPL578PL578&oq=bornholm+noclegi&aqs=chrome..69i57j0l5.12327j0j8&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

Podczas naszej wycieczki nie spotkaliśmy żadnego lokalesa na moto/skut, tylko turyści. Myślę, że na moto, dokładne zwiedzenie wszystkich ciekawych miejsc to 1 - 2 dni. Rowerem pewnie z tydzień.

pzdr

Odnośnik do komentarza

Właśnie polecane są latem wycieczki na rowerach. Podobno doskonale rozbudowana sieć ścieżek rowerowych na całej wyspie. Ja tego lata znowu nie dałem rady tam trafić... I tak już od kilku lat :D ...

Odnośnik do komentarza

Bo tak powinno być... Jak widzę pomiędzy wiochami 10 km budowanej ścieżki rowerowej z polbruku i asfaltu, to czasami się zastanawiam, czy czołgi mają po niej jeździć? Do ekologii czy ekonomii im daleko...

Szutrowa to większości rozumków decydentów jest zbyt "badziewna" dla wyborców ;) , a taka "wypaśna" to dopiero coś, no ale skoro gminy mają tyle kasy...

PS. I żeby wrócić do tematu, na Bornholmie je mają i nikt nie prostestuje. a gdyby były z polbruku, to by szpeciły naturę i tyle :) . Zresztą tam ludzie pewnie na wybudowanie takiego fajansu by się nie zgodzili.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Infrastruktura dla rowerzystów jest świetna, są tam zarówno odcinki szutrowe, jak i oddzielne pasy asfaltowe dla rowerów, obok normalnych dróg. W Ronne, niewiele brakowało i władowałbym się w rowerzystkę, która jechała ścieżką rowerową obok ronda, z którego ja skręcałem w prawo. Generalnie rowerzyści traktowani są na Bornholmie jak pewne parzystokopytne w Indiach ;)

Niezły przewodnik dla rowerzystów:

http://www.bornholm.modos.pl/trasy-rowerowe-a.html

pzdr

Odnośnik do komentarza
Dnia 25.09.2014 o 11:43, dr.big napisał:

(...) ścieżki rowerowej z polbruku i asfaltu, to czasami się zastanawiam, czy czołgi mają po niej jeździć?(...)

Tak jak myślałem, drogi rowerowe szutrowe, a te przy głównych drogach pociągnięte jako asfaltowe... Ale bez nadmiernej przesady.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...