Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nowy dział na forum > "125"


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Z racji na rosnące zainteresowanie maxi skuterami z grupy >125< spowodowane rychłym wejściem w życie ustawy "B" =125 wprowadziliśmy na forum nowy dział poświęcony tylko maxi skuterom w tej grupy.

W miarę możliwości moderatorzy będą przenosili wątki archiwalne odnoszące się do wszystkiego co związane z tematem >125<.

Mamy nadzieję, że nowy dział przyczyni się do łatwiejszego znalezienia odpowiedniego tematu a całe forum stanie się bardziej przejrzyste.

D Z I A Ł 1 2 5

Odnośnik do komentarza

Z całym szacunkiem i zrozumieniem, ale ... to chyba nie ma sensu.

"wątki odnoszące się do wszystkiego związanego z >125<". Jeśli wszystkiego, no to w zasadzie powinno powstać drugie, niezależne forum. Nie czuję jasnej idei wydzielania "125". To chyba pochopna decyzja wynikająca z chwilowej mody. Cofnąłbym tę decyzję. Chyba, że rzeczywiście chcemy się oddzielić, odróżnić, odciąć. Ale o to nie podejrzewam Właścicieli forum. To chyba jest kiepski pomysł.

Bo równie dobrze można zrobić nowe katalogi "150", "180", "200", "250, "300", "400", 500", "600", "650", "700" i "800". Albo "125" "pozostałe". W zasadzie powyższa decyzja to zawoalowany sposób na "125" i "reszta". Trochę mi głupio, że mimowolnie stałem się forumowiczem wyższej kasty.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie chodzi o dzielenie a o łatwiejsze odnalezienie potrzebnych informacji dla użytkowników maxi skuterów z grupy 125.

W ostatnim czasie wątków o tematyce "125" znacząco przybywa a pewnie po 23 sierpnia będzie ich jeszcze więcej.

Rozważamy także opcję przydzielenia opieki/moderacji tego działu komuś odpowiedzialnemu i posiadającemu wiedzę nt. klasy 125.

Aktualnie wszystkie wątki "125" zostały przeniesione do jednego działu, co z pewnością poprawi przejrzystość całości forum.

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o dzielenie a o łatwiejsze odnalezienie potrzebnych informacji dla użytkowników maxi skuterów z grupy 125.

W ostatnim czasie wątków o tematyce "125" znacząco przybywa a pewnie po 23 sierpnia będzie ich jeszcze więcej.

Rozważamy także opcję przydzielenia opieki/moderacji tego działu komuś odpowiedzialnemu i posiadającemu wiedzę nt. klasy 125.

Aktualnie wszystkie wątki "125" zostały przeniesione do jednego działu, co z pewnością poprawi przejrzystość całość forum.

ja wiem że ojciec dyrektor ma zawsze rację ( "jeśli nie to wróć do pkt1.....")

ale stwierdzenie:

- "maxi skuterów z grupy 125..."

to nie lekko na wyrost ?

Odnośnik do komentarza

Mariusz a propos porządków to proszę o podwieszenie wątku czy "oferta jest interesująca ? " za chwilę spadnie gdzieś na druga stronę i będziemy mieli mnóstwo zapytań w nowych postach.

A co do tego działu 125 to uważam że może się przydać nowym użytkownikom z kat. B, nie trzeba będzie grzebać i poszukiwać w całym forum. I co mi się wydaje najważniejsze nie będzie setki zapytań w ogólnych o te skutery.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

- "maxi skuterów z grupy 125..."

to nie lekko na wyrost ?

W całej EU skutery 125 (małe i duże) kupowane są w większości przez osoby chcące sprawnie poruszać się po mieście ale nie mające odpowiedniej kategorii PJ żeby jeździć np. 300'tką czy większym skuterem. Klasyfikowane są jednak najczęściej (w przeciwieństwie do 50tek) jako maxi skuter.

Pomysł wydzielenia skuterów "125" podsunął mi kilka dni temu jeden z forumowiczów. W zasadzie już dawno taki dział myśleliśmy zrobić ale z racji małej popularności 125'tek nie było to konieczne. Teraz po wprowadzeniu "B"=125 taki dział jest niezbędny i można się spodziewać, że będzie raczej mocno oblegany. Pomóżmy więc wyszukiwarce...

Mariusz a propos porządków to proszę o podwieszenie wątku czy "oferta jest interesująca ? "

Fakt, podpięte.

Odnośnik do komentarza

Potrzebny jest, ale jest sporo modeli, które mają w tej samej budzie dwie a nawet trzy pojemności i sporo informacji będzie się pokrywało a teraz zostaną rozdzielone.

Robi3m taka Aprilia X10 125, występuje również w tej samej budzie z silnikiem 500, brzmi ci znajomo? ;-)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Potrzebny jest, ale jest sporo modeli, które mają w tej samej budzie dwie a nawet trzy pojemności i sporo informacji będzie się pokrywało a teraz zostaną rozdzielone.

Zjawisko nie będzie występować jeśli użytkownicy będą odpowiednio tytułować tematy.

Jeśli problem będzie dotyczył np. X9 ale związany będzie z silnikiem to wymagane jest aby podać w tytule jego pojemność. Jeśli będzie potrzebna pomoc z wymianą żarówki reflektora w X9 to wtedy pojemność silnika oczywiście nie ma znaczenia i nie ma konieczności jej podawania. Niby proste a często forumowicze o tym zapominają.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jestem użytkownikiem 125-ki zaraz po wejściu ustawy i myślę ,że wydzielenie tej pojemności przynajmniej narazie jest dobrym pomysłem. Przyrost posiadaczy tej kategorii w 2015r. będzie pewnie duży , więc tematy (wiadomości) będą łatwo dostępne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...