Skocz do zawartości
Forum Burgmania

CEP - Historia pojazdu PL już działa


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Baza danych jako to baza danych będzie działać jak się napełni się informacjami czyli tak za około 5 lat. Wtedy będzie dodatkowym narzędziem do zweryfikowania przebiegu aut/moto kupionych w Polsce. Postęp mały, ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    10

  • dr.big

    8

  • Robi3m

    3

  • Akar_Zaephyr

    3

Jeżeli chodzi o przydatne linki, to proponuję zapisać sobie do ulubionych adresów w przeglądarce:

https://zapytania.oi...guest?with=zpp1

Jest to sprawdzenie ubezpieczenia OC w pojeździe. Przydatne szczególnie wtedy, gdy mamy zamiar kupić lub kilka dni temu kupiliśmy używany pojazd. Może się bowiem okazać, że jest on ubezpieczony w dwóch firmach, przy czym my wiemy tylko o jednej... Ta druga w majestacie prawa będzie nas ścigać o kolejne składki bądź opłatę za następny rok ubezpieczeniowy :-(

Teraz w każdej chwili można wypowiedzieć OC, ważne aby któreś pozostało.

Co do CEP'a to mi w aucie przebieg będzie maleć gdyż diagnosta podał cyfre po przecinku i wyszło grubo ponad milion :clapping: .

Jak rozmawiałem z diagnostą ze dwa miesiące temu to mówił do mnie tak "panie kiedy to powstanie może za dwa lata" a tu zonk i mam ponad milion i nie da rady poprawić. Ale z innych aut co też w tym roku przeglądy miały info niema, a to co jest to można powiedzieć, że to samo co w Karcie Pojazdu.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

a to co jest to można powiedzieć, że to samo co w Karcie Pojazdu.

Zgadza się, ale teraz możesz to sprawdzić/zweryfikować sam w sieci zanim wyruszysz setki km'ów w celu kupna pojazdu.

Zawsze coś...

Odnośnik do komentarza

Zgadza się, ale teraz możesz to sprawdzić/zweryfikować sam w sieci zanim wyruszysz setki km'ów w celu kupna pojazdu.

Zawsze coś...

Takie małe cuś,a cieszy-dobrze,że jest i nie ma co narzekać tylko się cieszyć.

Ps,lepiej późno niż później.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

U mnie też działa, ale nie ma informacji o przebiegu albo ja nie widzę.Sorry, nie czytałem uważnie poprzedników, ale może wprowadzą kiedyś taką opcję :).

Odnośnik do komentarza

Przebieg jest rejestrowany od 2014. Po najbliższym przeglądzie będziesz miał i swój.

Byłem w kwietniu autem na przeglądzie i nie ma... :-(

Może dopiero będzie to karmić bazę od momentu jej ruszenia w sieci??

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wygląda na to, że zaczęli wpisywać (pobierać?) dane o przebiegu około 1 maja. Ja przeglądałem skuta 23 kwietnia, i nie ma.

Odnośnik do komentarza

To teraz trzeba pilnować, żeby diagnosta uważnie wpisywal przebieg, bo jak niechcący, go zawyży,to już nie można tego odkręcić, ja robiłem też w kwietniu,nawet diagnosta denerwował się, że muszą teraz przebieg wpisywać, nawet dał mi wydrukowany jakiś papier,a w historii ani śladu...

Odnośnik do komentarza

2 dni po zrobieniu przeglądu dalej nie można o tym przeczytać, tak jak i o przebiegu :) ... Czyli przepływ informacji jak za króla ćwieczka...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

2 dni po zrobieniu przeglądu dalej nie można o tym przeczytać, tak jak i o przebiegu :) ... Czyli przepływ informacji jak za króla ćwieczka...

Podejrzewam, że tutaj wszystko leży w rękach diagnosty SKP, tzn, jak szybko przekaże te info do bazy CEP.

Odnośnik do komentarza

A jakiś "dziadek leśny" sprawdzał, w kompie wklepywał średnio 10 znaków na minutę :D ... Zaaferowany zapomniał nawet o sprawdzeniu VIN, a to było zawsze głównym "punktem programu" ;)... Ale przebieg zanotował...

Odnośnik do komentarza

Rejestr jak najbardziej przydatny. Wyeliminuje cofanie liczników w samochodach będących już na runku (zarejestrowanych). No chyba, że teraz przez jakiś czas nasili się cofanie liczników przed Badaniem Technicznym, żeby można było go później z atrakcyjnym przebiegiem odsprzedać a wszystko łądnie i pięknie odnotowane na SKP / OSKP.

Trudne dobrego poczatki;-)

Pojazd sprowadzany proponowałbym sprawdzać raczej u dealerów danej marki (większość producentów wdrożyła elektroniczny system serwisowy a standardem stają się elektroniczne książki serwisowe).

Jeśli teraz komuś wpadnie pomysł cofnięcia licznika to właśnie handlarzom sprowadzającym samochody (tak jak do tej pory) a kolejny właściciel będzie miał ten cofnięty przebieg odnotowany przy pierwszym badaniu technicznym - wartość dodana;-) . W przypadku pojazdów sprowadzanych (a takie w większości nabywają Klienci) niczego to nie zmiani! Raz cofnięty licznik pójdzie w świat!

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka że jak Polak chce to sposób znajdzie. Nie ma idealnego sposobu na cofanie licznika.

Każda jednak rzecz, która pomoże w walce z tym procederem, jest godna pochwały i nie ma co marudzić, choć wiem że my - Polacy - uwielbiamy na wszystko narzekać, a zwłaszcza na swój kraj. Jak bardzo go kochamy wychodzi dopiero gdy jakiś obcokrajowiec stwierdzi że jest inaczej ;)

Swoją drogą - jak teraz oszust będzie przy każdym przeglądzie płacił za cofnięcie licznika, tym lepiej. Ciekawe czy taka "akcja" chociaż mu się zwróci po dziesięciu latach grzebania ;)

Odnośnik do komentarza

Akar, właśnie zakupiłem Interfejs ECU SCAN i ELM327 v2 Euroscan za 200 pln'ów do swojego potwora. Zakupiłem, by sam diagnozować usterki, kasować błędy i inne. Nie masz pojęcia jakie stany licznika mogę sobie powpisywać. Myślę, że z powodu tej ostatniej możliwości, sprzedaż tych interfejsów wzrośnie. A cena nie poraża i jest jednorazowa.

Odnośnik do komentarza

Ja sprawdziłem swoje służbowe Polo i na przeglądzie 03.01.2014 mam wpisany przebieg 232001 km - czyli działa. Pewnie jeden diagnosta jest solidny i wpisuje a drugi nie.

Odnośnik do komentarza

Jestem ciekaw,czy bedzie widoczny przebieg tylko z ostatniego przeglądu, czy też bedzie historia ile kilometrów miał na liczniku przy każdym, wcześniejszym przeglądzie, to wtedy miałoby sens...

Odnośnik do komentarza

Z zapisu wynika że przy każdym przeglądzie będzie aktualny stan licznika - jest dopisek że stan licznika gromadzony jest od 2014 roku.

Odnośnik do komentarza

Ja się dowiedziałem z CEP-iku ,że jestem 3 właścicielem pojazdu,a osobiście odbierałem kiedyś z salonu:) Także w moim przypadku porażka.

Odnośnik do komentarza

A ja jestem ciekaw, kiedy pojawi się przebieg mojego Tmaxa po przeglądzie, który robiłem 24.06 :D ...

PS. Z wpisów i mojej dotychczasowej obserwacji wynika, że historia pojazdu w niej zawarta może być jak najbardziej niepełna albo wręcz nieprawdziwa.... Wspaniała "baza danych" :D ... tylko pogratulować...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...