Skocz do zawartości
Forum Burgmania

różnica honda pantheon 2T 4T


Gość tomi5551

Rekomendowane odpowiedzi

No to s? spore różnice, bo to s? 2 konstrukcyjnie odrębne silniki.

4T, czyli 4suw to silnik nowszy można by powiedzieć, odgłos pracy basowy, wynienia się olej w silniku, jest bardziej skomplikowany w budowie, ale przez to trwalszy w eksploatacji i tańszy, bo mniej paliwa spala (tańszy w eksploatacji, bo przy zakupie jednak droższy). Przy tej samej pojemno?ci rozwija mniejsz? moc i niższy moment obrotowy niż wersja 2T. Ogólnie bardziej kulturalny w jeĽdzie.

2T, czyli 2suw to silnik masowo montowany w popularnych motorowerach. Jego zalet? jest przedewszystkim do?ć niski koszt produkcji, przez co przy kupnie powinien być pojazd tańszy z tym silnikiem niż z 4T, jednak w eksploatacji wychodzi drożej -> wyższe zużycie paliwa i obowi?zek dolewania oleju do dozownika (1l/1000km, cena 1l to ok. 35zł). DĽwięk raczej bzykania.

To s? raczej suche informacje, żeby odczuć prawdziw? różnicę musisz się przejechać na Pantheonie z oboma silnikami. Generalnie polecam od siebie 4T.

Pozdrawiam !scooter

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za odpowiedĽ whist i już wiem,że model który mam na oku to model 2T bardzo mi się podoba i jestem na niego zdecydowany.Czyli rozumiem,że w modelu 2T oleju w silniku się nie wymienia.A jaki olej polecasz ten który wlewa się do dozownika bo nie wiem jaki wcze?niej był,poprzedni wła?ciciel nie okre?lił się dokładnie.

Odnośnik do komentarza

Jak zapala sie kontrolka oznacza to , żę masz rezerwe oleju czyli nie za duzo.

Trzeba jak najszybciej uzupełnić olej, innaczej po dłuzszej jeĽdzie bez oleju zatrzesz silnik

Odnośnik do komentarza

W dwusuwie jako takim nie ma oleju, smarowanie odbuwa się poprzez pobieranie oleju z mieszanki (doje olej dozownik i jest podawany do gaĽnika, a z tamt?d z mieszank? paliwowo-powietrzn? do silnika), w czterowsuwie olej jest w misce olejorej-z tzw. mokr? misk? lub w zbiorniku tzw. z such? misk?. Smarowanie lożysk jest ci?nieniowe, gładzi rozbryzgowe. To tak w ogromnym uproszczeniu, za mało miejsca na tłumaczenie budowy obydwu typów silników i jaszcze mniej na opisywanie "systemów" smarowania. whist

PS Kiedy? na fizyce w szkole powszechnej uczono o budowie silników spalinowych, idzie nowe......... ;)whist

Odnośnik do komentarza

Chciałem dodać,że już jestem szczę?liwym posiadaczem hondy pantheon o pojemno?ci 150 my?le,że się na niej nie zawiodę. Bardzo dobrze się prowadzi ale niestety nie mam porównania do innych bo to jest mój pierwszy skuter.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W skrzyni biegow to bylo by ciezko whist Zapewne chodzilo ci o przekladniowy, polecam 10W40 pol syntetyk wszystko jedno jaki. whist

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...