Skocz do zawartości
Forum Burgmania

e-skuter [OT]


Gość J23PL

Rekomendowane odpowiedzi

Cze?ć!

Przepraszam za OT

Co by?cie polecili dla starszej pani na lokalne dojazdy - max 10 km w jedn? stronę? Powinno być: lekkie, proste w obłudze i tanie.

W ten schemat wpisuj? się e-skutery - niestety nigdy nie miałem z tym ustrojstwem styczno?ci. Może co? wiecie na ten temat?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

J23

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj że e-scootery to w większo?ci chińczyki najgorszej ma?ci ... tak więc jako?ć wykonania trwało?ć i dostęp do czę?ci zamiennych jest na najgorszym poziomie.

Poza tym większy e-scooter to wydatek rzędu 1200 - 1700 zł , więc czy nie lepiej dołożyć i kupić np. jakiego? zipp-a albo wilgę - kosa (mówię o 50-tkach) cena już od 2400 PLN.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Przyznaję się bez bicia że có? takiego kupiłem w czerwcu mojej siedmioletniej córce. Stwierdziła że skoro tata ma skuter to ona też chce. Szczerze powiem, że pomimo tego że to Chińszczyzna i wykonanie nie jest najpiękniejsze, to jeĽdzi to całkiem całkiem, rozpędza się do ok 25 km/h a zasięg jest ok 30-40km ( oczywi?cie zależy od masy kierowcy i szybko?ci jazdy. Zaliczyli?my już kilka 20-kilometrowych trasek "do babci na kawkę" i frajda jest duża. jad?c za ni? moj? Ypk? trochę się nudzę, jad?c za ni? rowerem - już po ok. pięciu kilometrach jęzor mam wywalony do pasa :huh: ze zmęczenia.

Ten model ma dwa akumulatory, 350W mocy i udĽwig według importera do 80 kg.

resztę danych podam po wielkim te?cie, który będę robił pod koniec miesi?ca :huh::):)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mogę dodać, że co? takiego nowego stoi u mnie w salonie:

Quand Aleksander i Quand Pietrek z akumulatorami i ładowarkami.

Odnośnik do komentarza

dla starszej pani na dojazdy to poleciłbym 4kołowy akumulatorowy wózek. siedzenie krzesełkowe, kierownica jak w skuterze, wielko?ć ok.50/100ccm Jak kto? odwiedzał kiedykolwiek anglie to wie o czym mówie. Większo?ć starszych osób porusza sie tam własnie na takich ustrojstwach. Jeżdzi to jakie? 10-15km/h choc w brytyjskiej prasie wyczytałem że 2 starszych panów przerobiło nieco te "wozidła" i teraz pędz? po 60-70 km/h.

grupa kamikadze w podeszłym wieku ro?nie.

Odnośnik do komentarza

Mówisz i masz: http://www.quand.pl/skutery-elektryczne.php

Podobno najsłabsz? ich stron? s? niestety akumulatory, wymagaj? troskliwej obsługi.

W Łodzi stoi rower (damka) "Jan Stanisław" z silnikiem elektrycznym za 1200 zł.

Zasięg 30-50 km, Vmax 20 km/h.

Jest tylko niewiele cięższy od zwykłego roweru, a jego budowa umożliwia normaln? jazdę jak na rowerze gdy padnie elektryka.

Sam my?lałem o jego kupnie dla mojej Cioci.

Pozdrawiam

RobB. !scooter

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odzew - zastanawiam się na powodem różnic w cenie - bo rozpięto?ć przy porównywalnych parametrach jest duża - na alledrogo można dostać za 1200zeta - we wspomnianym portalu 2x drożej.

Pozdrawiam

J23pl

ps

postów nie edytowałem bo wydawalo mi się , że tak jest czytelniej !scooter

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, tylko tyle mogę powiezieć że na pewno niektórzy oferuj? e-skutery po naprawdę promocyjnych cenach.

Niestety odzewu masowego nie ma, choć kilka się udało sprzedać.

W moich okolicach kilka mijam i za każdym razem sie nabieram i mruczę sobie "co za baran jedzie na skuterze bez kasku i ?wiateł.." whist Dopiero po przednim kole poznaję że to e-skuter. A te dziwa s? rejestrowane jako hulajnoga elektryczna(sic!) i ich użytkownicy nie musz? zakładać kasku, palić ?wiateł i mieć choćby karty motorowerowej.

Wymogi na to s? jak na kamień na drodze - czyli żadne !scooter

Pozdrawim

RobB. whist

A swoj? drog?, albo potencjalni nabywcy: osoby starsze, działkowcy, wędkarze itd. o tym nie wiedz?, albo mimo tych promoji nadal s? za drogie ?!

Odnośnik do komentarza

Ja my?lę, ze to jednak nowo?ć - ludziska s? nieufni - znajomy opowiadał mi, że widział w jakim? hipermarkecie scenkę, kiedy facio szukał kabla do podł?czenia do gniazdka i zastanawiał się jak to to jad?c ci?gnie za sob? przewód... !scooter

Technika poszła do przodu olbrzymim skokiem - jest nawet elektryczna wersja cieniasa - nie wiem, czy dostępna w Polsce, ale jest napewno. Niestety przeciętnemu człowiekowi pojazd elektryczny kojarzy sie chyba z wózkiem akumulatorowym, jaki kiedy? zapylał po dworcach PKP. Ale to drgnie - już coraz więcej widzi się, przeważnie dzieciaków, na takich ustrojstwach - z czasem wzrosn? zasięgi i moc - wtedy chyba ludziska się przekonaj?.

pozdrawiam

J23pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...