Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Moto Crash Test


naviliss

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nie wszyscy mają Facebooka i polubili fanpage FJŚ (Fundacja jednym śladem). NA ich stronie został opublikowany event, który odbędzie odbędzie się 17 maja w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji (PIMOT) ul. Jagiellońska 55. Link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/526108844164223/?ref=22 . Myśle ze ciekawe wydarzenie bo będzie można na własne oczy zobaczyć zderzenie 200 z puszką, tym bardziej że mało kto widział takie efekty na żywo.

Odnośnik do komentarza

Został opublikowany Harmonogram imprezy:

10.00 – początek pikniku,

10.00 – 12.45 konkursy, ćwiczenia w namiotach

12.45 – prezentacja grupy pokazowej Straży Miejskiej < --- ciekawe co będą pokazywać :D , pewnie nowe wersje fotoradarów wraz z ich obsługą :D :D :D

13.10 – zaproszenie gości do zajmowania miejsc na widowni

13.25 – słowo wstępne przed pokazem ZDM

13.30 – słowo kolejne PIMOT

13.35 – pokaz właściwy

14.00 – omówienie pokazu na telebimie

14.15 – będzie można podjeść do miejsca zderzenia

15.00 – koniec pikniku.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zjednoczeni w Burgmanii!

W sobotę i niedzielę po sąsiedzku, też na Jagielońskiej zapowiada się jeszcze jedna fajna impreza:

https://www.facebook...raNigdy?fref=ts - zlot i wyścigi zabytkowych motocykli na torze FSO. Jak dla mnie to bomba!

Crash test ma być ok. godz. 13:30 czyli wtedy gdy zabytki będą maiły paradę.

Może dałoby się jakoś obskoczyć obie imprezy.

Może umówmy się pod C66 o 9:00, omówimy sytuację i wystartujemy.

Oczywiście bierzemy poprawkę na pogodę.

Komu pasuje?

Odnośnik do komentarza

Ten temat zabytkowych motocykli fajny. Problem w tym, że w sobotę jest duuużo alternatyw. Mamy na pl. Defilad zlot zabytkowych autobusów z przejażdżką ulicami Warszawy.

http://www.kmkm.waw.pl/index.php/start/wiadomoci/809-zlot-zabytkowych-autobusow-oraz-noc-muzeow-2014-info

Co by nie mówić taka przejażdżka niektórymi modelami to nie lada gratka :)

Odnośnik do komentarza

Byłem, i nawet ciekawy event był. Niestety kiepskie miejsce do kręcenia jakiegokolwiek filmu miałem ale co nieco widać :D

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zjednoczeni w Burgmanii!

Byłem i ja na tej imprezie i tak to widziałem:

Działa na wyobraźnię... tylko 50 km/h!

Kiedyś brałem udział w bardzo podobnym zdarzeniu i... niewiele z niego pamiętam, pojedyncze sceny, jakby wyrwane klatki z filmu, a dzisiaj zobaczyłem to oczyma postronnego obserwatora - miałem wtedy duuuużo szczęścia.

W drugiej części filmu zawarłem najważniejszy fragment ze szkolenia/pokazu pierwszej pomocy ofiarom wypadków w jakim uczestniczyliśmy w kwietniu 2014r. podczas I Wiosennego Spotkania Burgmanii w Rynii nad zalewem Zegrzyńskim.

Obejrzyjcie, zapamiętajcie i obyście nie musieli stosować.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem jeszcze filmik kręcony przez organizatora, tu dopiero widać z bliska przerażający przebieg wypadku

Odnośnik do komentarza

Na drogach publicznych, przy prędkościach rzędu 50kmh i tak najbardziej niebezpiecznym jednośladem pozostaje kolarka, bo kolarza chroni jedynie

plastikowa skorupka na czubku głowy i warstwa lycry na klejnotach rodzinnych. (Oczywiście przy założeniu, że motocykliści jeżdżą w pełnym rynsztunku,

a nie w japonkach i t-shircie.)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...