Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ukraina


Gość Cobesh

Rekomendowane odpowiedzi

Wła?nie odbyłem 2 tygodniow? podróż po Ukrainie, gdzie zauważyłem wiele ciekawych rzeczy. Mianowicie:

+Motorowerów się nie rejestruje,

+Na motorowerze można jeĽdzić bez kasku, widywałem motocyklistów ale nie wiem czy jest to legalne,

+Warto?ć oktanowa paliwa wacha się od 72, przez 80, 95 do 98

+Paliwo jest bardzo ale to bardzo tanie za litr 72 ok. 2,50 Hrywni <100PLN=150Hrywni>

+Drogi, a raczej to po czym się jeĽdzi s? w gorszym stanie jak w Polsce,

+Ludzie s? życzliwi, ale

+Nie na drodze, tam panuję zasada: On jest mniejszy, niech zjedzie,

+Ogólnie wyprzedzanie na 3 czy 4 jest norm? nawet na zakrętach,

+Wszędzie da radę się dogadać po Polsku, a we Lwowie język Polski jest standardem,

+Dobrze zje?ć da się za 15-20 Hrywni

+Nocleg wacha się od 8 do 100 Hrywni za noc od osoby, zależy od standardu hotelu,

+I chyba najciekawsze litr dobrej wódki kosztuje 10 Hrywni:D(nie dziwne że wszyscy pij?!OKK

Odnośnik do komentarza
Gość adslandrzej

!OKK nie dodano że zaraz za granic? każdemu mundurowemu trzeba dać pare hrywien czy jak tam to nazywaj?(ok. 5zł) za nic, taka niby łapowka,pozatym ok, wiem od znajomych (sam sie nie wybieram), duzo ludzi ze wszchodu po paliwo jezdzi bo taniej i troche dorobidzc mozna, drogi do d..py ale tania wóda :D i mozna zjesc porzadny obiad za groszę

Jeszcze jedna rzecz mi się spodobała,niestety niewiem czy Białoru? czy Ukraina nieważne sprawa taka: wracam z nart i z kierowc? TIRA przez CB rozmowa, jechał z cystern? z gazem i gatka ile mu tam gazu wchodzi itd itp... i opowiada jak to na wschodzie jężdz? tiry i autobusy na gazie, a tiramy pod cysternę się podpinaj? bo z takiej ilo?ci co on spali to i tak ich nie rozlicz?

Po prostu im dalej na wschod tym bardziej dziki dziki dziki dziki zachód!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...