Skocz do zawartości
Forum Burgmania

panteon a koleiny


Gość J23PL

Rekomendowane odpowiedzi

Cze?ć!

Mój panteonik dziwnie zaczowuje sie na koleinach B) - nawet takich bardzo małych - prawie niewidocznych. Otóż mam wrażenie, że tylne kółko odjeżdża tak jak na ?iskiej nawierzchni, tyle, że to trwa moment, ale jest bardzo nieprzyjemne - kólka sprawdzałem - s? OK, ci?nienie też - zastanawiam się, czy mam sie do tego przyzwyczić, !guns bo tak juz jest, czy jest jaka? inna przyczyna takiego zachowania sie maszynu - np opony - bo pamiętam, ze kiedy? w mojej beczce (mercu) miałem podobnie i po wymianie opon przeszło - proszę o porady.

Pozdro.

J23

Odnośnik do komentarza

Ja bym sprawdził zawieszenie zespołu napędowego silnik + przekładnia

Stawiasz !guns skuter na centralkę jedn? ręka trzymasz skuter a drug? szarpiesz na boki za koło

Jeżeli poczujesz luz to już wiesz co go boli. B)

Odnośnik do komentarza

Może masz tylko takie wrażenie..!guns

To jest jedno?lad i to malutki.., jak miałem 400 to tańczyła ze strach, teraz jest wiele lepiej ale zawsze co? nosi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem - kierownica siedzi sztywno - więc łożyska główki OK, zawieszenie zespołu też wygl?da OK, nawet podgladałem, czy kółka w jednej lini id? i wydaje sie , że tak - na równej drodze, we winklach jest cacy, nawet wężykiem jeĽdziłem - też cacy, a wystarczy podłużne pęknięcie w jezdni - takie na palec grube i masz wrażenie, że wjechałe? na moment w jak?? prowadnicę, która cię ustawia wedle swojej woli - trochę tak jak na polnej drodze wpadłbym w głębok? koleinę i nie mógł z tego wyleĽć. To trwa krótko, ale w winklu, przy wykładaniy gotowe popsuć jazdę, że hej.

A może co? jest krzywe?

Chyba przyjdzie mi plastiki zci?gać.

Pozdro

J23

Odnośnik do komentarza

A jak chodza Ci amortyzatory z przodu?

U mnie w MZ byl taki sam problem do puki nie wymienilem oleju w przednich amorkach na gestszy, co utwardzilo troche przod.

Hehe...pamietam jazde do Olsztyna po sfrezowanej nawierzchni, myslalem ze gume zlapalem a moto jechalo poprostu tak jak prowadzily frezy...masakra.

Odnośnik do komentarza

Co do amorków to brak mi skali porównawczej - to też będę sprawdzał, ale wydaje mi sie , że znalazłem winowajcę - mam rozebrany drugi skuter i porównwałem co i jak - szukałem łożysk, tulei itp. Wreszczie dotarłem do kół i opon - z przodu mam zamontowan? oponkę z jakim? szatańskim bieżnikiem - to prawie kostka i wysoka jak diabli - już w czasie jazdy zwróciłem uwagę, że szumi, ale potem zapomniełem - wygl?da na jakiego? terenowca - może to to? Mam zapasowe kółko - kompletne: z tarcz? i opon?, ale nie mam ospowiedniego klucza a ?ruby s? nie dokręcone a dojeb..... tak, że jutro kupię porz?dny klucz i do dzieła - jak nie to to pozostaj? amorki - jak tam się wymienia ten olej i na jaki?

Pozdro.

J23

Odnośnik do komentarza

Heh, w MZ musialem zdjac caly przedni widelec, odkrecik kapsle z gory, obrocic widelec do gory kolem i poprostu zlac, ale moze w Panteonie na dole goleni sa srobki do zlewania oleju?

Ciezko powiedziec.

Odnośnik do komentarza

A cha - muszę oblukać, a jaki olej?

Ale stała się rzecz bardzo dziwna - kiedy próbowałem wymienić kółko udało mi się odkręcić ?rubę na osi. Poległem na ?rubie od zacisku, więc zakręciłem ?rubę osi , żeby móc pojeĽdzić i..... okazało się że "prowadzanie" znacznie się zmniejszyło - jeszcze jest, ale nie takie dokuczliwe jak było. Jedyn? rzecz?, która uległa zmianie jest położenie osi koła przedniego, bo przekręciła się w czasie odkręcania nakrętki. Może jest krzywa, wyrobiona czy jak?

J23

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Na szerokich frezach kazdy skuter prowadzi sie fatalnie, na malych i waskich to zalezy od skutera. Do amorkow olej kupisz w kazdym sklepie motocyklowym i tam ci juz powiedza jaki olej o jakiej lepkosci. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cze?ć!

Wła?nie wymieniłem kółko i jestem po jeĽdzie próbnej - !holiday niebo a ziemia, przestał dygotać, nic nie prowadza, na winklach wyczuwalny. Już my?lałem, że zramolałem tak, że nie mogę sobie przypomnieć jak się jeĽdzi na dwóch kółkach, a teraz mi ulżyło !piwko

Pozdro i dzięki za wszystkie porady

J23

znowu nadaje

Odnośnik do komentarza

mcse:

Nie jezdzilem nigdy pantheonem i nie przygladalem sie jego amortyzatorom.

Jesli sa to amortyzatory olejowe to mozna oczywiscie wymienic olej na gestszy.

Ja robilem taki manewr w MZ ETZ150. Olej wymienilem na amortyzol 15WL 150.

Amorek stal sie twardszy i przedewszystkim przestal totalnie nurkowac przy hamowaniu.

Mozna oczywiscie zaszalec i kupic olej Rock Shoxa 100zł za litr ale po co? Amortyzol kosztuje 12zł i do mojej MZtki wystarcza.

Odnośnik do komentarza

..powiem Ci, że byłem przed chwilk? w garażu i co? tam "s?czy" ten amortyzator.. B) ..mam nadzieję, że kto? z "forumowiczów" u?wiadomi mnie, że to olejowy i zastosuje polecany przez Ciebie płyn -dziękuję.

mcse

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...