Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Pomoc w ocenie


Slavequs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Gdyby nie fakt, że to dla mnie istotne, nie zakładałbym nowego tematu.

Czy który? z forumowych detektywów (i nie tylko) mógłby co? powiedzieć o tej sztuce -> http://republika.pl/eserpol ?

Znalazłem opinię Rafalka13c sprzed ponad pół roku o tym egzemplarzu, gdy był w innym komisie, ale może co? Wam jeszcze wpadnie w oko. Jak nie to trudno, a może nawet lepiej... !OKK

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Z ogłoszenia wynika, że ogłoszeniodawca nie odróżnia koni mechanicznych od niutonometrów, widocznie miał amnestię na fizykę w szkole. !OKK

Odnośnik do komentarza

Stał w SDMC Yamaha w Chorzowie. Wygl?dał nieskazitelnie, jak nówka. Kupiony w polskim salonie, przebieg udokumentowany. To zapewnienia sprzedawcy z salonu Yamahy. Papierów nie ogl?dałem bo cena była (13500) za wysoka, ale chyba w żywe oczy by mi nie łgał.

Głowy dać nie mogę.

Jak Chcesz to w przyszłym tygodniu mogę się tam wybrać i popytać dokładnie i zrobić sczegółowe zdjęcia.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza

Dostałem już szczegółowe zdjęcia i rozmawiałem z wła?cicielem.

Przebieg nie jest niestety udokumentowany, ale sztuka z polskiego salonu.

Dałem temat, bo mam nadzieję, że może kto? wie więcej na ten temat, albo dojrzy co? ze zdjęć. Forumowi detektywi nie raz mnie już zadziwiali. !OKK

Rafalek13c dzięki, będę pamiętał, ale być może przyjadę do komisu jeszcze przed Tob?. Jakby co to PM.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Je?li mam być szczery to skuter wzbudza zaufanie.

Ciężarki oryginalne, tłumik bez ?ladów szlifów, obudowa przekładni, kolanko ładne, podwozie sugeruj? że może mieć ten przebieg. Szkoda, że nia ma ksi?żki serwisowej.

Jak na 2000 rok cena adekwatna do stanu.

Oczywi?cie opieram się tylko na tym co widać na fotkach... !OKK

Odnośnik do komentarza

Witaj Slavequs, je?li chodzi o t? Ypkę to rzeczywi?cie wszystko wskazuje na to że jest dobr? ofert?, w tamtym roku również miałem j? na uwadze z polecenia znajomego który zna ludzi z serwisu Yamahy i zapewniał mnie że przebieg jest rzeczywisty i warta jest swojej ceny, wtedy mogłem j? mieć za 12500 jednak zastanawiałem się nad nówk? sztuk?, więc my?lę że cena na ten rok jest rzeczywi?cie atrakcyjna a i sprzęt godny uwagi.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Potwierdzam to co napisałem wcze?niej.

Widać, że Ypka była garażowana a kilka drobnych rys ?wiadczy o tym, że pojazd raczej nie był "od?wieżany" lakierniczo po jakiej? przygodzie. Wszystko wygl?da ?wieżo a szczeliny na ł?czeniach plastików s? równiutkie.

Troche dziwi mnie tylko to, że skuter stoi na Michelinach. Fabrycznie chyba wychodziły na Dunlopach ale mogę się mylić.

Ja bym j? zabierał :lol:

Odnośnik do komentarza

Poszukałem na forum i cytuję Kolegę KK:

"Mam 23,5 tys i zmieniam opone tylna ida bardzo szybko, teraz bedzie czwarta!

Pierwsza byla Michelin Bopper -orginalna z salonu, poszla szybko moze z mojej winy bo za duzo hamowalem tylem.."

Odnośnik do komentarza

Hm, 23,5tkm i czwarta tylna opona? Jesli nie bylo zadnego defektu lub "palenia gumy" to jest to malo prawdopodobne(co nie znaczy niemozliwe) w YP250 :lol: .

Odnośnik do komentarza
Hm, 23,5tkm i czwarta tylna opona? Jesli nie bylo zadnego defektu lub "palenia gumy" to jest to malo prawdopodobne(co nie znaczy niemozliwe) w YP250 :lol: .

Bigu, ale ja tylko chciałem zwrócić uwagę na to, że fabrycznie były montowane opony Michelin. Odpowiedziałem na post Mariusza. !w00t

Odnośnik do komentarza

Achaaaa :lol: , czyli ze obute sa w rozne opony.

PS. Do Silvera mialem dolaczone pismo Hondy o dopuszczeniu opon, wynika z tego ze SW600 mozna smigac na: IRC "SS", Michelinach "Gold Standard", Dunlopach "D305", Pirelli "GTS" oraz Bridgestonach "Hoop".

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy sie rozumiemy.

Opony w tej Yamaszce to Michelin (obydwie), z postu KK wynikałoby, że fabrycznie były montowane wła?nie opony tej firmy. Wła?ciciel skutera również twierdził, że jeszcze ich nie wymieniał.

Jak już pisałem w innym temacie, w odróżnieniu od skutera, opony s? z połowy 1999 roku, telefon do serwisu Yamahy potwierdził, że możliwe jest fabryczne zamontowanie niewiele starszych opon.

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze rozumiem !w00t , najprostszym rozwiazaniem jest spojrzec do manuala i wyczytac w jakie opony byly zaopatrywane nowe skutery :lol: , albo dowiedziec sie o ten rocznik. Jesli sobie dobrze przypominam w Yamaszce zawsze byl podany producent i wydaje mi sie w nowszej Ypce byl wymieniony Michelin i Dunlop, a wyposazane byly w zaleznosci od rynku i rocznika.

PS. W ksiazce Hondy SW jest wymieniony np. Bridgestone, Dunlop i IRC, a jezdzic mozna jednak na 5 rodzajach...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
najprostszym rozwiazaniem jest spojrzec do manuala i wyczytac w jakie opony byly zaopatrywane nowe skutery

No wła?nie były zaopatrywane zarówno w Dunlopy jak i Micheliny Boopery. Pytanie tylko na czym w 2000 wyjeżdżały z salonu w PL !w00t .

Ale?cie się zamotali !TAZ

Napisałem o oponach tylko dlatego, że Yamaha zawsze kojarzyła mi się z oponami Dunlop. Kiedy? jak były jeszcze Yp 250 w sprzedaży to kojarzę, że fabrycznie w salonie stały na Dunlopach, T- Maxy zreszt? też. Teraz jest podobnie jednak np. X- Max fabrycznie ma Michały Gold Standardy.

Wsio rawno... Mógła wyjechać z salonu na Michelinach !V

Bierz j? i nie kombinuj bo ładna, 6 letnia Ypka naprawdę rzadko się trafia... :lol:

Odnośnik do komentarza

mam porownanie z moj? sztuk? z tego samego rocznika. ten sprzęcik jest rewelacyjny :lol: i za t? cenę to rarytas !w00t nie zastanawiaj się tylko kupuj!!!

Odnośnik do komentarza

bardzo bardzo szybko szły te opony, tzn tylna bo przednia zrobiła ponad 23ty?, my?le ze w mie?cie więcej sie zużywaj? jak w trasie-nonstop przyspieszanie.Palenie gumy zadnego palenia. po za tym, to jest nie realne jeszce bez sprzegła. Po 8ty? powinna juz być do wymiany a jak nie to konćowka.Dla mnie lakier jakos nie pasuje do reszty, po prostu po 6 latach traci juz ten błysk, ale moge sie mylić.

Nie ma cudów z przodu musz? być mikro uderzenia od kamyków,mikrokropeczki od asfaltu-tego tylko nie ma nowy w salonie i dopiero co pomalowany, i tak to mozna łatwo sprawdzićm warunek trzeba być na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Dla mnie lakier jakos nie pasuje do reszty, po prostu po 6 latach traci juz ten błysk, ale moge sie mylić.

jak umyje swoja Majesty to swieci sie jak psu jajca, a nie malowana...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...